Sistemi za navodnjavanje

Vlada015, pošto si plaća creva i koji materijal i prečnik su u pitanju?
 
PVC meki sa ugradjenom spiralom od tvrdog PVC-a, precnik od 20-150 mm. Cena mislim za dimenziju od 125 mm je bila oko 2000 din. Uzimao sam u martu 2012, ne znam bas tacno.Pogledaj na sajtu imaju svi podaci.
 
Poslednja izmena:
Pre par dana sam kupio usisno crevo fi90,firma se zove GMP , sve preporuke .

- - - - - - - - - -

Jedno pitanje,imam pumpu zalec 1600s i cuo sam da te pumpe mogu da se nabudze da daju veci pritisak da li neko ima iskustva sa tim?
 
Uradio sam ove godine sistem kap po kap na 3,6ha. Zalivam 360 Oraha (okiten crevom sa po dva kapljaca od 4l/h uz svaku sadnicu) i 30km pasulja sa trakama Hirro kpk 2l/h, na 20cm su kapljaci.
Ceo sistem gura dizel pumpa Villager VDP50 3" 830l/min. Zapravo ceo sistem je podeljen iz dva dela, tako da odjednom zalivam 15km traka i 1800m okitena. Dovoljna su dva sata zalivanja prve polovine njive i onda prebacujem na drugi deo. Jedinu izmenu koju sam morao doraditi je ispust za vodu pre filtera. Kada se pumpa upali, povuce pesak i filter se odmah napuni. Stavio sam slavinu pre pumpe i pustim da voda izlazi oko pola minuta i tek onda je pustam u sistem.Jedina zamerka na pumpu je prvo paljenje, jer zbog vazduha u crevu gorivo ne moze da dodje do motora. Ulazno crevo od goriva mora da se raskaci i teka kada potekne gorivo, ponovo spoji. Isti je postupak kada goriva u rezervoaru nestane i udje vazduh. Pumpa za 4h rada potrosi 3l evro dizela. Bunar je plasticna cev f110 i sistem radi na vakum. Posto zivim u Macvi dubina bunara je 16,5m i kapacitet vode je dovoljan, ali mora ici preko vakum sistema. Ceo projekat je kostao 3500e i poslao sam dokumentaciju na konkurs za povracaj od 50% novca. Ko zna mozda i dobijem nesto nazad...
Da ne davim vise, ovako to izgleda https://www.youtube.com/watch?v=YLiDPw9b7Rw
Jedini problem imam sa misevima koji polako pristizu i grickaju trake.
 
Sta, postoji konkurs za nas u Macvi? Imam pumpu sa agregatom koju bih mogao da bacim na konkurs. Ko je raspisao?
 
Evo konkursa, sve informacije mozes dobiti u Poljoprivrednoj strucnoj sluzbi. Iznos opreme mora biti preko 50000din http://www.mpzzs.gov.rs/upload/javn...toriji autonomnih pokrajna u 2014. godini.pdf
U bure rastvorio KAN, mada jos eksperimentisem. Radi, ali s veremena na vreme se zapusi sito koje sam stavio na crevo. Mora stalno da se mesa, slegne se talog valjda.
Usisno sam stavio duze jer sam pumpu i razvodnik stavio na tockove, pa da imam dovoljno duzine zbog pomeranja, ali verovatno cu ga skratiti. To je to mesto. Planiram i da izbetoniram sve okolo, mnogo blata bude svuda...
 
Toki, pošto si plaćao plava creva-magistrale i koji im je prečnik? Koliko su ti dugačka kapajuće trake?
 
Poslednja izmena:
Layflat crevo je precnika 3 cola, 7,5cm. Negde oko 200 din/m je cena. Pod trakama mi je 30km. Placao sam trake 4,80din/m na tu kolicinu.
 
Mhm, jedan red je oko 300m, ali posto mi je cev na mestu gde se seku dijagonale iz layflat creva ide traka 150m na jednu i 150m na drugu stranu.
 
Nisam je još probao ali ima dobar vakum,toje prerađeni kočioni cilindar za kamion
 
Uradio sam ove godine sistem kap po kap na 3,6ha. Zalivam 360 Oraha (okiten crevom sa po dva kapljaca od 4l/h uz svaku sadnicu) i 30km pasulja sa trakama Hirro kpk 2l/h, na 20cm su kapljaci.
Ceo sistem gura dizel pumpa Villager VDP50 3" 830l/min. Zapravo ceo sistem je podeljen iz dva dela, tako da odjednom zalivam 15km traka i 1800m okitena. Dovoljna su dva sata zalivanja prve polovine njive i onda prebacujem na drugi deo. Jedinu izmenu koju sam morao doraditi je ispust za vodu pre filtera. Kada se pumpa upali, povuce pesak i filter se odmah napuni. Stavio sam slavinu pre pumpe i pustim da voda izlazi oko pola minuta i tek onda je pustam u sistem.Jedina zamerka na pumpu je prvo paljenje, jer zbog vazduha u crevu gorivo ne moze da dodje do motora. Ulazno crevo od goriva mora da se raskaci i teka kada potekne gorivo, ponovo spoji. Isti je postupak kada goriva u rezervoaru nestane i udje vazduh. Pumpa za 4h rada potrosi 3l evro dizela. Bunar je plasticna cev f110 i sistem radi na vakum. Posto zivim u Macvi dubina bunara je 16,5m i kapacitet vode je dovoljan, ali mora ici preko vakum sistema. Ceo projekat je kostao 3500e i poslao sam dokumentaciju na konkurs za povracaj od 50% novca. Ko zna mozda i dobijem nesto nazad...
Da ne davim vise, ovako to izgleda https://www.youtube.com/watch?v=YLiDPw9b7Rw


Jedini problem imam sa misevima koji polako pristizu i grickaju trake.

@ Toki jesi li merio protok po kapljaču na trakama? Jel ima 2 l/h?
 
Nazad
Vrh