Soja 2012.g.

Koliki rod soje očekujete na vašem imanju po Ha ?

  • Manje

    Glasovi: 6 6,5%
  • 0.5 t

    Glasovi: 5 5,4%
  • 1 t

    Glasovi: 26 28,0%
  • 2 t

    Glasovi: 37 39,8%
  • 3 t

    Glasovi: 12 12,9%
  • Više

    Glasovi: 7 7,5%

  • Ukupno glasača
    93
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ja juce poceo zetvu prinosi sareni,nismo jos predavali ali stric sa 1,5kj imao 1400kg nije lose najbolju nismo jos skinuli nadam se da ce biti i koja slika.
 
kod nas idu i mahune .Samo ti njih poberi.:haha:Ovo je radio jedan kombajn zapadne proizvodnje i velike reputacije. Ne bih mu ime prozivao jer je možda do kombajnera.Na ovo sam istresao ja što sam radio sa ljutim zmajem ali nisam namerno stavio sliku.
4fwv3l.jpg


Nemam obicaj da "QUOTUJEM" slike ali sam sada morao da bi pokazao da "taj kombajn zapadne proizvodnje" moze da radi i kao na gornjoj slici a moze i kao na donjim slikama. Glavni i jedini krivac na gornjoj slici je KOMBAJNER.

danasnja slika moje prikolice:

2vjwsnp.jpg


2pq1jx3.jpg


cigaretu sam ubo da bi se videlo kakve klikere moze balkan da rodi kada mu odgovaraju uslovi ( kada ima dovoljno padavina )

2ynj8sy.jpg
 
Svaka čast na prinosu kolega ali ti ta soja malo prezrela pa je zato čista, ima i dosta polutki i napuklih zrna a zeleno nijedno što znači da je baš prezrela.
 
Cici zabranjeno je na forumu da reklamiraš cigarete.
Odlična soja, jel je izgubljena opkladu sa Slobom za 5 kilograma soje:sta:

- - - - - - - - - -

Matiću kod nas takva soja MORA u SRPS Inače okreneš prikolicu i ća.
 
Svaka čast na prinosu kolega ali ti ta soja malo prezrela pa je zato čista, ima i dosta polutki i napuklih zrna a zeleno nijedno što znači da je baš prezrela.

Prezrela jeste ali sta da se radi ne stizem brze da skidam. Cista je zato sto na njivi nema nista osim soje i kombajn je lepo podesen. Kada je njiva zakorovljena mozes je kositi i prezrelu i skroz zelenu bice prljavstina sigurno. Polutki bi bilo manje da mogu da smanjim obrtaje bubnja ali ne moze vise.


I opet kada se otera na neki od silosa ne može bez 3-5% odbitaka.Lopovska posla.

Kod nas su na otkupu realni i pisu mi 2% primesa mada nema ni toliko ali manje se ne moze pisati jer je to JUS

Cici zabranjeno je na forumu da reklamiraš cigarete.
Odlična soja, jel je izgubljena opkladu sa Slobom za 5 kilograma soje:sta:

Ma otkud izgubljena? 1995 kg sam imao na jucerasnjoj parceli, imao sam preko 2000 kg na mnogim mestima

sledeci put cu da okrenem cigaretu tako da se ne vidi ko je proizvodjac :haha:
 
I opet kada se otera na neki od silosa ne može bez 3-5% odbitaka.Lopovska posla.


Baća cini mi se da sam malo vise od tebe po silosima, bar je to moje misljenje, moras pronaci nacin. Recimo ja u svakom silosu imam po nekog ko mi kad treba progleda malo kroz prste. Vecinom se nebaziram na onog sto bode sondom. nek bode kako hoce, Jedino sto nedozvoljavam da mi srega sondu, tj da bode ukoso (s otvorima na gore) Tu lepo sacekam da zavrsi s uzorkom, pa kad krene da silazi, ja uzmem kantu i prevrnem, i kazem ''Majstore ajd ispocetka, ali ovaj put radi pravilno'' Da vidis kako pizde, ali bodu opet, samo jednom sam imao intervenciju, pozvan je gazda, i ispao sam ja u pravu. Glavni Dzelat je onaj iz jugoinspekta ili SGS-a.
s njima se da dogovoriti, ako ste ljudi.
 
E dobro si mi oči otvorio.Dok vi niste došli mi Sremci ništa nismo znali oko ratarskih useva a pogotovo o zemlji i obradi.Zaista nisam znao da se može poznavati neko ko radi na silosu ili čak u Jugoinspektu.
 
Poslednja izmena:
Kad ubada pod pravim uglom sa zatvorenim otvorima (po propisu) najlakše ulazi zrela soja,dok zelene mahune skoro da šanse nemaju da uđu,a i jako malo će ući zelenih zrna,a dok se šreg ubada otvorena ulazi baš sve,a znamo da je odgore i "prljavija" soja,jer se klikeri skotrljaju sa vrha pune prikolice naniže ka stranicama

vojvođanin nisi najgori,ja sam radio uslužno 2.2kj 340kg,na pesku s kojim može da se malteriše,pa izgorela zapravo
 
@mucobieno
Kakva je razlika kad zabadaju sondu ukoso u odnosu na pravo? Pardon za off.

Dodao bih i to da kad se sonda napuni sojom, i gospodin uzorkivac ju malo prodrma levo desno, pod izgovorom da ju lakse izvuce sva necistoca izmigolji u sondu, time poveca primese, a da bi to bilo jos izrazitije bode sreg, da otvori budu na gore, i dok se okrenete 1 do 2 % ide sve gore.


@ matic hvala na poruci punoj ironije i sarkazma, samo sam primetio da konstantno kukas na tvoj uzorak soje, odnosno bilo cega sto si vozio u silos. Pa sam malo podelio svoje iskustvo ovde javno (ako se moze to nazvati time)
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh