Soja 2011.god.

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Gačević je napisao(la):
Da li je stočni grašak alternativa soji i kakav je on za nadmorsku visinu oko 1200 metara. Skupa bre soja, a sam tritikale nije najbolji za stoku.
ne moze ni grasak na toj visini da se gaji za zrno. samo za krmu. tako su mi rekle kolege sa krmnog bilja. za krmu bi mogao samo ns junior.
 
Može se reći...
Seme je crne boje, otprilike iste krupnoće kao i soja/grašak.
Jako dobro čisti zemlju i ostavlja gomilu azota za sledeći usev.
 
Jara grahorica
-NOVI BEOGRAD

* Sorta je stvorena pedigre metodom selekcije iz hibridne populacije.
* Odlikuje se dugačkim i nežnim stablom visine između 100 i 120 cm i visokim udelom lista u masi biljke u optimalnom vremenu za košenje, što je najčešće u drugoj polovini maja, u doba punog cvetanja i obrazovanja prvih mahuna.
* Najčešće se gaji u smeši sa jarim ovsem, sa 100-120 kg/ha grahorice i 30-35 kg/ha ovsa.
* Daje visoke prinose od 35- 40 t/ha zelene krme i 7-8 t/ha sena, uz učešće sirovih proteina u suvoj materiji od 21%.
* Najraširenija je sorta јаге grahorice u proizvodnji.

sa sajta Instituta za ratarstvo i povrtarstvo http://www.nsseme.com/products/?opt=forage&cat=products
 
ne znam sta da ti odgovorim. ne bavim se krmnim biljem. ako sam bar malo pomogao, drago mi je, ako ne, sta da radim.
 
U svakom slučaju najlepše hvala, ja tragam za dobrom hranom za ovce, a pošto sam na visini od 1260 metara, pokušavam da se snadjem, znate kako je još kod nas. Svi seju po malo ječma i zobi i kose livade ukad dobro sazre da bi imali što više sena, ovce i krave malo kvalitetnije nego u 18 veku, pa ja pokušavam da nešto novo pokušam. Zamislite kada sam pre dvee godine posejao tritikale svi su se čudili, ne znaju šta je to.zbog toga hoću da probam da što bolje iskoristim ovo malo zeemlje što imam, mislim plodne.
 
@mladen87
Nemam rezultate, ali se secam da sam ih negde gledao. Rubin je bio najrodniji za 2010. godinu.
 
u distributivnom centru ns seme kazu da rubina ima jos malo (koliko je za njih malo neznam) a trijumfa jos ima dosta
 
i ja sam neki dan kupio seme u distributivnom centru NS semena, odlucio sam da uzmem sortu SAVU, i zamenim dosadasnji BALKAN.
 
Kako je se sorta gorstak pokazala kod nas-cuo sam da je medju prvima,samo neznam cije proizvod i ko je doradjuje!? :cao:
 
Proizvodjac je Salsem firma iz Beograda. Distribuira je Delta Agrar. Ne bih rekao da je vrhunska sorta, pre bih je okarakterisao kao srednju klasu.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh