Slobodna diskusija o žitnim kombajnima

moj je savet ne praviti previse visoku kabinu jedno sto estetski ne izgleda, drugo sto iovako mnogo kaci drvece sa strane ako su losiji putevi a trece stedis materijal i tezinu kombajna
ova je radjena sa 40x40x2mm i odlicno podnosi svakakve uslove u radu i transportu
sto se tice stakla bez problema se moze staviti iz jednog dela i vecu povrsinu samo sto je povrsina veca deblje staklo ovo je 6mm debljine a ostala 5mm kaljenog stakla kao na traktorima i po meni najbolje lepljeno kao soferka na autu stedis pare (ne ide keder guma) a drzi se na vecoj povrsini sto se tice krova ovako je gazda hteo a mogla je doci i ventilacija sa jednog traktora u fulu
 
@dragan dmb
vec sam u postovima prije piso da ce biti cijevi 40x40x2 ili 40x40x3,a visina kabine me dosta iritira ako stavim malu izgledace ruznu ako stavim visoko onda ne mogu nigdje proci jer prilaz njivam je kao kroz tunel-fakticki suma, staklo ce biti lamelirano(20€ za kvadrat) mada bi ja volio da je mogu malo uzu napraviti ali ni to ne mogu zbog takve konstrukcije samog kombajna i bice krov sa ventilacijom,.
(bit ce slika od izrade u predvidjenoj temi od izrade)
 
Obicno,samo za nase uslove neobicno.
Tako se kod nas,ne bas sa takvim masinama,ali na takav nacin kombajnira semenska detelina.
 
Stručno se ovo zove dvofazna žetva.Prvo ide mašina za košenje i sakupljanje mase u zboj i koja radi sa velikim uredjajima sa košenje i mašina se zove windrover. Iza te mašine idu kombajni koji sa pick-up uredjajima podižu usev i obavljaju vršidbu.Zato se ne moraru koristiti veliki kombajni koji su nezgodni za podešavanje za pravilno i kvalitetno izvršavanje ovakvih kultura, a zato ovi manji kombajni imaju učinak kao i ti veliki jer je njihov zahvat kao i zahvat velikih kombajna.
 
Imam jedno pitanje gledam malo oglase za kombajne a nisam baš neki poznavalac pa me interesuje kad piše u oglasu da ima uredjaj za suncokret da li to znači da ima poseban heder koji radi suncokret ili ima nešto što se nakači na postojeći heder da bi mogao da radi suncokret jer kako vidim neki napišu da imaju poseban heder za suncokret a neki samo napišu da ima uredjaj pa ako nekom nije problem da objasni malo bio bih zahvalan. Pozdrav.
 
Pazi ako su naglasili da ima poseban heder za Suncokret to je isto Zitni samo su na njemu postavljeni ti dodaci za suncokret i nekad se ne skidaju,vec samo kacis komplet heder... E ako pise da ima dodatke za Suncokret onda se ti dodaci montiraju na Zitni heder i posle isto tako moras da ih skidas... LAkse je sa posebnim hederom ali nije lose ni ovako...

Evo moje adaptacije koju mogu da montiram na oba moja kombajna tako sam je odradio,posle Suncokreta je skidam i sve tako,jer nemam posebni heder,malo vise srafanja ali zavrsi posao... :ppozdrav:

p090913130901.jpg
 
Imam jedno pitanje gledam malo oglase za kombajne a nisam baš neki poznavalac pa me interesuje kad piše u oglasu da ima uredjaj za suncokret da li to znači da ima poseban heder koji radi suncokret ili ima nešto što se nakači na postojeći heder da bi mogao da radi suncokret jer kako vidim neki napišu da imaju poseban heder za suncokret a neki samo napišu da ima uredjaj pa ako nekom nije problem da objasni malo bio bih zahvalan. Pozdrav.

Najbolje da nazoveš i pitaš jer sam video dosta oglasa gde piše ima uređaj za suncokret a u svtari ima samo kljunove nema ni limove za vitlo ni zaštitu za vitlo.
 
KAd smo vec kod uredjaja za Suncoret imam jedno vitlo raskomadano za Mercatora pa bi od njega napravio ono malo za suncokret ali neznam dal ce da budu dovoljne samo 4 daske popreko???? :sta: Da nije suvise retko samo 4??? Ovako sam preterao ovu godinu ali mi se pokazalo kao ne bas sjajno... Mora malo vitlo....
 
Ćiro hvala na objašnjenju i reci mi kako te služi klas i da li je teško doći do delova za njega za održavanje
 
Ćiro hvala na objašnjenju i reci mi kako te služi klas i da li je teško doći do delova za njega za održavanje

Nema na cemu.. PA Claas ide lepo,nemam sa njim problema,od kad je kod mene mogu na prste da nabrojim kvarove koji sam imao sa njim... Samo ga pred sezonu lepo (pretresem celog) pripremim i nemislim... Delova ima da se nadju,malo su skuplji ali su zato ORGINAL i kad stavim deo znam da cu da zaboravim kad sam ga menajo...
Za njega samo orginal delove uzimam i nema problema... Sta te interesuje slobodno pitaj pomocicu koliko mogu i znam... :ppozdrav:
 
KAd smo vec kod uredjaja za Suncoret imam jedno vitlo raskomadano za Mercatora pa bi od njega napravio ono malo za suncokret ali neznam dal ce da budu dovoljne samo 4 daske popreko???? :sta: Da nije suvise retko samo 4??? Ovako sam preterao ovu godinu ali mi se pokazalo kao ne bas sjajno... Mora malo vitlo....

pa sa 4 daske nije retko, posto kod mene na zmaja 142 imam fabricki uredjaj za suncokret ima malo vitlo drveno sa 4 daske lepo uvlaci, nikad ne zaglavi kotori nikad nisam imao problema :ppozdrav: jedino hoce da se polome daske posle nekog wremena :osmeh:
 
pa sa 4 daske nije retko, posto kod mene na zmaja 142 imam fabricki uredjaj za suncokret ima malo vitlo drveno sa 4 daske lepo uvlaci, nikad ne zaglavi kotori nikad nisam imao problema :ppozdrav: jedino hoce da se polome daske posle nekog wremena :osmeh:

E bas ti hvala na odgovoru... Znaci nije malo 4 daske... Napravicu i ja takvo vitlo za sledecu sezonu suncokreta sa ovim velikim nisam bas zadovoljan!!! A ako puknu daske zamenicu ih... :osmeh:
 
Ja sam ranije imao na 133 pravljen uredjaj sa velikim vitlom,cesto je gusio a uzrok je bio veliko vitlo. Sada radim sa fabrickim uredjajem sa malim vitlom i mogu da kazem da je
dosta bolji od pravljenog nema zagusenja i zveketanja limova.
 
Uhvatila me neka nostalgija pa da nesto napisem. Ovakav isti kombajn je imao moj deda. Na njemu sam napravio svoje prve korake. Kombajn je Internacional Mc Cormic.
542484-d862-mccormick.jpg
542487-d862-mccormick.jpg
 
Nazad
Vrh