Sistem pdv-a?

Ljudi a koliko je sad potrebno za sistem pdv-a
 
Da li prilikom prodaje robe imam neke povlastice ako sam u sistemu? Ili je stopa PDV-a uvek za sve ista?
A ta dva miliona (za prijavu ulaska u sistem) vaze za kalendarsku godinu od 1.1.2010 do 1.1.2011?
 
stope PDV-a su uvek iste i one iznose 8 i 18%! povlastice nemas nikakve kad prodajes robu... ali imas odbitni PDV kad kupujes masineriju i sve ostalo sto ti sluzi za obavljanje delatnosti!!!
 
Hvala na brzom odgovoru, a kod nabavke semena, djubriva, d2 da li tu imam povracaj?
 
I kad ostvarim razliku od +150000 (PDV na repromaterijal) ja odnesem racune kod knjigovodje, on kroz kjige u poresku i od cega se to odbija?
 
Ti kad prodaš robu dobijaš 8% PDV to je državino ane tvoje znači u obrtu od 2000000 din ti državi moraš da platiš 160000 din .
 
Sa ulaskom u sistem PDV-a treba biti oprezan ako se bas mora a nikako dobrovoljno, jer izlazak iz istog je izuzetno skup. :ppozdrav:
 
Ti kad prodaš robu dobijaš 8% PDV to je državino ane tvoje znači u obrtu od 2000000 din ti državi moraš da platiš 160000 din .

istina da je to drzavino, ALI ako npr kupi traktor te godine i u fakturi za traktor pise da je PDV 280.000 dinara, onda drzava njemu duguje 120.000 dinara!! jer mu je to odbitni PDV... :ppozdrav:
 
mica967 je napisao(la):
Sa ulaskom u sistem PDV-a treba biti oprezan ako se bas mora a nikako dobrovoljno, jer izlazak iz istog je izuzetno skup. :ppozdrav:
Pa kolko košta izlazak iz pdv-a? Treba onda i to uzeti u obzir, neće se doveka biti u sistemu ...
 
talianu je napisao(la):
Ti kad prodaš robu dobijaš 8% PDV to je državino ane tvoje znači u obrtu od 2000000 din ti državi moraš da platiš 160000 din .
Znaci minimalno 160000 godisnje imam obaveze ako sam u sistemu?
Ako nisam onda na 2000000 imam 5% vecu cenu jer PDV ostaje meni (100000)
Tako da proizilazi 100000+160000+knjigovodja......... lep trosak na godisnjem nivou.
Da li se mora ostati u sistemu minimalno 3 godine?
 
ljudi ne može se tako prepričavati i računati PDV.I samo objašnjenje PDV je isuviše predugačko da bih se sve moglo napisati u kratkim crtama.Suština je da ako ne kupujete ništa od mehanizacije ne ulaziti u PDV jer bi u tom slučaju bili na nuli i imali bi samo obavezu i vođenje računice o uzetoj tj kupljenoj i predatoj tj prodatoj robi. :cao:
 
PDV se isplati samo za kupovinu masina. Ko ne planira da kupuje skupe trakotre i prikljucke, nema razloga da ulazi, osim ako ne mora jer je presao 4mil.
 
Teho nije baš tako,imaš ti povraćaj PDV-a na repromaterijal tako da što veći trošak više dobiješ nazad,ako uzmeš neku mašinu imaš povraćaj PDV.
Bojčetić je lepo napisao PDV je dobar ako se sredstva koriste investiciono .
 
A kako je sa drzavnom zemljistem uzeto u zakup jel ima i tu pdv i da li se vraca ako si u pdv sistemu? Ja sta sam uzeo zemlju u zakup od zadruge tu u ugovoru pise 16000din+pdv...
 
Nesto sam nacuo da od ove godine necemo biti oslobadjani od poreza tacnije umanjenje poreza (mislim na onih 10% od dobiti) ko ulaze u poljoprivrednu mehanizaciju.
nisam bas najbolje obljasnio ali se nadam da ce skontati oni koji su u sistemu pdv ,pa me zanima imate li vi kakvih saznanja o tome.
 
Ja sam nešto čuo 'rekla-kazala' da će se gornji limit dići na 6.000.000 dinara.Pitanje za profesionalce:prošle godine sam prešao 4 miliona,a do 2010-te nisam,a neću ni ove godine 2011-te preći.Šta će samnom da rade?Mnogi se pitaju kako sam izveo ovo?Lepo i jednostavno.Prodao sam soju jednoj firmi 50 tona,pošaljem im moje podatke(namenski račun,BPG,poresko rešenje)Faxom oni meni uplate sve O.K.Na to dođe kolega: prodao bi i on njegovih 100 tona istoj firmi ko me sam ja prodao al ga nešto zeza FAX aparat.On kaže 'tvoji podaci su već tamo u toj firmi nek uplate na tvoj račun pa ćeš mi dati novce!I tako ja roknem još 100 tona tuđe soje po 35 din/kg preko mog računa.
Post je spojen: [time]1294535874[/time]
_________________________________________________
A ja u tom momentu nisam ni znao za taj gornji limit od 4 miliona,i nisam ni imao nameru da ulazim u PDV sistem sa mojih godišnje 50 tona soje što proizvodim,i ne mogu i da hoću jer je to max. 1.8 miliona,i nisam ni mašine nameravao da kupim,kamoli da platim neke kazne i poreze unazad ili da zaglavim u zatvor.Obično to tako biva kad nekom hoćeš da pomogneš,s oproštenjem UTERAŠ SEBI KARDAN,i neznaš kada.Bolje bi bilo da sam mu pozajmio moj FAX aparat.
 
Nazad
Vrh