Slobodna diskusija o traktorima

Clan zombie_666 je potpuno u pravu. Uzmi Mtz 552 i manje ce te glava boleti. Ltz 60 je dobar traktor ali su ga unistili sa prejakim motorom. Dokaz toga je gomila njih koji se prodaju po 5-6000 eura a mladji su od '03 godista. To nesto govori.
 
Da,bas ta gomila me je i bunila,ima ih puno,a ne kostaju mnogo za mlad traktor. Ako je jak motor,a menjac slabiji,mora se nesto slomiti u tezim poslovima,bilo to neki zupcanik u menjacu,bilo to lamela,a kad stane,a bas tad ti treba,ne znas da l da places,da l da mu juris zamenu dok se on ne sredi.
 
trebala bi mi mala pomoc , nasao sam imt 539 u dobrom stanju od prvog vlasnika, e sad problem je sto je vlasnik promenio motor pre deset godina a u saobracajnoj je broj od starog motora ,a od novog nema nikakve papire. jel postoji kakvo resenje.
 
Posto nisam strucnjak a planiram da kupim nov traktor interesuje me koji je najbolji traktor do 15 000 e za obradu voca, da moze kada zatreba da odradi i neki tezi posao?
 
Kolliko su vocarski traktori? Skuplji traktori nego automobili jbt
Koliko je IMT 539 S ovaj novi ili 549 S? Kako su se pokazali ovi novi IMT-ovi traktori?
Nebitno cena, kad ode 15 nek ode jos neka hiljadarka...
 
Moze neko da mi kaze ko poseduje Massey-a 3065 nesto uopsteno kakav je potrosac,sta se obicno kvari i sl. I jel cena od 11-12 hiljada realna za njega?
 
Sta je bolje uzeti IMT 539,IMT549 ili IMR 65?
Obrada zemlje do 10 Ha
Sta mislite o nasim novim traktorima?
Ako postoji tema o kvalitetu nasih traktora molim link...
 
Зависи колико пара имаш на располагању, да ли желиш ново или половно.
Ако сад почињеш, најбоље неки полован домаћи трактор од 60кс јер је јефтин, па кад уђеш у посао, зарадиш коју пару онда, процениш потребе и одабереш машину. Ако си за ново одмах, ја бих 539 избегао као једини трактор (као помоћни је права ствар), а између 549 и Р65 се двоумио а с обзиром да за исте паре даје бар мало више снаге одабрао бих вероватно Р65. Годинама смо отац и ја својих 15ха обрађивали са Р60 без проблема. Прошле године је стигла нова замена у виду Р65дв али је јако мало радила да би причао о искуствима. За 10ха земље немој се бојати да узмеш домаћи трактор, чак шта препоручујем, јер ни један страни се не исплати за тако мале површине. Једино, ако ћеш ново распитај се око рокова испоруке, немој да те то изненади.
 
Isplatila bi se neka Mahindra zato sto je sigurno bolja od nasih novih (naglasavam novih). A ako bas hoces nas neki uzmi polovan ispod 1995. godine jer su do tada to bili traktori.
 
Nov traktor planiram da uzmem... Raspitao sam se, ovi novi sa oznakom S se cekaju 120 i vise dana a ovi standardni do 30 dana... Koja je razlika izmedju obicnog 549 i 549 S da li samo u plasticnoj "masci" ili su ovi novi malo kvalitetniji?
I ja se dvoumim izmedju 549 i R65...
 
За те информације најбоље да контактираш директно продају ИМТ, најпоузданије информације ћеш добити.
Да сам на твом месту, за 10ха би гледао неки основни модел, што мање пара, јер разлике у неким нијансама и изгледу за време које ћеш провести у њему нећеш ни приметити. Друга је прича ако ти је потребна баш та функционална разлике, ако је реч нпр. о више хидрауличких извода, ПВ са 540/750о/мин и слично.
Што се Раковице тиче, време испоруке у мом случају је било 2,5 месеца, а саветовао бих ти куповину директно од ИМР-а.
Имај у виду да се планира и субвенционисање куповине домаћих трактора са 21-25%, није за бацити.
 
Po meni je bolji izbor Mahindra od oba domaćeg i kao najvažnije nosiš pare i možeš da biraš koji hoćeš odmah da voziš kući a kod domaćih uplatiš i dobićeš ga za 2 meseca šta ti spakuju ako uspeju da ispoštuju rok a tebi traktor treba. Mi smo gledali par novijih Rakovica pre nego što smo uzeli Mahindru kako izgledaju u 1 god staroti i veruj mi puno je to para za takav traktor čak i sa subvencionisanom cenom. Tvoje pare ti odlučuj ja samo kažem šta sam video.
 
mexico

jesi li gledao malog tafea 42di ima 43ks i kod nas su se extra pokazali, svi ih hvale, to bi bila neka moja preporuka za to sto ti treba...
 
Nazad
Vrh