Sistemi za navodnjavanje

jedan kolega iz sela ima taj Viladzer i jako je zadovoljan sa njim,inace tera kpk ali ti mogu ti reci da gura 3 bara...
 
Podatke o kapacitetu i pritisku iz proizvodjackih specifikacija uzeti sa rezervom. Racunaj da pumpa mora izvuci vodu iz bunara, pa imas gubitke usled trenja vode od cevi...

Послато са U8815 користећи Тапаток 2
 
Imam vilager 35 benzinsku pumpu tera 5 rasprskivaca i to uz brdo, radi već 7-8 godina, sad je menjan zaptivac na samoj pumpi.
 
Imam vakumske pumpe, kao ova levo... Neunistiva masina ali dobro trosi. Maksimalni pritisak je 2 bara kod nje sto je najveca mana za zalivanje rasprskivacima i topom. Mada, kada pritisnes ovo vatrogasno crevo dok je tomos u radu, tvrdo je ko kamen. Zato hocu da uradim nesto kako bi bolje zalivalo a i manje da trosi goriva. Gledao sam DMB slap 800 VP, skupa mi je ona a i treba da pravim i montiram klapne na cevima, ovako samo prikacim metarsko crno crevo direktno na cevku i to povlaci vodu za manje od minuta. Zanima me da li bi ta villager pumpa mogla postici dovoljan pritisak da vise baca vode posto je smanjen izlazni vod sa 3 na 2 cola jer ne bih menjao creva? Za potrosnju sigurno znam da ce biti manja...

- - - - - - - - - -

Nebojsa, koliki bi to mogli biti gubici ako se povlaci voda sa 3 metara dubine, plus metarsko crno crevo? Cevi su pobijene relativno skoro, mozda neki 3-4 godine unazad, ali je svake godine zalivano sa njih, valjda se napravio rezervoar dole na dnu. Prve godine kad sam ih pobio na oba motora sam menjao radna kola i semeringe, pesak ih deformise. Caure sam stavio od prohroma pa ne mogu tek tako da se pojedu kao mesingane...
 
Poslednja izmena:
Druze, ta pumpa u realnim uslovima nema sanse da napravi ta tri bara koliko pise. Mislim da ni jedna vakumska to ne moze.
Drugo, ja nikad ne bih dao toliko para za vilager. I ja imam tomos smp2 i tragam za drugim resenjem, ali vilager ne uzimam u obzir. Nemam iskustva sa pumpom ali imam sa trimerom i atomizerom. Radi to i odradjuje posao (cak sta vise, sa onim sto je trimer odradio za ove godine sam vise nego zadovoljan) ali nema dana kad ih koristim a da ne spomenem zemlju porekla. Stalno nesto steluj, cisti, duvaj, dotezi, razvlaci.... muka mi je vise. A da mi se desi nesto slicno sa pumpom u sezoni zalivanja, to sebi ne mogu da dozvolim

Послато са U8815 користећи Тапаток 2
 
Dosta ljudi iz sela imaju Villagera, ali benzinskog, i svi se hvale i predlazu da ga kupim nije mnogo skup, manje trosi, veci kapacitet ima od tomosa... Zato sam u dilemi... Meni se ne svidja ta opcija sa benzincima, nece da upali, presisao, svecica... Samo dizelas dolazi u obzir. Cena za benzinca je oko 21000 dok je dizelas skoro duplo skuplji, 38500din. Za te pare mogu naci traktorsku pumpu, ali moram da menjam creva, topove, dogradnja klapne... Ne isplati se meni da toliko ulazem a poljoprivreda mi nije primarno zanimanje, radimo samo kao dopunsku delatnost... Druga opcija mi je DMB slap 800VP, napravio bih nekoliko klapni ili rucnih pumpi, medjutim nekad kada ja ne mogu poci u njivu, a cesto se desava da matori odu sami, msm da ljudi od 65 godina ne mogu da upale dizel motor od preko 10ks, otac izbegava zbog zdravlja da frezira i to 506-com,
Hvala na odgovoru Nebojsa. Ako imas neki drugi predlog reci mi, posto kazes da i ti trazis neko drugo resenje. Pozdrav!
 
Ja sam suzio izbor na dve vakumske pumpe od 3 cola (meni ne treba veliki pritisak). Ili cetvorotaktna benzinka od 100-120 evra, ili kipor dizel (tu je negde sa cenom ko taj vilager). Zavisi od uredbe o povratu sredstava za navodnjavanje.

Послато са U8815 користећи Тапаток 2
 
Ok. Hvala. Ja cu ipak sacekati sezonu i pozajmiti kineza od komsije probati i uporediti da li bolje gura od tomosa, pa cu odluciti, ne smem napamet kupovati...
 
Ja imam kineza pustim ga u sahtu duboku 6 metra i tera vodu oko 100 metra na drugi kraj oko 600 litara na minut...cev 3 cola.....zove se Ducar....a teram vodu nekad i do 400 m namaljen je kapacitet ali ide....i ne trosi mnogo

Sent from my HTC One mini 2 using Tapatalk
 
Znam da ima jos po prodavnicama novih pumpi, ali je problem cena... Zato i pitam za ovog Kineskog dizela, nije skup a dizel je... Na kraju mozda sacekam jos ovu godinu pa do godine da kupim polovnog DMB-a i Bog da me vidi.:cool:
 
dali neko zne gde moze povoljo da se uzme za vakumsku pumpu marke honda 3 col f radno kolo. unapred hvala na odgovoru
 
Izvor energije postoji tj ima struje. Površina je mala jer je u pitanju rasadnicarska proizvodnja.
 
Nazad
Vrh