Slobodna diskusija o traktorima

za koji traktor ti treba

Za sada jos uvek ni za jedan,ali ne daj Boze da zatreba za rusa i kejsa gde ici?

- - - - - - - - - -

Milane,hoces reci da Raka ne zna da uradi?

Meni radio na 565,traktor se ugasio u radu posle dva dana od njegovog servisiranja,mi ga zovemo a on kaze " kofu ladne vode i sipaj na pumpu", posle opet dva tri dana opet isto, on opet kaze "kofu ladne vode i polivaj"... Znaci ja kad podjem u njivu cisternu ladne vode i da polivam pumpu na svakih 2-3 sata... Po meni to nije majstorija kad ja moram da mislim dal ce da se ugasi a vode nemam,a sve to debelo ali debelo platio... Nije to samo kod mene slucaj,cela okolina ljudi koji se razumeju iole kako traktor treba da radi sa dobrom pumpom ne smatra ga bas nekim majstorom... A opet svi sa strane kpji dodju u Ljig hvale ga,e ko je lud u celoj toj prici ne znam... :) ne bih vise ispitivao to,vec bi nekog majstora da mu lepo platim i da mi lepo odradi kad mi treba i da budem zadovoljan... :)

- - - - - - - - - -

Znaci i bajur prevarant:haha:
Pa koga onda uzeti za majsora..svi zivi prevaranti..jel ima neki dobar u nasim krajevima..

Ma nije prevarant nego trtlja da zna sve,a ustvari pola od toga MOZDA zna... :) pa cim covek kaze za zetora super 50 iz 1960-te godine da je bolji i mocniji nego rus 820 iz 2010-te,i on sam ubedjen u to,znaci da je zaludjen nekim stvarima i starim krsevima i sklon budzenju i prepravljanu... :) to ti je kao i racinac iz Sutaca... :) :D
 
Tu pumpu što kaže da polivaš vodom skini i odnesi kod njega i nabi mu u usta sa rokom od dva dana da je napravi inače ode servis kao u maratoncima.Koji očin uzima da radi ako ne zna...Meni su radili ljudi iz Dizela Ns majstor paja i laza do duše za mtz zadovoljan sam, kako sa drugim markama traktora ne znam.
 
Milane, stvarno te razumem o cemu pricas jer ima svuda tih nazovi majstora. Meni je mnogo cudno sto ih ljudi jos i hvale, a pojedini ih i vole kao svoje najrodjenije. To su sto ti kazes ljudi koji imaju pricu. Kad ga cujes kako prica reko bi da je madjionicar. Uzmu pare i posle ko te sisa. Za poso koji su navodno odradili treba da ih zoves jos nekoliko puta da popravljaju dok ti ne dosadi. Tako je jedan cuveni ovde majstor zeznuo nesto mom drugu na traktor, a radio komplet traktor. Ovaj drug mu dinar nije dao jer to nije hteo da ispravi. Taj isti je prilikom popravke neke ubacio coveku u rezervoar krpu. Posle stane traktor, ovaj ga zove, a on mrtav ladan kaze da kupi AC pumpu, a zna da je ubacio krpu. Znaci covek pravi sebi poso, a ljudi ga jos hvale i zovu "majstor". Jos da dodam da ga hvale obicno oni koji se ne razumeju, jer ko se malo razume, brzo vidi da je sarlatan.
 
Odneli mu po drugi put,i opet isto,i treci put i opet isto,i svaki put 20€ za stavljanje na bos sto,reklamacija se ne priznaje... I eto ti sexa od 15 dana u sezoni...I na kraju kod coveka u arandjelovac,kad je otvorio pola delova starih a navodno su trebali biti novi jer je kao sve novo stavljeno kod predhodnog koji mi je rekao da polivamo vodom...covek to sve izmenjao pobacao stavio novo ustelovao,traktor posle toga kao avion,pali na dodir,trosi kao 539 a vuce kao lud,nije umeo da stane...ali taj majstor koji je najbolji po meni i po dosta njih iz okoline radi samo imt i imr,druge ni da pogleda nece pumpe...pa rekoh ako mi zatreba za rusa ili kejsa na koju stranu okrenuti i gde ici a ne razmisljati posle dal treba kofa hladne vode... :)
 
Tu pumpu što kaže da polivaš vodom skini i odnesi kod njega i nabi mu u usta sa rokom od dva dana da je napravi inače ode servis kao u maratoncima.Koji očin uzima da radi ako ne zna...Meni su radili ljudi iz Dizela Ns majstor paja i laza do duše za mtz zadovoljan sam, kako sa drugim markama traktora ne znam.

A vidis recimo janisam zadovoljan u opste sa njima..doduse na reklamaciju je dosao majstor kod mene kuci po pumpu i stelovao i sta ti ja znam za fraj al to vise nije bio taj traktor ko pre..doduse jos dva servisa su posle radila pumpu i nakon toga druge dve pumpe stavljene i motor uradjen u medjuvremenu ali dzaba..a jakao domacin ajde da proverim pumpu i dizne za svaki slucaj a traktor je radio kao zmaj..po paji taj traktor ne bi trebalo u opste da upali u kakvom je stanju bila pumpa po njegovim recima..sad se razmisljam da ubacim drugi motor jer kolimo sam parapukao na remonte i druge pumpe mogao sam ladno uzeti nov motor..jebes posao kad imas traktor a kao da ga nemas..pa ja sam se na ovaj forum i uclanio bas zbog problema sa bos pumpom..kad je neko spomene digne mu se kosa na glavi..
 
A vidis recimo janisam zadovoljan u opste sa njima..doduse na reklamaciju je dosao majstor kod mene kuci po pumpu i stelovao i sta ti ja znam za fraj al to vise nije bio taj traktor ko pre..doduse jos dva servisa su posle radila pumpu i nakon toga druge dve pumpe stavljene i motor uradjen u medjuvremenu ali dzaba..a jakao domacin ajde da proverim pumpu i dizne za svaki slucaj a traktor je radio kao zmaj..po paji taj traktor ne bi trebalo u opste da upali u kakvom je stanju bila pumpa po njegovim recima..sad se razmisljam da ubacim drugi motor jer kolimo sam parapukao na remonte i druge pumpe mogao sam ladno uzeti nov motor..jebes posao kad imas traktor a kao da ga nemas..pa ja sam se na ovaj forum i uclanio bas zbog problema sa bos pumpom..kad je neko spomene digne mu se kosa na glavi..

Ugradis mu plin i bolite q za pumpu :haha:....
 
Zombi imam pitanje za tebe. Posto ti cesto pratis oglase i ove trgovce traktorima, zanima me ima li gdje kakav traktor na prodaju od oko 80 ks ali obavezno sa prednjim utovarivacem. Treba rodjaku, najvise zbog stajnjaka, znaci utovarivac a i pv su obavezni. Marka manje bitna, jedino izbjegava JD. Ili jos bolje ako si nesto uzivo vidio, jer koliko sa upratio cesto obilazis trgovce, a nama je manje poznat teren na relaciji Brcko-Tz-Gradacac.
 
Zeravica je dobar majstor i ima dosta delova,mislim da ne treba bezati od njega,ja sam zadovoljan.

Slazem se donekle..mercedes 250 sto imam je 2007 ili 8me radjen kod kod njega,pumpa i dizne,samo sapuce a sipao svasta i lozak i ovo od pirata sa kariba i ed i gasno ulje..e sad mom rodji je zeravica odradio rusa 82ku izaslo preko 400e..jbg pa nova ne kosta toliko..al da radi radi..

- - - - - - - - - -

Samo meni nije jasno jasno kako da neki majstor mi odradi na jednom traktoru i to bude dobro a na drugom ne..ili na kombajnu radio neki deda iz simanovaca,mi montirali i nismo bili zadovoljni on zamenio za drugu i evo sljaka vec 6 7 godina..to valjdakako se kome zalomi..muka mi je od majstora..pun tel imenik kojekavig a nemam kome vozilo oterati,sve su to monteri..dijagnosticari nula..
 
Zeravica je dobar majstor i ima dosta delova,mislim da ne treba bezati od njega,ja sam zadovoljan.


O Zeravici imam jako lepo misljenje , komsija uporan on hoce kod njega sa pumpom na popravku ,ja mu nudio jednog dobrog i jos i blize i jeftinijeg i postenog , nakon dva dana sretnem se sa komsijom i rece da je odustao od popravke jer za te pare moze uzeti novi 35 000din mu je hteo uzeti kad je odneo kod ovog sto sam mu ja nudio covek pred njim izmenjao delova losih stavio nove nastelovao i naplatio 70eura za isti posao sto je Zeravica hteo za 35 000, toliko o zeravici ..
 
Za Imt i Imr nosim u susedno selo kod proverenog majstora u koga imam poverenje.Koji ne karabudzi jer je povratnik iz Austrije pa je navikao na striktno radno vreme i kvalitet.Sto se rusa Mtz 82 tice cim sam ga kupio uzeo sam sve filtere da ocistim i promenim,tj fikter na ulazu u rezervoar je bio pocepan,filter u taloznoj casici pocepan(namerno) i filter u kucistu kod pvp nije ni bio!!!Znaci nisam mogao da verujem kako je predhodni vlasnik vozio...Rezultat svega toga je bila potrosnja goriva od 28 do 32 l goriva po H u oranju(na istoj zemlji na kojoj imt 539 potrosi od 20 do 25l krajnost).Po preporuci posaljem pvp kod krivokuce u novi sad.Od 4 elementa 3 stradali komplet,lezaji otisli i jos svasta nesto.Dizne sam licno priverio i zamenio uloske kod gore pomenutog majstora u susednom selu od 4 dizne sve 4 kaput!Elem to je rezultiralo smanjenoj potrosnji i mnogo,mnogo vecoj snazi.Sad mi u oranju ne prelazi 25 l max pa orao do kine a,krece se od 20 do 23.Na pumpi sam imao jednu zamerku jer je pustala naftu u ulje dole i majstor mi je rekao da je posaljem opet treba neko sediste u pvp da se dotegne ali,od danas do sutra tako ostalo evo vec 2 god.
 
Zombi imam pitanje za tebe. Posto ti cesto pratis oglase i ove trgovce traktorima, zanima me ima li gdje kakav traktor na prodaju od oko 80 ks ali obavezno sa prednjim utovarivacem. Treba rodjaku, najvise zbog stajnjaka, znaci utovarivac a i pv su obavezni. Marka manje bitna, jedino izbjegava JD. Ili jos bolje ako si nesto uzivo vidio, jer koliko sa upratio cesto obilazis trgovce, a nama je manje poznat teren na relaciji Brcko-Tz-Gradacac.

Ima
trenutno u Ugljeviku Renault (75KS al dere kao da ima 90, znam iz iskustva) sa PU, tako komplet košta 16,500KM, bez PU je 14,500KM

http://www.olx.ba/artikal/23637276/traktor-renault/,

Potom imaš u Mjestu Humci (odeš u Lopare, skreneš lijevo prema Mačkovcu i sve dereš pravo, loš je put, spustiš se na put Humci-Čelić, skreneš lijevo i sve pravo do raskršća u Nahviocima prema Humcima, tu na samom raskršću ima Massey Ferguson 284 sa PU, dodje 19,000KM komplet ili 17,500KM bez PU.

http://www.olx.ba/artikal/22982124/mf-284s-sa-utovarnom-kasikom/

Tu je i ovaj IHC885XL za 22.000KM

http://www.olx.ba/artikal/16372248/case-international-885xl/

To je otprilike to što ima u ponudi od boljih mašina sa PU.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh