Soja 2011.god.

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
ljudi koji je najbolji sklop soje na 50cm godinama sejo na 70 pa sad prelazim na 50.Sorte imam balkan i novosadjanku.
 
Ima li neko iskustva sa inkorporacijom na soji?
Razmisljam da probam sa ACETOGAL-om pa me interesuje vase misljenje?

Znaci u pitanju je inkorporacija, a ne dubinsko prskanje
Ja sam prošle godine radio inkorporaciju na pasulju preparat se zvao Triflur ali da Ti kažem iskreno nisam uopšte zadovoljan , prošao sam odmah posle prskanja sa drljačom i pala je kiša to veče a korova jako puno , možda sam ja nešto zezno neznam ali ja više sa time neeksperimentišem:nono:
 
Proverio odavno i susnom duzem periodu uspeva prilicno-- 2,5 litra nekog preparata na bazi Acetohlora po hektaru uz izbacivanje sto vece kolicine vode. Ja izbacim vise od 500 lit na 1 ha.
 
Ja danas posejao celi jedan hektar soje sorte dukat.Masina amazone d7 zitna svaka 4 lula seje negde oko 90kg po hektaru.Za prskanje nisam jos nista kupio ali sigurno cu neki acetohlor.
 
@Miroslav k
Verovatno je u pitanju pneumatska sejalica? Na koji medjuredni razmak je sejes ako ti je razmak u redu na 3.3 cm a ide Balkana oko 60 kg po kj?
 
Mi smo danas posejali 3 kj soje, sorte Balkan(2kj) i Viktorija(1kj). Počeli smo na 3,1 cm u redu da je sejemo a završili na 2,6 i još nam ostalo malo semena e sad koliko to malo nemam pojma, jer je burazer sejao, i da međuredni razmak 70 cm....
 
Soja posejana 03.04
za 3 dana je napolju
j909b7.jpg

kiša bi joj legla,k'o budali šamar
 
ove godine sam prvi put posijao ha soje..Kupio sam za prskanje laguna 120g i harmonie 16g.Jesu li ta sredstva poznata kome i jeli to ok?
 
tek od prošle godine sejam na 70 međuredno....
do tad sam sejao na 50cm i 4,2cm u redu
o proseku je teško govoriti jer soja zna da prilično varira u zavisnosti od godine ali mislim da je negdo oko 3 t po hektaru
 
Posejano je Galeba na 70cm međuredni razmak i 3cm u redu. I opet je potrošeno manje od 50kg semena po jutru, tj manje od 80kg/ha.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh