Soja 2011.god.

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Tesko je izracunati potencijalni rod kod soje. Ja sam vise puta probao, ali jos nikad nisam dobio tacan rezultat. Uglavnom rod bude dosta manji nego po racunici. Za razliku od soje kod kukuruza se rod istom metodom moze izracunati malte ne u kg.
Rastur je najveci na vitlima, ali i na donjim spratovima koji se ne pokupe.
Mislim da je tesko ustanoviti tacan broj mahuna po biljci sto je vrlo bitno za izracunavanje prinosa.
 
Montoya ima pravo kad kaze da gubitak od 100 kg. aj nek bude po kj. je plafon ako je kombajn stelovan kako treba i plus da nema rupe u ladji !!:haha: ili na drugim mestima. A to sto ima iznikle soje nakon vrsenja, pa eto, to je onaj gubitak po kj. od nekih 100 kg.
A za setvu ti je potrebno nekih 50 kg po kj. Kako onda da se njiva ne zeleni od iznikle soje nakon vrsenja.
 
Teško je pokupiti svaku mahunu.Obično su problem ne ravne njive i prevelika širina hedera na kombajnu pa je teško kopirati teren i jednako kositi.Pa onda sorte koje se otvaraju pa ovo pa ono sto čudesa.
 
Ne vredi narodu objašnjavati.Kada kažu ja sam čuo od ovog ovako od onog onako a u stvari niko pojma nema.
 
Najvise mrzim kad neki traze dlaku u jeajetu. Rodilo mu 2400 kg soje po kj. a on cucne iza kombajna i nadje po koje zrno i pita dali slucajno curi negde. Onda sa njim gore u kombajn i neka vidi kakav gubitak ima na hederu. Hoce zrelu bez vlage da je vrsi a narocito posle kise pucaju mahune prilikom svakog dodira sa vitlom. Ali sta je tu je. Covek nikad zadovoljan nije a to ne valja.
 
Poznata mi je takva situacija...
Najinteresantnije je kad neko kaže: rodilo mi je toliko i toliko po jutru, a bilo bi još toliko i toliko više da nije prosipao kombajn....
Kao da kombajn može da prospe pola.
 
Dicki će ubrzo i sam shvatiti gde nestaje tolika soja. Kupio je kombajn pa će sam shvatiti zašto je tolika razlika između računice i stvarnosti.
 
Ovakav je raspored zrna sa parcele gde je snimana setva sa gornjeg videa


2wn74eb.jpg
 
Svaka cast komsija. Perfektne masinerije i odlicno obavljen posao.
P.S. Uz ovu mehanizaciju vise ni tvoj stari nema volje za odmor, tesko ces ga skinuti s traktora. Pozz.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh