slike kunica- zeceva

Dino_h!
Svaka cast ,bas lepi Belgijski Orijasi??
Vidim drzis po starom dobrom Nemackom sistemu .............drvene letvice za pod
(prava stvar)
::svaka cast::
 
Nema sansi da dobiju zuljeve na letvicama !!!!
Moji kunici dostizu tezinu od 5.5 do 7.5kg i nikad nisu dobili zuljeve a verujem da su dino_h i tezi kunici .
Sto bi Nemac smisljao tezi nacin da napravi kunicarnik kad mu je mnogo lakse da ga napravi od zice ili pune daske.
:sta:
 
Pa i ja sam razmišljao prije nego sam počeo da pravim o svemu tome, pa sam se malo edukov'o, tako da nema prijetnje za žuljeve ako razmak između letvica nije prevelik. Nisam imao problema nikad, a zečice kad su skotne otežaju i do 8 kg.
 
A tačno je Gaja, naginjem malo Njemačkom sistemu, volim njihovu preciznost i urednost iako sam još daleko :)))))
Ova zečica prva na slikama, vuče porijeklo čak iz Vojvodine, to je zlato koje sam dobro platio, a tek joj 4,5 mjeseci :)))
 
Lepi kunici Dino,a koje su dimenzije tvojih kaveza? izgledaju mi nesto mali mozda zbog slike ili...?
 
Za smještaj kunića je najbolje koristiti drvene kaveze, sa drvenim, punim podom, vrata kaveza mogu biti i metalna. Žičani pod podnose samo male i srednje rase kunića, dok orijaši na njemu dobijaju žuljeve, zato je neophodan pod od punog drveta, koje ne smije biti hrast, zbog njegove tvrdoće, preko kojeg dolazi sloj od nekih 5cm prostirke, najčešće slame. Kada su u pitanju orijaši, kavez treba da ima dimenzije 120x80x60cm, i to je kavez za jednog odraslog kunića. Vrata na kavezu je najbolje da budu otprilike 50x50cm, na njima ili pored njih treba da ima žičani prozor na kavezu, radi provjetravanja, što je veoba bitno za kuniće, budući da im je mokraća izrazito jaka, i dosta se osjeti na amonijak, čije udisanje škodi kunićima.
ovo sam nasao za smestaj kunica



 
Poslednja izmena od urednika:
Svaka čast za tekst Joco, pročitao sam i ja otprilike tako nešto negdje, a pročitao sam i knjigu Antuna Gjurića koji daje opis drvenog poda koji sam ja pravio, letvice širine 2,5-3 cm i razmakom nekih 1,5cm ne škodi Orijašima, bar ja nisam imao problema nikad, ima različitih mišljenja. Ali s prostorom sam u oskudici, nemam tražene dimenzije.
 
Nema veza ako ima razmak,samo da je do 2cm.Kad sam pario moju zecicu taj covek mi je rekao:
-zecevi,da imaju jaku muskulaturu mora da imaju veci prostor odprilike 1.20m x 80 x 60.Citao je na internetu,nekud u jednoj farmu zaklali su 100 zeceva i odneli su gi u prodazbu i oni vratili su sve zeceve posto nisu imali pravilnu muskulaturu.
 
Nazad
Vrh