Skladistenje slame

Zanimljiva stvar je da mnogo vise "zakisnu" i istrule bale kada su slozene na kamaru.Kada su samo "razbacane" po dvoristu i odvojene jedna od druge mnogo manje kasnije ima otpada.
 
I ja mislim da je tako ,moje su vezane manilom slagao sam 4 3 2 1 kamaru ona gore prva crna skroz u krug ali najmanje otpada 5 cm u krug unutra zuta a sto je najbolja stvar to sto je pocrnilo odlicno upija mokracu bolje je za prostirku od zute slame , ona bala iz sredine zuti se spolja ponegde bela plesan mislis zdrava skroz ono malo sutra bela plesan uhvatila celu balu
 
Грешка у процени...
7cb0db7a7819b5ab5e3714ad2c04716f.jpg
 
Sa jednim siljkom radis stalno?
Da li pokrivas kamaru necim, i ja sam napolju spakovao i pokrio celofanom.

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Sa jednim jer sam drugi slomio.Treba oba da se zamene, predugačko i razlokano pa dosta smeta pri radu.Hoću da uzmem kraće od 80 cm i nove čaure da se napakuje i sredi kako treba.Ne pokrivam ni sa čim.Ako prokisne koja bala iskoristi se tako što se ubaci u tor gde su puštena goveda i nema problema.
 
Uf kada bih mogao da se prebacim na rolo bale.... Kocke mi dopi.dile za medalju!
I mi smo se lomili dve tri godine hocemo necemo ali na kraju kada vise nije bilo ko da tovari nismo imali kud.Za sledecu godinu u planu je jos motalica ako nista drugo za prvi otkos deteline i za sudansku travu.
 
Ma, meni je problem što ne mogu da je unesem u objekat, mala vrata. Mada mogao bi ih proširiti, nije da ne bih.... Al opet, šta ću sa njom kad joj fiknem kanap i kad se raspadne. Tovljenici će mi nestati u slami ko Dejvid Koperfild. Jedino da napravim neku šupu gde ću je razmontirati, samo što je onda previše kabasta slama za unošenje ručnim kolicima..... A da mi je problem ljudstvo, jeste. Zato mi se i zgadile kocke.....
 
Ja takođe ne mogu da ih unesem u objekat a nije ni bitno.Razmontira se bala napolju i ručnim kolicima unesem gde treba, nije mi problem, samo kada nema više kičma transa sa kockicama.
 
Imaš neko mesto gde je razmontiraš, neku zavetrinu ili gde se koja zadesi? Ne raznosi ti vetar slamu po dvorištu?
 
Razmotavanje lucerke se vrši u senjaku, ostavljen je jedan deo gde donesem balu i tu je kasapimo.
Slama je pored ali više napolju nego u unutra jer nema mesta i odatle se troši, ako baš počne neka kiša prebaci se parče nailona preko nje i to je to.
 
Nazad
Vrh