Slobodna diskusija o žitnim kombajnima

Možda je jeftiniji ali meni ta nakaza od kombajna ne bi trebao nikada. :nono:
 
Da me ne bi pogrešno razumeli, neću ja da kupim nov kombajn, samo me interesuje koliko košta.
Ako prodam ovaj moj, možda bi kupio neki 142 ili 162, ali ništa skuplje.
 
Lako. Gurneš ručicu napred, on kreće, dok je držiš ubrzava. Kad je povučeš nazad usporava sve dok ne stane.
 
Nekudi konja kojeg nisi jahao. Pa ljudi raga se pozna iz daleka ko ce vas da pusti u njivu sa tim cudom ceo krug da mu izgazite koja to kosa moze da pokupi
 
Kolega @Panonstib, molio bih Vas za sliku preseka bilo kojeg pužnog transportera hedera. Interesuje me mehanizam za pomeranje prstiju kako izgleda.

Ujedno me interesuje i podatak o zazorima između pužnica i hederskog stola, prstiju i hederskog stola, pužnice i brisača. Imam teorijski podatak da oni iznose 1, 2 i 3 mm respektivno. Šta kaže praksa?
 
ludi dali možda neko nemate podatak koliko ima obrtaja na osovini hidraulične pumpe zmaj142.
 
Da ne licitiramo dalje o broju obrtaja zupčaste hidraulične pumpe koja se nalazi na kombajnu ZMAJ 142 evo odgovora.Broj obrtaja je 1500 o/min maksimalni broj obrtaja je 2000 do 3000 o/min, a minimalni broj obrtaja 500 o/min.Ovo dokumentujem sa slikom iz kataloga zupčastih pumpi Prve Petoletke iz Trstenika koja je i snabdevala ZMAJ sa hidrauličnim pumpama.
pumpe.jpg
:cao:
 
Kolega @Panonstib, molio bih Vas za sliku preseka bilo kojeg pužnog transportera hedera. Interesuje me mehanizam za pomeranje prstiju kako izgleda.

Ujedno me interesuje i podatak o zazorima između pužnica i hederskog stola, prstiju i hederskog stola, pužnice i brisača. Imam teorijski podatak da oni iznose 1, 2 i 3 mm respektivno. Šta kaže praksa?


I mene ovo zanima, jer bas jucer vrsim neko slabo zito puno trave i puznica ne uvlaci odmah svu masu nego ceka da se nakupi, pa onda uvlaci hrpe, a ne uzima konstantno u grlo.

Na mom kombajnu to nitko nikada nije dirao i izmedju puznice i hederskog korita ima mjesta da gurnem prst, a izmedju puznice i brisaca gurnem cijelu ruku... Prsti skoro pa diraju korito hedera i mislim da su samo oni podeseni kako treba.
 
panonstib izvini na ispravci,pitanje je bilo koliki je broj obrtaja na osovini pumpe na kombajnu zmaj 142,znači koliko motor daje obrtaja na izlazu gde je priključena hid. pumpa
 
Gospodine MONTOJA razumeo sam ja pitanje i dao sam odgovor, a sada sam se potrudio i da nadjem podatak.Podatak je da pumpa ima 30 l/min pri 2000 o/min tako da nikako nemože biti duplo manje nego obrtaji motora pa gde god da ga zakačite.Prtma tome ako motor ima 2200 obrtaja, a Vi kažete duplo manje onda je to 1100 obrtaja, e pa vidite na tom obrtaju osovine pumpe (kako Vi zahtevate) neće imati taj kapacitet!
Gospodine Bobo (pošto je gospodin Attila M. je već dobio usmoni odgovor)
ja podešavam u žetvi pšenice rastojanje spirale od hederskog stola na 12 mm, prste spirale na 10 mm.Rastojanje brisača spirale u zavisnosti od istrošenosti 2-5 mm.
 
Gospodine Matiću davno je pisano o tim kombajnima pripadaju grupaciji AGCO.Malo se razlikuju po načinu izvršavanja mase od ostalih kombajna dosta su zastupljeni u SAD
gleaner-1a.jpg

Presek kombajna
gl.jpg
 
Poslednja izmena:
Video sam malenog Gleanera ovde u susednom selu prošle godine,radio je semenski kukuruz ali nisam znao da ima i ovih većih modela.Verujem da se pisalo ovde o njima ali verovatno nisam bio u toku tada pa nisam ni video tu diskusiju pa sam sada pitao.
 
Nazad
Vrh