Soja 2013.g.

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
За викенд скинут и Рубин:
slika025.jpg

rubin-salas.jpg

slika029.jpg

Без основног ђубрења и прихране.
Сејан 24.04.2013, на 70цм/3,2цм.
Принос 1800кг/кј.
Прву годину га сејем и задовољан сам, оставио семе за пролеће.
 
@savle ja sam sejao par dana ranije i isto je izgledao kao na tvojoj slici ali bilo je mahuna gde nije bilo zrna i prinos je bio 1400 kg/kj. Inace jako dobra sorta, jednako sazreva, ne pucaju mahune, samo treba kise kao i kod ostalih sorti :osmeh:.
 
Ма сваком живом бићу треба кише али ова соја баш не може да се похвали да је ове године имала, ухватила је ону кишу крајем августа да се поправи али до тад јако мало, а целе године модро зелена и бујна, није ми било јасно како, кукурузи поред подгорели до пола још у јулу. Због тог свега а и приноса на крају поново је сејем на пролеће ако Бог да.
 
Pokošeno jutro sorte IKA poljoprivredni institut osijek 1920kg/kj je bilo ja sam zadovoljan s tim da je njiva u korovu bila vlaga ravno 14% iz treceg mjerenja vlage dosli smo na 14 :osmeh:
 
cekam i ja da se ovremeni da vrsem valjevku,nego razlog pisanja je taj sto sam prepodne obilazio soju, i osim prepirke sa jednim cobaninom ,sto mu ovce redovno ulaze u moju soju,zapazio sam u jednoj meuni crva ,tamnocrvene boje,duzine oko 2 cm. u toj meuni ,bilo je samo jedno zrno soje ,i dosta praha u ostala dva lezista .jos nesto, kad sam ga lisio zivota ,iz njega je izlazila neka plava tekucina ,bas onako lepa plava,vise vuce na svetlo plavu,vidjao sam sobe neke tako okrecene....aj zdravo

Pero , šta si pušio ili pio taj dan :haha:
 
Ujak vrsio,na 2kj u 2 njive imao 21 meter,nasa je jos zelena kaze cale do cetvrtka popodne ili petka nema nista od zetve. U pitanju su Sava i Rubin(sejane oko 20-22 aprila). A imam jos jedan deo pored Save gde je posejano ono sto je ostalo kojekakvog semena neka pola jutra tehnologijom twin row e ta je tek zelena a sejana 30 aprila.
 
Kod nas se u ataru danas malo intezivnije kosilo. Koliko cujem od kombajnera prinosi su losi do izdrzljivi. Od 1000 pa do 1300 kg/kj.
 
Ja sam moja 2 kj danas pokosio, vršio mi član kanalas robert, po mojoj proceni oko 3500 kila ukupno sutra će kantar reći zadnju reč.... Skinuo 500 kila za svoje potrebe, ostalo ide u silos, Mišljenje: Kako sam se nadala dobro sam se udala...
 
ova je rekorderka al najvise su se vrsile one po 13, 14, 15 meteri ... e nemas srece, nista od iznad 20 vec je zakacen kukuruzni adapter, al mogu ti preporuciti jednog majstora sa foruma sto vrsi najcistiji suncokret :osmeh:
 
Jbg nisam se pogodio s njim. Lane me ispalio a ni ove godine nije hteo da garantuje.

- - - - - - - - - -

Jbg nisam se pogodio s njim. Lane me ispalio a ni ove godine nije hteo da garantuje.
 
Lepe cene u ovo nestabilno trziste, pa Banacani evo nam alternative za nas JEBENI suncokret!
samo da ne dobijemo po tamburi od Bacvana ako im pokvarimo za dogodine cenu, bar necemo na proteste da izlazimo vise sami :haha:
 
Lepe cene u ovo nestabilno trziste, pa Banacani evo nam alternative za nas JEBENI suncokret!
samo da ne dobijemo po tamburi od Bacvana ako im pokvarimo za dogodine cenu, bar necemo na proteste da izlazimo vise sami :haha:
Ja kad god sam sa banacanima razgovarao oni se smeju da sejemo pasuljicu oni kazu profitabilnijji je suncokret a zemlju imate za soju i to odlicnu crnicu.Najlepsi rod vec godinama skidam sa crnice ima gde je vec 10-a godina za redom soja u monokulturi jer se plasim suse i nekima je to smesno.A za soju se nesekirajte nikad dosta jer nije GMO i nejede je samo zivotinja vec i covek.
 
Kod mene je problem sto je nasa zemlja 90% peskovita cak i vise, pa bi morao jedno 20kj sto mi u donjim zemljama-crnica da sejem u monokulturi ili da sejem pola pa dogodine pola!
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh