Soja 2011.god.

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Није ми баш струка, али доста сам се бавио сојом. За добар принос и соји је потребно дати минералног ђубрива, ту сте у праву. Али, нисте у праву да ђубриво може бити било какве формулације. Има тога и у уџбеницима. Додуше, различити аутори су дошли до различитих, али веома сличних количина хранљивих материја: 30 кг/ха азота, 50-60 кг/ха фосфора и 40-50 кг/ха калијума. Пре свега треба извршити анализу земљишта!
Са друге стране, волео бих да ми кажете за неку биљку којој не треба воде. У овом случају, соји треба воде 450-480 лит/м2. Наравно распоређене по месецима, а највише у јуну, јулу и августу. Влажност ваздуха у фази цветања, оптимално треба да буде 70%.
У Вашем посту нема ништа после чега би требало да стоји ''амин''.
-Zašto se radi zimsko oranje a ne prolećno?Mada i prolećno ima mnogo prednosti u odnosu na zimsko.Normalno da netreba bubati neke formulacije đubriva koje nemaju veze sa mozgom ali zaorite i 3*15 pa ćeš videti razliku i dali treba đubrenje ili ne.treća stvar prijatelju vlaga vazduha mora biti preko 70%.Pozdrav
 
A sto i da doplacuju,slobodno trziste nek prodaje ko kad hoce,nema vise Tita i zadruga predas i dobijes siguricu a ako skoci cena dobijes i doplatu nego gledas u sunce,pasulj ili nesto slicno pa cekaj cenu...
 
znaci bice doplate i za kombajniranje,cisto simbolicno da promenem nozeve na secki od granja kojekakvih.............
 
@Dangeru i treba da bude samo trazi od onih kojima si vrsio,ne dozvoli da budes osisana ovca kao ja jednog dana kad sam nasao kombajn,ceo dan se drndao a nisam ni crvene dobio da pokrijem moje gorivo i kredit.
Nego jel dajes popust na index,posto ima jedan student posejace na prolece 1ha soje. :osmeh:
 
Jovanovicu preterano seres,posejao si 6kj a obrano ti 2.5kj tako da ne spominjes cene,imas srece sto si radio sa caletom a ne sa mnom,posten covek pa ga lako zaj.... .
Inace nama je vrsio Savatovic i kao redovnom platisi skinuo nesto kila + racunao soju 33din BEZ doplate,kaze tako ide za nas redovne platise. :osmeh:
 
hihihihihihi-6 kj na 6mesta u radijusu od 50km,plus živa brazda dole,plus ogledi od 3 sorte na frtaljku jutra,trne i divlje ruže.znaš šta?-ja sad tražim odštetu da mi se doplati u ime zaštite na radu:haha:pa nije humano nimalo,da nisam stavio nove kukuruzne raonike neznam ko bi to mogao da poseje.
 
Taj deo gde si ti rekao da je "ziva" brazda je najbolje rodio tu je bila sorta Rubin.
Njive su bile sve najdalje 150m od asvalta,najdalja 8km asvaltom do Ilinaca,pa druga duz.Stvarno ne znam koliko si pustao sejalicu u dubinu kad si osetio brazdu ako je spremac prosao prvi put oko 7-9cm,a drugi 5-7cm.Ogled je bio 3 sorte na 0.5kj.

A sto se tice branja ... bitno da si uzeo levator,a sto nisi probrao puteve,sto su ti njive isle u svim mogucim slovima (L,C,spic) i ostalo ne racunam,kao ni izgubljene dane dok si vrsio soju a drzao moj levator pa oni kuci nisu mogli brati,nego se potrefilo za vikend kad je dosao student.

---------- Poruka napisana u 22:24 ---------- Prethodna poruka je at 22:22 ----------

A krive redove i ne racunam,bilo me sramota i slikati soju u nicanju kakvi su redovi bili,slikao sam samo kad je sklopila redove. :svinja:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh