Sistemi za navodnjavanje

Zavisi sve i od tifona.Sistema namotavanja pod broj jedan,precnika dizne na topu.

Послато са m2 note уз помоћ Тапатока
 
Jel moze neka preporuka za dubinsku pumpu koja bi terala tifon fi 90 350m sa topom,koliki bi pritisak morala da stvori i koju kolicinu vode da izbaci u minuti i naravno koliki je pritisak potreban da bi top funkcionisao...

Preko puta moje njive ima covek iglu na struju 3cola je izlaz gore.Tera tj.samo jednom je terao mislim agregat 24kw na kardan.Imt 577 je vrtio agregat kada nabije pritisak 7 bar 577 puskara

- - - - - - - - - -

Da li prebacuje na toj ručici? Kod mene je isti princip rada ali je tifon malo veći. Nećeš ga nikada uspeti namestiti da radi perfektno. Meni npr. 5 sati radi bez greške i taman misliš kako imaš dobru a jeftinu mašinu i onda počne da zeza :haha: I nikolaindjija ima isti takav tifon i znam da mi je govorio da ima isti problem.

Bas kako kazes taman zaspim ono se zaglavi nesto:haha:
 
Ispod 10 bara za taj tifon pritiska ja ne bi gledao.Na 8 bara pumpa tifon 350m fi 75 gura,radi on al nije to to.
To je mozda potrebno za tifone od pre 20 godina. Novi tifoni sa turbinom pocinju da namotavaju vec sa 2 bara na ulazu. A za top je oko 3-4 bara sasvim ok.

Послато са LG-H440n уз помоћ Тапатока
 
Dabi na topu imo 3-4 bara na ulasku u tifon mora biti 6-8 bara,to na dva bara namotavanje je moguće samo sa kišnim krilom i to samo žbog velikog protoka vode
 
Žika je u pravu , noviji tifoni , iritec i slični trebaju mnogo manji pritisak za rad nego stari . Komšija radi sa 4-5 bara na tifonu , sa elektro pumpom 11kw , veći protok , radi odlično , a dizna čini mi se 30ka .
 
Ne mora . MOže sa 5 bara na tifonu na topu da bude 4 bara , samo kako koji tifon .
Isto tako nije tačno što kažu koliko gubi pritisak na daljinu . Ja konkretno tjeram na jednom mjestu 1200m u daljinu na top na stalku koji pomjeram ručno ili trakotorom. Crijevo je obično lejflat plavo i top kako radi blizu pumpe tako radi i skoro kilometar ipo daleko .
 
Iritec neki nabavljen polovan iz NJemačke . Mislim da je fora u veličini tifona , dabome i u konstrukciji turbine . Što veći tifon lakše se mota.
 
Ogromna je razlika u potrosnji energije kada se zaliva sa 10bara i sa npr 4. Zato su i napravljeni savremeni tifoni da rade na nizem pritisku jer je kod starih tifona visok pritisak bio potreban iskljucivo za namotavanje. Suludo je savremene tifone drzati na 10 bara za par metara veceg radnog zahvata, umesto toga bolje je napraviti jos jedan prohod.



Irtec u prvoj brzini krece da mota i na 1,5bar. Samo se mora paziti da ima dovoljan protok vode na topu. Jer mali protok na topu hoce da ugusi turbinu. Mi smo irtec tifon terali sa dmb pumpom od 800 litara godinama na 2,5bara. Jadna je progorela 3 auspuha. Potrosnja goriva bila 2l/h.

Послато са LG-H440n уз помоћ Тапатока
 
Ima fora sa namotavanjem na elektro motor,agregat na kardan se nakalemi da ga ujedno pogoni uz pumu,parce kabla do motora koji pogoni menjac i vozi misko.Ima u debeljaci jedan tako odradjen sistem.

Послато са m2 note уз помоћ Тапатока
 
Da li prebacuje na toj ručici? Kod mene je isti princip rada ali je tifon malo veći. Nećeš ga nikada uspeti namestiti da radi perfektno. Meni npr. 5 sati radi bez greške i taman misliš kako imaš dobru a jeftinu mašinu i onda počne da zeza :haha: I nikolaindjija ima isti takav tifon i znam da mi je govorio da ima isti problem.
Druze eno proradio,tacno me zajebava garant...
 
Slabo se razumem u to,zato i pitam.imam u ponudi pumpu od 500 i od 1000 litara.a bunar 50mm.pa se dvoumim koju da uzmem.a pumpa treba da tera mali top

- - - - - - - - - -

Slabo se razumem u to,zato i pitam.imam u ponudi pumpu od 500 i od 1000 litara.a bunar 50mm.pa se dvoumim koju da uzmem.a pumpa treba da tera mali top
 
Nazad
Vrh