Slobodna diskusija o traktorima

Koja je fora sa ovim Deutz Fahr traktorima? Navodno izbacili su seriju Agrolux gde su traktori od 45-75ks, a cena kako je napisano na sajtu krece od 11000e, verovatno za 45ks (Agrolux 50) bez kabine i opreme. Ako je sve tako onda oni ispadaju jeftiniji od kineza.


AL-1.png





 
U Srbiji je manjina poljoprivrednika u sustavu PDV, ja ih poznajem samo nekokicinu. Nije bas jednastovna biti u tom sistemu. A i kada kupujes traktor placas ga sa PDV pa tek nakon izvesnog vremena dobijes povrat. Sto znaci da su trgovci drski i bezobrazni. Znaju da ga ne mozes kupiti bez uplacene cena sa PDV, znaju dobro da je malo broj poljoprivrednika u sistemu i da miostali, moramo uzeti digitron u ruke i dodavati na iskazanu cenu 20%. kako bih dosli do konacne cene. Taj bezobrazluk je narocito izrazen na sajmovima.Valda je lakse manjini da izbija iz cene PDV nego ostalima da racunaju punu cenu. Danas je svaka susa trgovac, pa nam je ovako kako je.
 
Ove godine na sajmu je velika većina prodavaca mehanizacije nudila da platiš cenu bez PDV-a pa podneseš zahtev za povraćaj pa kad ti država plati PDV ti onda njima daš taj isnos, to jest kako oni kažu oni finansiraju PDV pa kad ti država vrati ti njima samo proslediš...
 
neka hvala ja sam se tako opekao 2005 godine navodno je tako nosio im i predracun sve bilo ok prihvatili dokumentaciju ni do danas nisam dobio odgovor bio i u ministarstvu kazu nema para i tacka na slucaj zeznuli za 8000e a ako se ne plati pdv nema registracije

NIKAD VISE
 
Šta vam je ljudi,kome to treba,to nema ništa od elektronike to je kao imt il torpedo samo s lepšom limarijom
Verujem da je radti s njim prilično zamorno....to nema čak ni ehr a da ne pričam da svaki put pri šaltanju se mora pritisnuti kvačilo
 
Ja sutra zovem ako su tako pristupacni toliko, I ako imaju povoljne kredite, mozda cu kupiti jedan od 60ks, bez prednje vuce, za setvu I prskanje

- - - - - - - - - -

Šta vam je ljudi,kome to treba,to nema ništa od elektronike to je kao imt il torpedo samo s lepšom limarijom
Verujem da je radti s njim prilično zamorno....to nema čak ni ehr a da ne pričam da svaki put pri šaltanju se mora pritisnuti kvačilo

Deutz bez elektronike je cudo. Ne bi bezveze bio na tolikoj ceni po Nemackoj I Francuskoj. Mislim da su cenjeni kao Fendt.
 
Šta vam je ljudi,kome to treba,to nema ništa od elektronike to je kao imt il torpedo samo s lepšom limarijom
Verujem da je radti s njim prilično zamorno....to nema čak ni ehr a da ne pričam da svaki put pri šaltanju se mora pritisnuti kvačilo
Kako nema IMTa, prosecan(manji) poljoprivrednik ce morati da kupi ili njega ili kineza.

Mehanika (menjac, hidraulika) podseca na Deutz serije D xx06 i D xx07 ili na Torpeda. Ako je kvalitet dobar, onda je cena OK. Pre bih kupio njega nego kineza:ppozdrav:.
 
Ja sutra zovem ako su tako pristupacni toliko, I ako imaju povoljne kredite, mozda cu kupiti jedan od 60ks, bez prednje vuce, za setvu I prskanje

Deutz bez elektronike je cudo. Ne bi bezveze bio na tolikoj ceni po Nemackoj I Francuskoj. Mislim da su cenjeni kao Fendt.

-Dao bi 15hiljada eura + kamata za traktor koji bi koristio i da prskas ,a nema kabinu?
Vidim da radis ozbiljniju povrsinu zemlje.Cuvaj zdravlje, mani modu.
 
https://m.youtube.com/watch?v=Hs1WWJBXKBQ
Pitanje kakav je u stvari, u kabini deluju kao Yto ili Mahindra.

- - - - - - - - - -

@ kova 77 Kupio bih ga sa kabinom. Bas bi ga zbog zdravlja I kupio. Posto trenutno prskam sa fergosonom bez kabine. Po mojoj mehanizaci bi se reklo da bas ne pratim modu, teram samo masine sa cistom mehanikom. Ali gledam da bude udobna masina.
 
Nazad
Vrh