Soja 2013.g.

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Danas skinuo 8,5kj sorta sava, prinos 15880kg, vlagu i primese nisu ni gledali (u jusu) što mu dođe oko 1860kg po kj i skinuo 2kj koperantu mom , sorta balkan a prinos 3600kg sa vlagom 10.5% i primese 2,5%.

Sutra nastavak bože zdravlja.
 
Sale kada sam ja pre 10 dana pričao da ko u vašem kraju bude imao manje od 1500 kila imat će slab rod ti medruže napade da grešim.u stvari i bio si u pravu pošto si ti imao 1860:-D.drago mi je zbog tebe druže a ja se nadam da ću te i nadmašiti.moja još za nedelju dana neće stići pa javljam rezultat
 
Završio soju , prosek 1700 kg JUS po kj. Ja zadovoljan još da bude cena preko 50 din......
 
probali danas balkan ,kod drugara , zmajcek ustopovao,zagusio na 15 metara , sat vremena smo ga odgusivali,soja je super suva, ali stabljika , zelena kao jed.trebali smo kod mene da idemo posle na valjevku, suvlja je stabljika ,ali se majstoru nesto desilo na masini,te smo se vratili nazad...pa za neki dan...aj zdravo
 
I ja sam danas zavrsio soju, prosek 1550 kg po kj, sto je za mene iznad ocekivanja. Na njivi sam licno slusao kako mahune pucaju i ispada soja, dobro da nisam vise cekao, inace je bilo jako puno zelenih i necistoce, a vlaga je bila oko 10%, te dve manje parcele su bile namenjene za secernu repu I baceno je u jesen preko 200kg 16x3 po kj, ali mislim da to nije imalo znacaja za prinos
2013-09-08-15.jpg


- - - - - - - - - -

2013-09-08-6.jpg
 
Sale kada sam ja pre 10 dana pričao da ko u vašem kraju bude imao manje od 1500 kila imat će slab rod ti medruže napade da grešim.u stvari i bio si u pravu pošto si ti imao 1860:-D.drago mi je zbog tebe druže a ja se nadam da ću te i nadmašiti.moja još za nedelju dana neće stići pa javljam rezultat

Kolega danas sam vroo moju najlošiju soju (obarina), neznam dal je bilo 1200kg po kj (srećom samo 2 kj) a viđao sam i lošije (srećom nema ih puno) ali sam danas i vroo možda i najbolju za ovu godinu, 8,8 kj u dve parcele (5,5 i 3,3 kj) stim da je ova od 5,5 kj bila bolja za nijansu, prinos 16520 kg (u dve zmajevke) stim da sam oko 500-550kg morao iskipovati u treću prikolicu koju sam dotovario na drugoj njivi, vlaga 8,5% a primese 2% što daje zbir od 17000kg pa u proseku mu dođe oko 1930kg po kj.
 
kosli danas soju sorta viktorija prinos 1300 kg po kj vlaga 10,4 nisam zadovoljan sutra nastavljamo
 
I ja sam juče završio moju soju. Imao sam Savu na još dve parcele i prinos je na jednoj 1180 kg/kj, a na drugoj 1300 kg/kj.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh