Sistem pdv-a?

auuuu, al ti je uvalioooo... :zli:

ukratko:moras u PDV, jer si presao 4.000.000din. pretpostavljam da si da je proslo 5 dana od kad si na racunu presao 4.000.000dinara, a nisi se odmah prijavio, znaci u prekrsaju si vec(kazna ne gine)... inace sad kad se prijavis bices u PDV-u 2 godine(to je minimalno) a posle ce da te obrisu jer kao sto kazes nemas toliki promet, a do tad... :udri:
 
Pazi ovako možeš i da rizikuješ najverovatnije te neće ni dirati kao i ostale što ne znači da nema rizika.Ne znam koliki ti je promet tačan bio preko računa jer od tih uplata treba da oduzmeš 5%pdv i ako onda imaš četiri miliona onda si "dužan"da se prijaviš.Ako se kojim slučajem ne prijaviš postoji mogućnost insekcije i ako utvrde prekoračenje ulaziš u PDV i plaćaš 8% na iznos preko četiri miliona i prekršajnu prijavu od oko 12000din.Ja ti savetujem da ćutiš i plivaš ako nisi ni mislio da ulaziš u Pdv.I pazi sad nesmeš ni u narednih 12 meseci ništa da uplaćuješ na taj račun jer se gleda 12meseci u nazad a ne kalendarska godina mislim na brisanje uplata tj kad prođe 12 meseci od poslednje uplate tek tada ćeš biti na nuli ako me razumeš...
 
Razumem te Zrenjaninac.To je bilo prošle godine u maju mesecu,znači do maja ove godine nikakve uplate na moj račun.Samo nije mi jasno zašto to niko ne javlja nama običnim seljacima,te zakone i te kurcibucije oko tog PDV-a,te granice od ovolko i onolko miliona na vreme,pismeno ili na bilo koji drugi način.Pa bi znali svi koji nismo još upućeni u te silne papirologije šta i kako_Ovo meni liči ko kad bi prišo policajcu na putu i prijavio bi mu da sam vozio 150 na sat ili da sam popio 6 piva usput u kafani,pa sam seo za volan.
 
Zakonski/Državni sistem PDV-a omogućava platišama da se uključe u paralelne sisteme dobijanja podsticaja za obavljanje tekućih delatnosti.

Ukratko kazano: plaćajte dospele zakonske obaveze i upoznajte dobrog knjigovođu koji će raditi u Vašu korist.
 
sam si duzan da se raspitas o PDV jer je to deo posla, to je isto kao da si trazio da ti stizu izmene zakona o bezbednosti u saobracaju na adresu pismeno! ja kad citam sta sve ljudi rade, igrate se sve u 16 sa stvarima koje su jako skupa "igracka"... :sta:
 
Ja sam danas uleteo u Pdv.E sad će mo da vidimo kako će mo da letimo ::namigivanje::.
Startovao sam sa 1.10.2010god pošto sam posle tog datuma prešao limit.
 
Nisam tražio da mi dolazi na kućnu adresu izmena zakona o bezbednosti u saobraćaju pismeno,nego je bilo predavanja u velikoj sali skupštine-opštine u 2 ili 3 navrata.A predavanje o PDV zadnji put 2005-te.I tada nije bilo reči o milionima i granicama.Nego bilo reči o 2 milionu i da ulazi u sistem ko hoće.A taj ko mene misli kazniti nek dokaže da je mene obavestio na vreme o izmenama zakona za PDV.Ako tada me nije tražio da me obavesti,nek mi ni sad ne dolazi da kazni.Ja neznam zašto misle dotična gospoda da mi obični seljaci moramo sve da znamo.Kako struja,voda,gas,telefon,odvodnjavanje dolazi na kućnu adresu bez moje tražnje?
 
ljakse, prijatelju, lepo bi bilo da je tako ali, onog trenutka kada zakon ili izmene zakona budu objavljene u službenom glasilu (i time stupe na snagu), sva pravna i fizička lica smatraju se obaveštenim i tu se priča završava što se države tiče.
 
tu započinjete priču bez kraja i nije prikladna ovoj temi ako nemate nekih konkretnih pitanja vezano za PDV.

ljakse je napisao(la):
Nisam tražio da mi dolazi na kućnu adresu izmena zakona o bezbednosti u saobraćaju pismeno,nego je bilo predavanja u velikoj sali skupštine-opštine u 2 ili 3 navrata.A predavanje o PDV zadnji put 2005-te.I tada nije bilo reči o milionima i granicama.Nego bilo reči o 2 milionu i da ulazi u sistem ko hoće.A taj ko mene misli kazniti nek dokaže da je mene obavestio na vreme o izmenama zakona za PDV.Ako tada me nije tražio da me obavesti,nek mi ni sad ne dolazi da kazni.Ja neznam zašto misle dotična gospoda da mi obični seljaci moramo sve da znamo.Kako struja,voda,gas,telefon,odvodnjavanje dolazi na kućnu adresu bez moje tražnje?
 
ZRENJANINAC je napisao(la):
Ja sam danas uleteo u Pdv.E sad će mo da vidimo kako će mo da letimo ::namigivanje::.
Startovao sam sa 1.10.2010god pošto sam posle tog datuma prešao limit.
Datum starta odabiras sam? Sta je potrebno od dokumentacije za prijavljivanje u sistem?
 
Ne odabiraš sam već kad si prešao limit od 4 milona.
Od dokumentacije fotokopija računa iz banke,listing poslednjih 12 meseci iz banke,fotokopija lk.fotokopija potvrde o otvorenom gazdinstvu poreska prijava.
 
Ok. :ppozdrav: Hvala na odgovoru ja nisam presao 4 miliona radio sam na vise racuna, ali imam preko 2 i mogu da se prijavim sam, planiram nesto obnoviti mehanizaciju pa bi dobro doslo da sam u sistemu.
A kad udjes treba raditi preko racuna koliko je dovoljno da budes u njemu a prikazujes sto vece troskove, ja sam tako razumeo ako nisam u pravu molim ispravite me.
 
Javite se kad se sretno ispetljate napolje iz PDV-a.

Od PDV-a imaju koristi samo uvozno-izvozni lobiji.
 
Nazad
Vrh