Slobodna diskusija o traktorima

Misliš na ove...Može ako će da kopaju od srca.:osmeh:

images
 
Pozdrav . Imam MOŽDA problem . Imam JD 920 66`godište . Pre par dana rešim da mu zamenim ulje i pade mi na pamet da mu skinem karter i pogledam ga odozdo i ako treba da očistim ako ima nešto u njemu (traktor je moj otac kupio 81 godine i nikad nije otvaran kod nas - u nemačkoj pre toga ko zna) . Jedina stvar koju sam našao u karteru - koji je inače bio potpuno čist je delić veličine pola novčića od 2 dinara samo malo deblji . Ja ne mogu da ustanovim odakle je mogao da ispadne , odozdo sve izgleda normalno , a možda je ispao nekada davno usled neke popravke . Stvarno pojma nemam . Znači deo kao pola novčića od 2 dinara
::pomoc:;
 
Pozdrav . Imam MOŽDA problem . Imam JD 920 66`godište . Pre par dana rešim da mu zamenim ulje i pade mi na pamet da mu skinem karter i pogledam ga odozdo i ako treba da očistim ako ima nešto u njemu (traktor je moj otac kupio 81 godine i nikad nije otvaran kod nas - u nemačkoj pre toga ko zna) . Jedina stvar koju sam našao u karteru - koji je inače bio potpuno čist je delić veličine pola novčića od 2 dinara samo malo deblji . Ja ne mogu da ustanovim odakle je mogao da ispadne , odozdo sve izgleda normalno , a možda je ispao nekada davno usled neke popravke . Stvarno pojma nemam . Znači deo kao pola novčića od 2 dinara
::pomoc:;

Ispao ti je neki od takozvanih Woodruff klina negdje, dakle neki sličan ovom na slici. Slika ej uzeta iz kataloga rezervnih dijelova za John Deere 820 koji je jako sličan JD920.

se7l2v.jpg
 
To je gore na bregastoj . Otvoriću poklopac pa ću da pogledam . Još jedno pitanje - ima mali luft levo desno gde se kači radilica na klipnjaču (vizuelno manje od 0,5 mm ali ga ima i oseća se pod rukom) sme li to uopšte.
 
Koliko sam razumeo tebi je na klipnjaci zazor kad je probas uvrnuti. Skini polutku klipnjace pa proveri po lezaju ugrubo kakvo je stanje. Pravo stanje je jedino premeravanjem kolena radilice i lezaja sa klipnjacom. Obicno su najudaljeniji najgori a to su obicno do zamajca lezajevi. Ako se pomera radilica napred nazad onda su aksijalni lezajevi u pitanju ali taj luft bi jos i prosao ako je ispod 0,5mm
 
Zato skini polutku klipnjace i pogledaj lezaj kakav je. Vidi se obicno po njermu ako ima ostecenja ili je promenuo boju i otanjio ili se topio cak. Znaci najlakse je skinuti i proveriti stanje letecih lezajeva jer tu prvo popusta .I pazi kako vracas polutku da neokrenes kontra
 
Ljudi ja prodao danas traktor. Pa mi sada treba neki.
Razmisljam izmedju 7506 ili 577? Bez prednje, sa uskim gumama. Sta mislite sta je bolje resenje. Koristio bih ga za sve poslove.
 
Nazad
Vrh