Slobodna diskusija o traktorima

Je l' probao neko da zove takav oglas, baš me interesuje koja je priča u opticaju...:osmeh:
 
Pozdrav, imam imt 539 i prilično sam zadovoljan s njim obavlja mi sve poslove,pripremu zemlje, setvu , međurednu obradu,berem kukuruz sa eko 3500 ali problem nastaje kod oranja pošto živim i radim na obroncima Fruške Gore neretko moram da orem samo nizbrdo.Dva traktora u ovom trenutku bi mi bio luksuz,interesu je me dali neko ima iskustva sa 560 najviše me interesuje ta međuredna obrada ,špartanje,špricanje koliko je sa tim traktorom moguće uspešno to obavljati?
 
Ja koristim 560 za sve te poslove koje si ti naveo.. Špartam, prskam, sejem, berem, baliram sve sa njim.... Da napomenem da su na njemu zadnje gume 14.9-28, tako da komotno prolazi izmedju redova.... Malo je neokretniji na uvratinama, ali kada se naviknes ide bez problema
 
Sto se oglasa tice... Vidio sam ih i ja miliun i dok smo trazili kombinirku, naleti jeftin JCB 3 za ne tako velike novce... ajde, pogledaj sta sve taj lik prodaje, kad ono motori, auti, traktor jedan i ta kombinirka... sve po "pristupacnim" cjenama, ali je broj normalnog mobitela... I ajde, nazovem ja... i kako je i pisalo u oglasu zbilja je lik u tom mjestu, ali bager nije kod njega, vec u jednoj lizing kuci koja to prodaje "na crno" da na placaju porez, uredni papiri ovo ono, lik prodaje pricu, sve bolje od boljeg... pitam ga i za ostale oglase, ista prica za sve... Kaze ide preko mene, ja dobijem proviziju od prodaje i tak to ide... Kad mi on poceo diktirati broj 060... samo sam mu poklopio slusalicu... Hvataju na razne nacine
 
Solidno očuvan 558 bi takodje odradio posao, sa 14.9 gumama naravno. sa 16.9 nemoj pokušavati, one su ipak povelike za te fine poslove (medjuredna obrada, prskanje).
 
Ipak mislim da je bolje da uzme 560 novi tip, ako nista zbog servo volana. Jedino sto ces 558 naci jeftinije... A mogu i 16.9 gume u medjurednu obradu samo mora dobro da se pazi
 
Naravno da je novi 560 mnogo ugodniji za raditi, dao sam prijedlog za alternativu (55:cool: jer ne znam kakve su mu finansijske mogućnosti.
 
Ljudi hvala na komentarima,čim dodje jesen i oranje jaaaako se nerviram što već nisam uzo neki jači traktor.Bitno mi je da mi kažu ljudi koji već tako rade,da to bude iz prve ruke.
 
Nema na čemu prijatelju, tu smo da se pomažemo. Ja i otac smo oduvijek sve radili sa 539 (kupljen nov, sad ima 35 godina), ali zadnjih godina upotreba sve teže mašinerije, kao i vremenski uslovi doveli su zemlju u takvo stanje da je postalo bukvalno nemoguće obradjivati je sa tako malim traktorom (oranje nije išlo čak ni nizbro!). Zato sam kupio Hurlimann H-360 iz 1985. godine sa 65KS i prednjom vučom i preporodio sam se. Još čekamo na kišu pa da krene oranje, ali od kupovine sa njim smo radili sve teže poslove, posebno transport (kod mene je jako brdovito).
 
Na brdskim terenima duplak je nezamenljiv i svi oni koji rade sa njima kažu da je traktor bez prednje vuče samo pola traktora.ALI kakvo mu ime takva mu i cena DUPLA.Zato bi za sada da nedostatak duple vuče kompenzujem težinom traktora,pa otud i razmišljanje o 560
 
danas su mi objasnili momci sto rade u agrovojvodini u cemu je razlika izmedju 120 i 130, 130tka ima malo veci precnik klipa i ima 7700 kubika a ovaj 6500 i ovaj pali na 24 a ovaj na 12 hladnjaci su isti,pa mi rece da ako je negde teza zemlja oce da se greje zato sto mu je hladnjak isti ko od 120,a trebao bi da bude veci,hidraulika je ista,ali motori nisu i menjac je isti po dimenzijama su isti i to je to odprilike
 
Imam malu nedoumicu u vezi pritiska ulja na mom T 40,desava se sledece,kada je ovih dana ujutru bilo hladnije,upalim ga,i jedno sigurno 10-20 sek na manometru pritiska ulja kazaljka ne mrda,tek se posle toga malo popne,do 1 bar,dok orem u punom opterecenju pokazuje pritisak 3-4 bara,ali kada okrecem na uvratinama sa malim gasom,pokazuje 1,u traktoru je Inino motorno ulje,kupljeno u prodavnici,mada mi ne uliva poverenje kad nema ispod cepa zastitnu foliju,da li ovde postoji neki problem?
 
Marceta@ .. 560 ti je super za oranje. Ali drzi se ti 539. Laksi i jeftiniji za odrzavanje i ustedece ti goriva da mos coveku platiti oranje . 560 bi trebao da vuce cetveroredni spartac prskalicu 800l. rot. kos .1.6m. itd onda je njegovo koristenje u ovim operacijama potpunu opravdano i ekonomicno.Ako su ti velike parcele onda je u redu..:ppozdrav:
 
4 redni spartac moze i ferguson da vuce na leru,a ne znam koji to 560 moze da nosi prskalicu od 800 litara da mu ne bude mlogo ?

---------- Poruka napisana u 14:40 ---------- Prethodna poruka je at 14:37 ----------

@Zombi koje je godiste tvoj 539 kad ima 35 godina ?
 
Parcele su u proseku oko 1.5kj(od 0.5 do 2.5) vecinom nepravilnog oblika sa puno okrajaka,tako da je mali i okretan traktor idealan.ali oranje i transport na nekim mestima gde je baš strana je malte ne nemoguca misija .Zadnjih godina od kad je kum kupio 577 ja mu oberem kukuruz a on meni ore.Za sada ide tako a u buduće ...
 
NA @ Neznam koliko 560 ima silu dizanja ali posto ja sa store 402 nosim moravu 600 smatrao sam da ion moze bar 800 a mozda i gresim.:sta:
 
Toliko je i njemu optimum,plafon 700 litara mada ne moze ni toliko jer toliko nosi 577.

@Marceta reci nam koliko si planirao da das za 560 kad prodas fergusona.
 
Nazad
Vrh