Slobodna diskusija o žitnim kombajnima

Ima u Jarkovac.Bar je bilo pre 15-ak dana .Komšija kupio korpu a imao je i sve ostalo.
 
interesuje me da li neko zna nesto u vezi rasturivaca slame na kombajnu ne secka nego bas rasturac mnogo hvala unapred
 
kako smanjiti brzinu bubnja

na uobicajen nacin ne mogu spustiti obrtaje bubnja ispod 580o/m.posto na bubnju imam 10 sina mislio sam da skinem svaku drugu.sta vi mislite o tome.kukuruz bih radio tako da mi ne razbija zrna.
 
Do koliko vi na zmajevima maksimalno možete staviti brzinu meni je remenje lošije pa nemogu više od 1200, a imam 2 nova remena i nisam stavio ...
 
na uobicajen nacin ne mogu spustiti obrtaje bubnja ispod 580o/m.posto na bubnju imam 10 sina mislio sam da skinem svaku drugu.sta vi mislite o tome.kukuruz bih radio tako da mi ne razbija zrna.
filimone time ces dobiti losiji izvrsaj i kozna sat jos, a lom ce ti ostati isti. nego slikaj ti prenos (pogon doba) to se resava kao kod zmaja sa lancanim prenosom.a ne skidanjem sina ?ja kod mene imam reduktorsku remenicu jedna brzina je za zito 600-1200 o/m i druga jesenje kulture od 200-600 o/m. mada imam i remenicu samo za zito koja je normalna
 
posto je berba a i oranje proslo imamo vise vremena za razne forume.kombajn sam resio uspesno sa 3,5 loma tek kad sam se malo pozabavio njime.sine sam vratio uradio blinde i nastelovao korpu da ulaz bude 25mm a izlaz 1 do 2 mm uze.u radu se to da otvoriti ili zatvoriti.a posle samo vozi.znaci sve se moze kad se malo gleda nasteluje.ni jedan kombajn nije napravljen da ne radi
 
pozdrav svima ja sam nov na forumu imalo lutam ali valjda sam sad na pravom mestu ako neko poseduje df 922 ili 1080 neka napise nesto o njima i kome dati prednost df ili klas protektoru kako se krecu cene ocuvanih kombajna i neke prednosti i mane
 
Nazad
Vrh