Slobodna diskusija o traktorima

@ zrenjaninac

Ako je ravan teren sigurno ćeš uspešno odvući teret, samo bez naglog trzanja, Ja sam bio učesnik skidanja automobila sa auto-voza, reč je o specijalnim vagonima za prevoz novih vozila, naime , jedan nov "Stojadin" je iz mesta pokrenuo kompoziciju od nekoliko vagona i dovukao do slepog koloseka odakle smo automobile sa vagona vozili na plac. Nisam verovao da će i pomeriti vagone, ali me je jedan iz te Auto-kuće razuverio rekavši da tako uvek rade. Na tom "Stojadinu" što je vukao vagone je lamela dimila ali je uradio posao.
 
Ma ako je ravno,asfalt ispod, nece imati problema garant.
Pa ekstremno jaki ljudi povuku kamion od vagon.
 
Vezi ga samo sto vise, na neku sto visu tacku na traktoru.
Da ga malo propinjes, efektnije je :)
Salim se, naravno.
 
Zr-ac

Ako ti nemozes sa Claasom,zovi mene da idem sa Johnijem :haha: ::namigivanje:: ::namigivanje:: ::namigivanje:: Ti znas tacno koliko je tezak Claas?Ja sam jednom merio u Zitoprodukt al se nesecam..
 
64xx kusur sad sam pogledao napisao sam u servisnu knjizicu.A to sa pola rezervoara goriva.Pa gde ima tvoj jos tegove ? Napred kolko imas 800?
 
Druže nema kidaš :) krećeš na ler gas sa najmanjim rangom i brzinom i ako ide ide ako ne kući....
Pored Lacka imaš još jednu priliku da se dokažeš a to je da dođem sa Fiatom u ispomoć da navijam za tebe, i zapanti nevuku tu konji od traktora već vozač jer pored toliko točkova nije problem vući pogotovu što se to vuče polako samo ga pusti da malo klekne i nestiskaj kvačilo kreće iz prve. Sretno ti bilo krštenje naučićeš još nešto novo.
 
Није проблем то покренути, већи је проблем то зауставити, ја сам радио на железници и ИМТ 560 лако вуче по неколко вагона додуше по шинама, тако да твој трактор то мора повући без проблема. Толика маса при покретању воли мало да се цимне после иде лако.
 
S' obzirom da Arion 630 CIS ima dobro resen menjac i veliku masu ne bi trebalo da bude problema u vuci tog tereta...samo krenes lagano iz najnizeg stepena prenosa..
 
ma da i netera se brže od 0.5 km na h jer i ta prikolica ima svoj agregat i oni je usmeravaju a i meni nije u cilju da prođe što brže jer radim na sat ::namigivanje::.Odoh sad a nadam se da će sutra već biti nekih slika i video klipova.:cao:
 
Onda probaj na ventilu pumpe malo zavrtati vijak m6 kljuc 10.Malo je nezgodno zavrtati ga al se moze.

page0015.jpg
hvala drugar ,puno si mi pomogao..radi!!! okrenuo sam možda dva kruga........
 
Nazad
Vrh