Slobodna diskusija o traktorima

mjenjo bi rakovicu za jaci traktor,dvoumim se izmedju torpeda 75 i imt 577 novi tip,koji bi bio bolji za branje i baliranje i koji manje trosi?
 
Možda bi dobro bilo da nadješ 7206, ima jači menjač, a ako ne planiraš da oreš sa njim neće ti trebati prednja vuča.
 
ja uvek pri izlasku iz vrste na trenutak 2-3 sek. zadrzim na kvacilu cisto da elevator odvuce kukuruz tako da meni ne predstavlja bas veliku prednost ali da je lakse,lakse je
ali zato ima dosta vise drugih nedostataka,kod jednog rodjaka je posle par godina vuce 223-ke traktor se razdvojio na pola....
 
Torpedo ako ima ok dizne malo manje potroši.Onaj ko ga bez prednje vuče voli šperati polusovina nemože nateći.Mjenjač dosta osjetljiviji od 577.I 577 ima dvostepeno kvačilo.Dijelovi za Torpedo dosta skupi bar je tako u Bosni.Prednja koljevka hoće da pukne kod Torpeda koju je vrlo teško nabaviti.Znam slučaj da su ljudi čak iz Slovenije došli tražiti pr.koljevku kod mene u Bosnu.ITD. ITD.
 
Znali neko na IMT 539 nepali mi se nikako ona kontakt lampica kad stavim kljuc u kontakt bravu.Traktor upali ali ona nikakko ne svetli.Prije kad se upaliona svetli i kad das malo gasa ona se ugasi a sad nikako se na pali.Ako neko zna nesto o ovom neka napise.Unapred hvala.
 
Znali neko na IMT 539 nepali mi se nikako ona kontakt lampica kad stavim kljuc u kontakt bravu.Traktor upali ali ona nikakko ne svetli.Prije kad se upaliona svetli i kad das malo gasa ona se ugasi a sad nikako se na pali.Ako neko zna nesto o ovom neka napise.Unapred hvala.

To je lampica od alternatora i dok alternator ne pocne da puni ona ne sija.Najverovatnije je pregorela ona ili je izgubila kontakt na dovodu struje.
 
Kladim se da ti ne valja regler na alternatoru. Ako je do skoro sijala, pa tek kad daš gas ona se ugasi, a sad ne sija uopšte, onda su ti kratke četkice na regleru.
Sijalicu možeš da proveriš tako što sa alternatora skineš tanju žicu, staviš je na masu (naravno daš kontakt) i ona će sijati.
 
Hvala svima na odgovoru.Ako bude u pitanju regler vrijedil sta da se one cetkice malo ociste smir papirom ili se mora kupovat novi,posto sam ovo mjenjo stavio prosle godine novi ISKRIN.
 
Nazad
Vrh