Soja 2011.god.

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Pošto je vlage u zemlji više nego dovoljno, nema problema...
 
bolje soju nego kuruz,za kuruz ako hoces ga uradis kako treba ipak bi tebalo plug malo dublje zabosti
 
danger je napisao(la):
bolje soju nego kuruz,za kuruz ako hoces ga uradis kako treba ipak bi tebalo plug malo dublje zabosti
sve zavisi od godine ja sam recimo na repiste u prolece izvukao stajnjak i samo 2 presao tanjiracom i posejao kukuruz prinos bio odlican.znam da sam malo skrenuo sa teme ali samo sam dao jedan primer.prosle godine sam tanjirao za soju i bilo je i to relativno dobro.opet napominjem sve zavisi kakva ce biti godina.
 
Kad ima dosta padavina onda nikne i ono seme što ispadne na uvratinama, lako je tad biti pametan.Ipak mislim da se treba spremiti tako kao da će biti loša godina, jer bez dobre zimske brazde u toj situaciji se nemože očekivati neki prinos. :cao:
 
E tek sad kako da budem pametan :sta:.probacu pola njive soje a pola kukuruz,na prolece cu da je slikam i zajedno pratimo do kraja vegetacije i svi cemo biti pametniji :D :ppozdrav:
 
sporo raste cena soje!
Post je spojen: [time]1296168043[/time]
_________________________________________________
Rubin kojoj grupi zrenja pripada?
 
Zdravo svima forumasi :ppozdrav: hteo bi ove godine da probam i da posejem soju na mozda 1-2 ha jer znam da je veoma hranljiva u ishranu junadi,ali posto na jugu srbije do sad nigde nisam video da to neko radi da mi mogo da ga pitam,jer sam potpuni laik za soju.Interesuje me sledece:
1-koja soja treba da sejem,da bih odma mogo da je meljen.tj,da je ubacujem u praviljeni koncentrat (jer sam cuo da neke soje treba da se obradjuju,ali kako i sta nemam pojma,mozda i nisam dobro razumeo)
2-kag datuma se soja seje?
3-moze da se seje zitnom sejalicom samo se svaki drugi red zatvori,jer da?
4-cime se prihranjuje
5-kad i protiv cega se prska herbicidima(trava i td)
6-kada se znjeje?
7- i koliki je prosecan prinos po ha?
Mozda sam nesto i zaboravio al ko me razume molim odgovor :ppozdrav:
 
1. ZP sorte soje se mogu davati većim kategorijama životinja bez termo obrade. Tako oni kažu.
2. Soja se može sejati tokom celog meseca aprila, pa i kasnije.
3. Može.
4. Obavezan tretman semena sa nitraginom. Prihrana nepotrebna, eventualno 50kg AN.a po kj predsetveno.
5. Na trećoj troliski praskati Pulsarom a Fuzilejdom kasnije kada se pojavi sirak.
6. Žetva u septembru. Za detalje oko žetve može se kasnije pričati.
7. Prosečno prinosa po ha može biti 1000kg (loša godina) ali i 4000kg ako je dobra godina kao prošla.
 
Za jedan ha treba 80kg semena.
Cena se još ne zna. Ako me sećanje dobro služi, prošle godine je bila cena semena 50 din/kg.
 
Branko je napisao(la):
Za jedan ha treba 80kg semena.
Cena se još ne zna. Ako me sećanje dobro služi, prošle godine je bila cena semena 50 din/kg.
Prošle godine cena semenske soje je bila 65.oo rsd NS-Institut. :cao:
 
@Gacevic
Ne,to je prevelika nadmorska visina.Kod Vas verovatno ni kukuruz ne uspeva a kamoli soja :cao:
 
Kupio danas na institutu seme Trijumf, malo za pelcer, ako valja da zapatimo.Mislio sam Rubin da uzmem al' jos ga nisu izlozili,a i ovo sam cuo da je skroz ok.Tako da ce setvena struktura ove godine izgledati Sava;Ana;TRijumf.
Inace cena svih semenskih soja je 66din/kg.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh