Sistemi za navodnjavanje

10 somova. Znam, brdo je para, ipak, rekao bih jeftinije od slicnih Italijana sa sajma koje sam smekao letos... Za te pare bih mozda uzeo neki 300m/75mm, koji mi je kratak, 330 mi je savrsen za njive. Ovako cak imam sansu da ucarim i povracaj od ove raspale drzave ako u narednih godinu dana izbace cuvenu uredbu za nas juzno od Save i Dunava.
 
10 somova. Znam, brdo je para, ipak, rekao bih jeftinije od slicnih Italijana sa sajma koje sam smekao letos... Za te pare bih mozda uzeo neki 300m/75mm, koji mi je kratak, 330 mi je savrsen za njive. Ovako cak imam sansu da ucarim i povracaj od ove raspale drzave ako u narednih godinu dana izbace cuvenu uredbu za nas juzno od Save i Dunava.





Dali si ti možda proletos tražio polovan tifon da kupiš?
 
Jesam, rekao bih da sam godinu dana unazad trazio, zvao neke ljude iz oglasa... Nekako se ovo ispostavilo kao najbolje resenje. Nisam neki strucnjak, medjutim iz dosta izvora sam cuo da zmaj ne bi trebao da ima problema sa manjim kamencicima/peskom, koje svake godine nalazim u cevima.
@ Nikola, mislim da su sve cene novih tifona za koje sam se raspitivao kretale od 8 do 10 hiljada s tim sto su to bili modeli sa fi75, 300m creva, jer nisam bio spreman dati vise novca. Siguran sam da sam zvao i agropanonku. Mada, koliko sam telefona okrenuo i koliko karakteristika/cena cuo, mozda i gresim, sta ja znam.
 
Tema mrtva. Ajde da malo diskutujemo. Imali ko kakvo tehnicko resenje da ubrzam mali makedonski tifon na recimo 50-70 m/cas. Svi predlozi su dobro dpsli, Pozdrav. Da napomenem trenutno radi na meh na vodu ali je spor za moje potrebe. Hvala.
 
Pa onda jedino da namestis da pogon obavlja neki mali benzinski motor, naravno treba ti i neki reduktor za podesavanje brzine.......pre par godina sam video jedno resenje takvog tipa...
 
Tema mrtva. Ajde da malo diskutujemo. Imali ko kakvo tehnicko resenje da ubrzam mali makedonski tifon na recimo 50-70 m/cas. Svi predlozi su dobro dpsli, Pozdrav. Da napomenem trenutno radi na meh na vodu ali je spor za moje potrebe. Hvala.
ima u kod mene u Sovljaku namestio je čovek na vazduh s traktorskog kompresora i neko još delovovi s fapa,može da se podesi brzina namotavanja i namotava dobro...
sad dal bi ti i to bilo dovoljno :sta:
 
Hajde ga pitaj koju je brzinu posrigao. ./Mada ja nemam kompresor na agregatu/ Zima je pred nama pa da se nesto radi za prolece.
 
Pozdrav ljudi.
Molim za Vasu pomoc.
Imam kardansku pumpu ( poreklo nepoznato ), interesuje me da li ona moze da tera tifon f 75/280? Tifone koje sam gledao da kupim, jedan ima vodenu turbinu i preko reduktora mota crevo, a drugi je isto preko turbine ali crevo mota pomocu uljne pumpe, koji od ta dva ova pumpa moze da tera? Vodu vucem u jednoj njivi iz jezera a u druge 2 iz ceva 3 cola na 9-10 m dubine. Da li ova pumpa moze to da odradi, evo slike?
fqx4.jpg


5rps.jpg


cybz.jpg


sb5l.jpg
 
Hvala Vam puno. A znaci moze da tera bilo koji od ova dva tifona sto sam naveo?
sibili - cev je oko 9 m ali vodeni stub je tu negde na oko 6-7 m i plus zapumpavamo onom obicnom pumpom, znaci nije direkno ova pumpa na cev, trebalo bi da vuce, na ovom cevu sto ja imam nisam jos probao pumpu, a kod druga sam probao na 3 cola cev neznam tacno koja je dubina bila u pitanju i radi kao luda, moj brat je drzao top i kad smo pustili vodu ona jacina je soborila mog brata na zemlju zajedno sa topom.
 
Ok sve je to tacno ona ima dovoljan kapacitet i pritisak za te tifone samo jos da vidis izdasnost izvora i pici ako je i to ok. .
 
Nazad
Vrh