Slobodna diskusija o traktorima

Sa tolikim gorivom ima da ore da mu oci ispadnu

Послато са SM-J320FN уз помоћ Тапатока
 
To je taman,covek je trazio za uslugu oranja te parcele 120l nafte............nace valjda da mu ore samo za naftu koju potrosi.............

Ma naravno da ne treba da ore samo za utrošak nafte, hoću ja da platim rad, ali nemam para da plaćam skupo. Pošto sve plaćam u nafti, trebalo bi da znam otprilike koja je potrošnja.
Pri tom sam mu nabavio neki deo za tu Rakovicu koji nije mogao nigde da nadje, često mu dovozim svašta nešto na kuću kada mu zatreba itd.

A da nadjem drugog... Jug Srbije braćo... Skoro pa - pustoš.
 
Juce kupio, mislim da su malo skuplje nego prije kad sam gledao , 2 komada 3 kat , CBM , Italija, gledao nove maseje i na ovima iz kat 2 i kat 3 su sve CBM , bez poreza obje oko 146E, kugle sa onim krilcima 3 kat na 2 kat su posebno, proizvodnja Holandija.

2vsm7ox.jpg
 
120l je otp 120e za 1.3ha je to sasvim korektno. Verovatno je njiva nepravilnog oblika i pod nagibom. Ja recimo ne bi radio po te novce uslugu takvog tipa. Mislim da je korektna cena.
 
Na 1221 , dosadilo mi vec kopcanje , a ako to radi stavicu i na 7011 zetora ali one su kat 2 i jeftinije. Stara oka odrezes i ove kuke se zavare na poluge.
 
Ako ti ne bude problem kad budes radio da poslikas, posto se i ja lomim da odvojim pare za to. Gledo sam na ebayu 190e walterscheidove 2 kat bez icega.
 
Imate li neki savet Univerzal 445 ili Store 402 i ako moze zašto? Da napomenem '80.+ godište.
 
Imate li neki savet Univerzal 445 ili Store 402 i ako moze zašto? Da napomenem '80.+ godište.
to su skoro potpuni isti traktori razlika samo u menjacu moj savet ti je univerzal jer mozes naci potpuno bas sve delovi bilo menjac ili hidraulika itd , dok za store smo morali neke delove menjaca uzimati u sloveniji to je bilo pre nekoliko godina sada neznam kako stoje stvari
 
Razlika je jos i u cizmama. Sto je takodje bitno jer store ima relativno slabe cizme pa se desavalo ovde kod mene kad rade u sumi da pucaju cizme. Univerzal ima jace cizme, ali izgleda da mu srafovi nisu bas nesto pa hoce cizma da se otkaci od diferencijala. To samo ko radi po sumi ili tako neki tezak posao. Univerzal je sporiji od storeta i tezi je. Generalno gledano ispada da je univerzal bolje resenje.
 
Komšiji treba neki manji traktor, a opet malo jači od 539. Ne bi imao puno posla, obrada sve ukupno 10ha. Bitno mu je da lako pali, ima problem sa vodom, pa često mora zimi da vuče cisternom. Kakvi su što se tiče motora?
 
Nazad
Vrh