Slobodna diskusija o traktorima

Moj drugar kupio Ursusa 160 ks za ispod 5.000e, kompletan, dobre gume i td. Pa sada neka mi neko kaže da je bolje kupiti IMT serije 5.000, pa i neka je za iste pare. Žao mi ja što je tako ali je tako. Ta dva traktora se ni po čemu ne mogu porediti, osim ako se prodaju na kile IMT je verovatno teži :ppozdrav:
 
Taj Ursus ima samo tri brzine na svojih 160ks a mislim da i nema 160, tri brazde pug mu je premali a za četiri je prelagan a kako vidim na YT klipovima i preslab u malo težim uslovima.
 
Uvijek postoji iznimka u pravilu pa tako i taj ursus...

Kolega je 97 kupio novog 1634, OLT ratar 4x14", OLT dravu 36 diskova i sjetvospremac 5m valjda nasicka zvijezda. Taj traktor je ta sve tri prikljucka POTROSIO u radu. ratar je sad na drugom kompletu daski, izvaren do zla boga, drava je u katastrofalnom stanju, osovine izvarene, prednjih tanjura nema, sve iskidano, pokidano al i dalje tanjura, sjetvospremacu su krila skinuta i od onog sto je ostalo je na osnovnu ramu slozen manji sjetvospremac koji vuce torpedo 7506.

Ursus je u dosta solidnom stanju jos uvijek, treba malo novaca uloziti u njega ali pali i vozi, sta god treba. Ima po njegovom satu oko 17 000 radnih sati ali kolega kaze da je nekoliko godina radio bez sata (neki problemi sa strujom) pa da ima jos vise sati. Prije koju godinu mu klipnjaca izvirila kroz blok sto je sanirano i odmah je dobio nove karike. Zadnji kraj jos uvijek u dobrom stanju, hidraulik radi bez greske... Mjenjac trobrzinac je imao jednom ili dvaput remont, 2. brzina ga je nesto patila. Kocnice powershifta su se mjenjale u hodu posto su pod powerom stalno orali, ipak treba vuci 4 brazde. U tim svim radnim satima minimalni popravci a ako je stogod i bilo vece, rijesi se u roku par dana i to za neke relativno male pare.

Takav traktor i dan danas u HR kosta 10 000€... U urednijem stanju cjena osjetno raste. To sto je tvoj kolega kupio za 5 000 je slucajno naletio a to je u svakom slucaju bolja kupovina nego bilo koji IMT traktor, tu se svakako slazemo.
 
Taj Ursus ima samo tri brzine na svojih 160ks a mislim da i nema 160, tri brazde pug mu je premali a za četiri je prelagan a kako vidim na YT klipovima i preslab u malo težim uslovima.
Zaora će svaki IMT serije 5.000 i potroši će nekoliko istih, zaboravio si reduktor ili power shift ili već kako. O udobnosti ne bi da poredim jer se ne može porediti. Zašto IMT nije mogao da napravi isti ili bolji, eeee to me boli i na žalost puno govori o nama ?! :ppozdrav:
 
Jbg Baderljice tako bi mogli pricati i o 5100 kog je imao moj drugar iz NS-a a znas ga i ti i njegovog pokojnog caleta,kupili su drugi nov traktor a 5100 u radnom stanju prodali za 2000e jer im nije trebao... i sad bismo mogli reci ima li boljeg traktora za 2000e ? Jbg nije merodavno. :ppozdrav:
 
Zaora će svaki IMT serije 5.000 i potroši će nekoliko istih, zaboravio si reduktor ili power shift ili već kako. O udobnosti ne bi da poredim jer se ne može porediti. Zašto IMT nije mogao da napravi isti ili bolji, eeee to me boli i na žalost puno govori o nama ?! :ppozdrav:

To su sve buDZevine i IMT od 136ks i ursus i zetor od 160ks, Ne znam samo šta su ti inžinjeri radili na poslu u tim fabrikama kada ne mogu da naparave " pogodjen" traktor, svaki ima neku falinku.
 
To su sve buDZevine i IMT od 136ks i ursus i zetor od 160ks, Ne znam samo šta su ti inžinjeri radili na poslu u tim fabrikama kada ne mogu da naparave " pogodjen" traktor, svaki ima neku falinku.
Mama im je govorila, uči sine školu da nemoraš da radiš. E to je problem naš, da li i neki drugi imaju taj problem ne zanimame, zanima me samo Srbija i život u njoj !

- - - - - - - - - -

Jbg Baderljice tako bi mogli pricati i o 5100 kog je imao moj drugar iz NS-a a znas ga i ti i njegovog pokojnog caleta,kupili su drugi nov traktor a 5100 u radnom stanju prodali za 2000e jer im nije trebao... i sad bismo mogli reci ima li boljeg traktora za 2000e ? Jbg nije merodavno. :ppozdrav:
Ni neznam da znam takvog čoveka ili mu pokojnog ćaleta ?
 
Imajte u vidu da je velika većina poljoprivrednika u ono vreme kada se pojavio IMT 533 prelazila sa konja i volova na traktor.O razlici u radu suvišno je bilo šta komentarisati.Ne može se očekivati Gramer,kabina sa klimom,filterima,dugmićima i ostalim stvarima u ono vreme.Ne budite smešni.
 
Prostije je to, ali posle par godina rada postajes beskimenjak... :haha:

- - - - - - - - - -

Imajte u vidu da je velika većina poljoprivrednika u ono vreme kada se pojavio IMT 533 prelazila sa konja i volova na traktor.O razlici u radu suvišno je bilo šta komentarisati.Ne može se očekivati Gramer,kabina sa klimom,filterima,dugmićima i ostalim stvarima u ono vreme.Ne budite smešni.

Istina je, ali taj gusci vrat ne trazi mnogo leba, a i bilo vec gotovo resenje, t.j. od koga je kupio IMT licencu je vec to ugradjivao, ne bi trebalo to da se "oduzme", i bio bi mnogo udobniji - ne pricamo o vazdusnom sedisu (koji napr. imaju zetori iz '70, koji takodje nisu bili "stajaznam" koliko skupi traktori), ili klima, ili slicno, vec jedno jednostavno resenje da se ne izostavi iz konstrukcije...
 
To je bio traktor koji je svako domaćinstvo moglo da priušti.Verujem da se išlo na minimum opreme da bi bio što povoljniji.Pogledajte kataloge IMT traktora.Svaki model traktora imao je nekoliko varijanti pa ko plati taj se i klati.
 
Dulkaarpad. Taj gusciji vrat ima drugar na 533, ali neznam koje je godiste traktor.
 
Imajte u vidu da je velika većina poljoprivrednika u ono vreme kada se pojavio IMT 533 prelazila sa konja i volova na traktor.O razlici u radu suvišno je bilo šta komentarisati.Ne može se očekivati Gramer,kabina sa klimom,filterima,dugmićima i ostalim stvarima u ono vreme.Ne budite smešni.
Ne znam kakva je hidraulična pumpa na 539 i na 560 , 560 sam imao a sada imam 539 i na onoj cevi što ide iz pumpe u ploču na ferdzi ima 2 gumice a na 560 4.....kakvo genijalno rešenje :osmeh: i te takve traktore su "štancali" do kraja.
 
Ne vidi se bas najbolje, ali je to, to:

a1255.jpg
 
Korejac kakve veze imaju gumice na cevi sa samim traktorom?
Kako nema veze? na traktor od 30ks i 60ks valjada treba jači hidraulik, ne mislim na pumpu nego na samu ploču i podiznu moć, uglavnom te gumice nikada nisu dugo trajale kada je nosio prskalicu 660l ili 2,9 Majevicin spremač.

Mislio sam da je tema "pljuvačina" po budzenim traktorima, pa rekoh da izbacim sve iz sebe mislim na praktično znanje u rukovanju i baratanju istim. :osmeh:
 
Nazad
Vrh