Sistem pdv-a?

Cuo sam od prijatelja da pdv ne uplacuju ali mu nisam bas verovao reko mora da su duzni ili nesto drugo.Sad vidim da je zaista tako.
 
Niste jedini. Svuda je tako koliko cujem od knjigovodje. Zadnji put kad sam tražio povrat, pre par tromesečja isto su kasnili, ali ne ovako puno. Zato ako si duzan po bilo kojoj osnovi odmah ide kamata. Samo ako ne platis doprinose do 15. u mesecu odmah ide zelenaska kamata. Meni proslo tromesečje obračunali kamatu od 100 dinara za dan kasnjenja. 15. bio petak i ja zaboravio da platim. Kadsamotisao u ponedeljak ono 100 dinara kamate.
 
Tražio sam povrat pdv-a u julu. Dobio sam rešenje da mi uplate iznos do 29. septembra međutim do dan danas nisu uplatili . O čemu se radi ? Nisam dužan državi. Da li mogu nekom da se žalim. ?

Dobices pare nazad bez brige samo imas malo da se nacekas.Ja sam trazio PDV 15 aprila i zakonski rok za povrat pdv je bio 45 dana, a ja sam dobio kasnije mislim da je bio 50 dan,jako tesko isplacuju ne znam zasto,i ja sam cekao resenje da dobijem na kucnu adresu ali nisam pre sam dobio pare nego resenje.
Sad krajem godine ako da BOG opet treba da trazim povrat PDV-a.
 
Ja sam tražio za I tromesečje preknjinježenje dospelih obaveza do 1.4 u iznosu od 100000 i nešto hiljada, u avgustu sam video da je đavo odneo šalu nema ni rešenja ni preknjiženja pa sam uplatio obaveze do avgusta,pre neki dan sam dobio rešenje da se odobrava preknjiženje ali je moj dug na datum 4.10.2017 (kada su kuckali) nekih 15 hiljada din i toliko se odobrava da se preknjiži ništa više.Međutim ja sam posle 4.10 uplatio i taj dug a rešenje sem dobio neki dan posle tako da nisu ni tih 15 hiljada upatili iako je bilo naznačeno da do 15.10 moraju izvršiti preknjiženje.Tražio sam i povraćaj novca za II tromesečje i trebalo je biti do kraja 9 meseca uplaćeno međutim do danas ni para ni rešenja.
 
To je dokaz da ili nas ne je.u 2 %, ili su suplji kao stare gace. Ja se bojim da je u ovom slučaju kombinacija oba faktora. Subvencije za mehanizaciju kasne, pdv ne vraćaju poljoprivrednicima.
 
Ja sam shvatio da je bolje ni ne povlaciti pdv nazad, stoji novac tamo, neki put iskoristim tu preplatu u narednom periodu, neki put platim pdv, I tako. Taj novac gledam kao da ga I nema.
 
Ja imam resenje o povratu pdv-a u kojem pise da poreska uprava nalaze ministarstvu finansija da NAJKASNIJE do 12. septembra isplate na racun.... eto danas je 23.10. love jos nema na racunu
 
Šta se dešava sa PDV-om? Za drugi kvartal još nisu isplatili a resenja uredna.Retko ko je dobio.
 
A je l ima neko problem sa dugovanjem? Kod mene je problem sto se vise ne uplacuje na jmbg vec na bop ili kako vec i sad na jednom je pretplata a na drugom dug. A preknjizenje ide malo teze jer ni oni sami ne znaju na koji od ta dva treba da uplacujem. I sve dok se vidi dug ne uplacjuju pdv.

Послато са GT-S7580 уз помоћ Тапатока
 
Danas stiglo rešenje za treći kvartal.Rok isplate do petka a još mi ni drugi kvartal nisu platili.
 
Kolege, jedno pitanje molim vas:
Ima li istine u tome da ako ne ulazim u Pdv pre 15 Januara, necu vise imati prava na povracaje od pdva u ovoj godini?
Odnosno da moras biti prijavljen u sistem pdva do 15 Januara kako bi imao pravo povracaja od pdva u 2018 ?
 
Od 15. januara poocinje fiskalna godina do kad moras da podneses zahev za obveznika pdva. Dakle ako to sad ne ucinis sledeci put je 15. januar 2019. Mozes ti cekati i da te inspekcija, nedaj Boze, sama smesti u sistem, ali onda placas penale. Ovako se racuna da si se dobrovoljno prijavio i pocinjes da igras po pravilima pdva.
Imas bolje obavestenje na stranici poreske uprave pa procitaj detaljnije.
 
Nazad
Vrh