Skladistenje slame

Daaa,stigao batica da pomogne. Danas smo 60 bala natovarili i istovarili. Utovar ide brzo,istovar je kilav....
 
A vidiš kod mene obrnuto... Teško mi po dve da lepo složim na prikolicu, al zato po dve skidam i ide ko podmazano.. Samo gas gas... 😀
 
Proljetos sam napravio nadstresnicu za smjestaj slame i kojeg prikljucka da ne bude pod vedrim nebom, plan je bio obasiti sa tri strane ali se nije stiglo




Juce zavrseno za ovu godinu

Послато са SM-A202F помоћу Тапатока
 
Odlično, puška, ja lično najviše volim takav tip gradnje, funkcionalno, a danas sutra lako za prepraviti ili čak skloniti... Žali bože betona i cigle utrošen za neke građevine po mom dvorištu, koje sad nemaju funkciju a skupe bile za napraviti, skupe i za rušiti ili prepravljati... A vođen mojim iskustvom i mojih predhodnika u porodici, svakih 10 do 20 godina ti nešto drugo padne na pamet, i samo se nešto ruši i gradi...
 
Koje su dimenzije nadstresnice? Visina i dubina, kao i razmak između stubova?
Tako nešto bi i meni trebalo, svake godine se natežem sa ponjavama i ušuškavanjem kamare jer koristim sojine bale za grejanje.
 
Dimenzije su 23x4,8, sirinu je diktirala duzina lima od 6m, po pola metra strehe, nesto se izgubilo na na padu, gornja strana je za 1m visa od donje
Visina je na gornjoj strani oko 5m a na donjoj 4m, teren nije ravan, pa se smanjivala visina
Stubovi su 16x16 od duglazije, radi se o cetinaru crvenkaste boje jako cvrst, rogovi su 14x8, vjencanice su hrastove, one su mi ostale od starog krova sa kuce, upore su jelove 12x10, letva standardna 3x5, letvano na 33cm, u svaku trecu letvu prisarafljen lim.
Sirine izmedju stubova su 4m, osim vanjskih na obe strane gde je 3,5m

Послато са SM-A202F помоћу Тапатока
 
Ja sam nešto razmišljao o dubini od 6m da bi šupa mogla da se koristi i za prikolice. Mislim da lim može da se naruči bilo koje dužine. Ako je lim kao pokrivač, da li bi ti rogovi bili dovoljni za raspon od 6m? Što se dužine tiče, bilo bi mi dovoljno 8m, mada imam mesta za 12m. Ako bi bila 12m onda bi bilo mesta i za pneumatsku sejalicu, šprartač i sl. da mi ne stoje napolju (sad stoje i dobro su upakovani u najlon). Sa 12m dužine sam zamislio sa jednim stupcem u sredini tako da imam otvore od 2x6m. Ako bi bilo 3 stuba onda su mi otvori od 4m malo nepraktični jer ne mogu nagurati dve prikolice kroz jedan otvor. E sad za 6m verovatno treba dobroo sleme...
 
Za 6m ne znam koliko treba sleme. Mogu uslikati kod nas na 7m slemena, po meni su fi 40-45cm trupci. Mozes kombinacija drvo/metal.Napravis zmiju 12m i nemas nijedan stub (samo ta zmija ce kostati koliko i pola objekta ali jednom se pravi (ili kao sto Sremac kaze svakih 10-20g prekrajaj :ROFLMAO: ))
 
Ovde ima 24m 4 otvora po 6m, samo dve grede od po 13m su gore koje nose rogove, al tesana građa, skidana sa stare kuće, dubina je 5.5m,bio sam ograničen rogovima od 6.5m,razlika u visini je 1m i nema potrebe, može komotno pola metra na du dubinu, uglavnom 2 zmajevke staju glat sa sve natovarenim balama, inače preko zime stoji slama za loženje u jednom polju..
 
Da, nikako da, se nakanem da odnapred napravim kačket, sve danas sutra I tako prođe vreme, ne uvek, samo kad duva košava...
 
Nemam pojma koliko ide u patos a ukupno u klasičnu Zmajevku moji majstori sadenu 200 komada.Vagonka koja je bila prva dobila je 270 komada.
 
Nazad
Vrh