slavol

Kako moze da se proveri da li je isti kupovni i domaci Slavol? Mikroskopom?
Овако бих ја направио опит кад је у питању једна те иста култура. Једну трећину не бих никако прскао славолом, другу трећину обичним, а трећу трећину куповним. На крају би се видела разлика. Што каже наш народ, ако лаже коза не лаже рог. Нема лажи, нема самообмане.
 
Probao sam ga na povrcu u kombinaciji sa i bez folijarne prihrane i primetio sam bolji i dugotrajniji efekat ima ako ga upotrebis sa folijarnom prihranom. U roku od 2-3 dana rezultat je itekako primetan. Konkretno kod mene sam ga upotrebljavao na paradajzu da malo poguram one biljke koje su ranije rasadjene na otvoreno pa ih je ona kisa i hladno vreme zaustavila. Mislio sam, nema od njih nista ali sam se izgleda prevario, plodovi na prvim i cvetnim granama kazu drugacije i lisna masa se vraca u tamno zelenu boju.
Moja preporuka za koriscenje u svakom slucaju, posebno u povrcu i ratarstvu jer je tu po meni pun pogodak kad biljkama treba da prebrode neki nedostatak.
 
Da malo osvezimo temu, jel ima jos neko iskustvo sa slavolom u praksi kako sa kupovnim tako i sa pravljenim u domacoj radinosti?
 
Ja ga redovno koristim u vocnjacima,1 litra na 100 litara vode.Upravo veceras sam istresao nekoliko atomizera na voce.Neznam kako kod drugih ali kod mene se pokazao fantasticno.Cena za litar sam placao 350 din,a posto kupujem na kante cena je dosta manja.
 
Ja sam prije 8 dana počeo eksperiment sa slavolom na rasadi krastavca, za sada nevidim nikakve promjene.
 
SRETNA NOVA 2013 god SVIM CLANOVIMA.Koristio sam slavol u basti na otvorenom i imao sam dobre rezultate.Posto radim u firmi gde se bavimo ratarskom proivodnjom kad se pojavio slavol pre 7ili8 god radili smo oglede na vise kultura .Kod psenice oko 450kg veci prinos kod suncokreta 180kg kod kukuruza 530kg.Isplati se kad je redovna godina a ne kao 2012god.Probajte na manjoj povrsini kao ogled pa uporedite
 
Evo da iznesem i moja zapažanja od prošle sezone, korišćen je slavol u setvi sibirskog bresta, setva je bila u trake i to tako da je jedna od tih traka sejana sa semenom koje je bilo potopljeno u rastvor slavola oko 30 minuta - ta traka je bila vidno manja od ne tretiranih, dobro što nisam tretirao sve.
 
Selekcija mikroorganizama u Slavolu verovatno ne odgovara sadnji drveća ipak je to za ratarsko povrtarske kulture. Čitao sam jedno uporedno istraživanje sadnje šume sa dodatkom veštačkog djubriva komposta i kontrola bez ičega. Ubedljivo bolji rezultati sa kompostom u odnosu na kontrolu i debakl sa veštakom. Veštak ubija mikroorganizme i verovatno se slična situacija desila sa slavolom prevladali mikroorganizmi iz slavola i potisnuli one koji bi bili korisni za biljku.
 
Dosta ljudi preporucuju koriscenje ovakvih djubriva zajedno u prskalici s herbicidima. Kao jedan razlog navode da se ce tretirani usev lakse oporaviti od soka zbog prskanja. Pa sad ja pitam, zar se nece onda i korov lakse odupreti hemiji?
Ovo nema direkne veze s slavolom, pitanje sam postavio ovde jer je nekako slavom najpoznatiji.
 
ja obavezno prilikom tretiranja korova herbicidom ubacujem ili topljenu ureju ili tečno gnojivo.Kultura se lakše oporavlja ako je pod šokom i hrani se a korov kad "nanjuši hranu"još bolje otvara pore i sa hranom uvlači i herbicid tako da je učinak po meni još bolji.
 
Ima Slavola kod vas ja sam prošle godine dobavljao od vas a pitaj Bosserb-a on točno zna u kojoj trgovini ima.
 
Siki zdravo.Dali si mi poslao seme paradajiza.Sto se tice slavola u Hrvatskoj postoji postoji distributer ako te interesuje mogu te povezati .
 
Postovanje,
Da li je neko tretirao seme pasulja i boranije ovim preparatom?
I kakva su iskustva...?
Ima li rezultata?
 
Nazad
Vrh