Sistem pdv-a?

Pre dve god nije bilo tako, ja sam u sistem pdv usao u oktobru mesecu i nikakav uslov nije imao

Sent from my SM-G900F using Tapatalk
 
Ja sam se dobrovoljno prijavio 1.juna 2017 g. Kupio sam traktor u julu i podneo zahtev za povrat pdv-a. Uplatili su mi krajem novembra .
 
Izgleda svaka poreska jedinica tumači na svoj način.U VŠ upravi gde pripada Peet i ja jedino dobrovoljno možeš ući do 15 jsnuara tekuće godine.Sve ostalo je po sili zakona.Bar je tako bilo rsnije ako nisu nešto menjali.Ja sam u januaru ušao a tek u oktobru kupio traktor baš zbog toga jel nisam mogao recimo u msrtu,avgustu.
 
Kod mene nije tako, ja sam usao u oktobru 2015 i posle 2 dana kupio traktor i trazio povracaj. Ali mi je inspektor dolazio kuci, potao ko mi je njigovodja i otisao kod njega, mene za traktor rec nije pitao, pricali smo ovako o porezu kako treba da se iskoristi kad vec moze.

Sent from my SM-G900F using Tapatalk
 
Možda sam ja malo nejasno napisao, ali 15. januar je datum do kog moraš da se prijavis ako si u proteklom periodu stekao uslov od 8 miliona. Ako hoćeš dobrovoljno da se prijavis i da udjes u sistem to možeš učiniti svakog meseca do 15. datuma. Mora se napraviti razlika izmedju dobrovoljnog i slučaja kad si prešao 8 miliona.
 
Ja sam pisao za dobrovoljni bez obaveznih 8 miliona tada je bilo 4 miliona,2010 god.
Peet najbolje da odeš u Poresku upravu u Vršcu i konkretno ćeš dobiti odgovore.Oni nama rade obračune i najbolje je po njihovim instrukcijama da postupiš.Sve ostalo je rekla kazala.A brate o od 1.1 2010 do 1.1 2018 je dug period glupo bi bilo da ništa nisu menjali.Bar su dresove iz žutih u plave promenili:osmeh:
 
Ljudi ne zezajte se s time. Ako predjete 8 miliona, pa makar to bilo 1 aprila, ISTOG dana ste u PDV-u !
Racuna se 8 miliona u periodu od godinu dana, bez obzira na datume. Bio je ovde u okolini jedan koji bio sa prometom 8 miliona a da nije ni sam skontao, dosli mu posle skoro dve godine i trazili sve unazad. Odrali ga k'o zeca!
 
Kod mene nije tako, ja sam usao u oktobru 2015 i posle 2 dana kupio traktor i trazio povracaj. Ali mi je inspektor dolazio kuci, potao ko mi je njigovodja i otisao kod njega, mene za traktor rec nije pitao, pricali smo ovako o porezu kako treba da se iskoristi kad vec moze.

Sent from my SM-G900F using Tapatalk
Ali nisi ranije prebacio 8 mil ili 4 ne znam kolika je bila gornja granica tada?
Usao si dakle dobrovoljno u Oktobru?
 
Kako sam ja shvatio ti i ako predjes tih 8 mil ne ulazis automatski, vec isto "dobrovoljno" odnosno duzan si da podneses prijavu. Tako da bi to trebalo da moze tokom cele godine, odnosno tog meseca kada predjes 8 mil.

Sent from my SM-G900F using Tapatalk
 
Salim se malo, vidis da je pod navodima. Poenta je da ako dobrovoljno mozes da se prijavis bilo kad u toku god, trebalo bi da mozes i ako predjes 8 mil, odnosno tog meseca kad si presao... mada neka kaze neko ko se nije dobrovoljno prijavio, ja sam od 8 mil daleko daleko

Sent from my SM-G900F using Tapatalk
 
Nazad
Vrh