slavol

Ne čitam ja samo ono što želim nego mnoge stvari proverim i u praksi .Evo sada upravo proveravam na feferoni .Moja njiva(pustinjski pesak) nije videla stajnjak ili neko drugo djubre (sem mene :haha: )jedno 4 god isključivo tretiram folijarno .Sad tretiram jedan deo tačnije 6 reda isklučivo slavolom 6 reda koprivom 6 reda kombinacijom slavol kopriva a ostatak fertikareom pa ako rezultati pokažu da si ti u pravu ja ću ti se javno izvinuti adotle verujem u ono što piše na ambalaži i na sajtu ,mada si pobudio sumnju ali štaću tvrdoglav sam ko mazga i ne može niko da me ubedi da je trava zelena ako sam ja ubedjen da je žuta:haha: siki2 Što se tiče razmnožavanja verujem da može kolega ozon je pisao o tome samo ja na yu tubu vidim da je min. temperatura 17 a maksimalna 30 .probaću i to .

Zis šta se desilo sa testom?
 
Na jednom predavanju sam čuo da ovakva i slična đubriva kao slavol, trebalo bi držati na hladno jer inače te bakterije rade svoj posao i unutar flaše pa će jako smrdeti.. U polj.apot. nigde ne drže na hladno, ja nisam video kod nas...
Нисам ни ја, увек им грува клима уређај, како њима, тако и Славолу:haha: .Лепо пише на кутији: чувати на хладним и сувом месту. Сад је хладно време па ћу Славол напоље и нек се коте бактерије. :osmeh:
 
Zis šta se desilo sa testom?
Testo nije naraslo:haha:. Šalim se,Napravio sam grešku u testu naime nisam ostavio parcelu koju sam trebao da uporedim sa ovim tretiranim.kada sam se setio već sam tri tretiranja obavio onda sam ovih 6 reda podelio pa sam samo 3 tretirao slavolom a ova tri prekinuo sa bilo kakvim tretmanom sem zalivanja. Najlepša i najbolja je bila ova tretirana sa slavolom i koprivom dok je ova tretirana fertikareom imala više plodova ali daleko sitniji .Izmađu ove dve tretirane slavolom skoro da i nije bilo razlike što se tiče i visine i prinosa.
 
Koliko treba vremena da nepadne kiša posle tretitranja Slavolom.Danas sam prvi put počeo da prskam pšenicu i posle sat vremena je roknuo pljusak.Inače kod mene je 250din sa pdv 10/1 i smrdi ko đavo.
 
e i mene zanima zasto ne smrdi kad otvorim,stavicu ga na toplo pa da vidim dal ima promene:sta:
Ма ко зна шта муљају. Јуче сам купио још један из знатижеље и тај смрди на км. Није ми јасно зашто се славол од славола драстично разликује у боји и мирису. Ипак није то мала разлика већ превелика.
 
Mozda si naleteo na proslogodisnji koji je "izvapeo". Nisam imao tih iskustava da naletim na neki koji ne smrdi. Stavio sam ga na razmnozavanje i posle par dana dobije istu boju kao original uz dosta "vrenja" a smrad ima ali ne kao original ali kako duze stoji sve vise podseca na original. Tako da kad prodje vreme koje treba mislim da ce se pretvoriti u "pravog smrdljivka" pa cu ga tada testirati.
 
citam u postovima da ga "razmnozavate" :sta: :sta: a da SLAVOL stoji u slobodnoj prodaji na policama te da na toj temperaturi bakterije opstaju.
S druge strane razgovarao sam sa uvoznikom mikrobioloskog djubriva iz Madjarske koji kaze da oni sve svoje strogo drze u hladnjacama i kome kad treba donose hladnjacama( manjim/vecim nije bitno) sve u svemu moje misljenjeje da je samo razmnozavanje bakterija malo ozbiljnija stvar .........ti preparati nisu kiselo mleko pa da se pravi u kucnoj radinosti...ili jeste ? ? ? pa onda da kupim jednu litru pa da namnozim jedno bure od 220L :sta: :sta: :sta:
 
Mislim da nije skupo, ponaročito ko radi malo više zemlje, kupiš litru Slavola, staviš u bure od 100l i ubaciš jedno 5kg šećera.
 
Само претпостављамо да ће се на тај начин Славол умножити. Све је нада и лепа замисао.
 
Ja sam koristio Slavol u setvi sibirskog bresta, za probu, pošto imam i kontrolu za sada je malo viši od kontrole ali je tek početak videćemo kako će se razvijati.
 
Nazad
Vrh