Soja 2013.g.

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Kod nas ne znam da je neko kupio džak semena skoro.Soja je sorta a ne hybrid tako je I kod mene godinama. Probao sam jedne godine kupovno seme sorte ducat I komšijin ducat sa tavana.Nije bilo razlike no ima ovde I iskusnijih proizvođača soje iz našeg kraja peet I djani iz Lokava,Cici iz Jermenovac...itd pa neka ti napišu iskustva.

- - - - - - - - - -

Slobo ima Draganovo selo I "donju" zemlju prema nama ,ako Ilandžani seju soju ne vidim zašto ne bi probali.
 
Tri godine za redom sejem svoju soju prinosa od 3t na hektaru u godini kao sto je prosla. Doduse, meni plodored dolazi na svake 3 godine ista parcela, ali sto se tice "sa tavana" to je bez problema. Nemam pojma vise koja je sorta, zaboravio sam.
 
Licno radim usluge coveku jednom uselu koji vec 5 godina ima soju u monokulturi sa tavana uvek sa te njive ostavi seme,sa povrsine od 5 jutara svake godine skine vagon robe.
 
Mi smo danas kosili, ovršena njiva od 4kj prikolica vagnila 72m nisam stigo vise ovrsit jer vozim daleko imam 40km u oba pravca, a bude i guzve pa niasm stigo doso kuci u pola 6 suludo je vozit kombajn jos do njive jer sam radim i vrsim a drugih prikolica nemam !
 
Mi smo danas kosili, ovršena njiva od 4kj prikolica vagnila 72m nisam stigo vise ovrsit jer vozim daleko imam 40km u oba pravca, a bude i guzve pa niasm stigo doso kuci u pola 6 suludo je vozit kombajn jos do njive jer sam radim i vrsim a drugih prikolica nemam !
0
Znam o cemu pricas , posto i ja vozim u jednom pravcu 22km do jedne njive sa sojom od 8 kj a jos i nije moja njiva, pa i grad potuko:sta:, ali posto previse traze arendu 300e nasi putevi se razilaze ....
 
@Kristal i to mi je veliki problem, ali uspijem nekako sam, imam jednu zmajevku i sve s njom odradim i to je to za pšeinicu posudim jos jednu u soji je dovoljna nemam puno pa sa di ne zurim, sad ce ici lakse sve sto je bilo pod korovom rjeseno je danas vrsio cistu soju bez travke, preporodio se kako fino i lakse ide :)
 
Lepo je cena soje rasla dok su svi vrsili 12-13 meteri po kj,sad kako su ovi poceli sa prinosima cena odma stala,a cujem da ce i polako da pada,e izvolte pa vrsite 2 tone po kj, ja samo moju prodo skoro za 50 dindzi::novac::
 
Meni rodilo meter po kvadratu, i ja sam sa tim zadovoljan,,,, a ima ovde na forumu i koji zaborave da oduzmu taru, pa im zato tako dobro rodi uvek! :osmeh:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh