Slobodna diskusija o traktorima

U sumi je opasno dosta. Ali se ni oni ne cuvaju.
Primer, na prethodnom klipu sto je postavljao Landini sa zelenim IMT om. Vuce sa sajlom a nema ni zadnje staklo ni mrezu. I sta ako pukne sajla, i pravo prema kabini.
 
A ludih ima uvjek , tako moj brat veli moram praviti turu drva a 30 cm snijega u šumi.
Reko ja nebi palio traktora sad a kamo u šumu išao.
Poslije se čude kad ode na krov ko ovaj s zetorom.
 
Na 00:20 se vidi da skace.
prevrnu se zetor samo jedno staklo puklo :haha: inace sam odusevljen svrstinom kabine da se nije nimalo izoblicila. Ovde da je vozac i osto samo bi se ugruho
 
Mozda je bilo sanse da ga spasi, al je ovako sigurnije. Nek je kabina jaka, da je osto mogo je ispast iz nje pod traktor.


Evo domacina.

 

Vidiš kako je ovaj pametan zna čovjek čemu služi prva daska u šumi.
A oni nisu normalni.
 
A kažu skupa drva...nije drvo skupo kad pogledaš snimke i vidiš da ljudi svaki dan rizikuju svoje živote.
 
Ma ovaj se dan spusta. Ucinak nula, ovi svuku na lager 100 kubika do podne. :osmeh:
 
Suma je jako zeznuta, mi smo se nekada bavili sumom dok otac nije imao nesreću pa operaciju i jedva živ ostao... od tada smo prestali sa šumom, sada samo za kuću i komsijama po nekad...

Послато са SM-A500FU уз помоћ Тапатока
 
Ne mogu da razumem ovog sto je kupio novog Zetora za sumu. A on 50.000e bwz vitla i daske.
Zar nije logicnije da kupi pravi sumski traktor?
Jedino ako radi sa njim i transport ili mozd radi i malo ratarstva.
Ovako ne vidim logiku nikakvu.
 
Skupi dijelovi za LKT, svi vecinom izradjeni, da kupi novog nema racuna a zetor nije 50 000e. Bar ti kao svercer bi trebo znat cijene traktora. :ppozdrav:
 
Jak sam ja svercer kada prodam jednu masinu u 6 meseci.
Kod nas je Forrtera 135 oko pedeset i nesto hiljada sa PDV om.
Pricam za nov, posto pretpostavljam da je ovaj kupljen nov.
 
Ma kakav crni nov? Predpostavljam da nije placen vise od 20 000 eura sa opremom. Ako mislis na 16145. Sad sam vidio da je 577 okacio novog zetora.
 
Nazad
Vrh