Sistem pdv-a?

Ako si zaduzen u evrima,prodaj soju kasnije,po vecoj ceni,i daj im pare,sem ako nisi zaduzen u kiligramima??
Mislim da je u kilogramima, ali mogu da odugovlacim,ustvari nisam siguran rekao mi 530e nije spominjao kile,ali kasnije to pretvori u kg kad predam

- - - - - - - - - -

Vidi do kada ti je rok placanja
Probacu kod komsije da procitam,uvek cuvam sve papire ovaj put keva zagubila ugovor.jbg
 
Pa ja mislim da nije po propisu tj. na onoj listi koju inspektori nose.Mada ipak to zavisi od knjigovodje.Meni je 2 godine knjizio i TNG bez problema.Posle 2 godine je rekao da ne moze vise ili da registrujem auto na PG.Svasta moze a i ne moze.Drugaru su napravili haos zbog motorne testere od 25000rsd sa pdv-om.Jednostavno se ne vodi na spisku za upotrebu u poljoprivredi.
 
Kod nas ne ide ništa osim ono za šta si registrovan u sistemu.Kod mene je konkretno ratarstvo i smijem predavati striktno šta je za to vezano + mašina.Ovo struja,motorke i te kućne potrepštine nema pojma.Ja ni stočnu hranu nesmijem predavati msm na koncetrate i ostalo.Niiišta osim šta je baš striktno za djelatnost.
 
Kod Vas.....kod nas je inspektor u poreskoj upravi smestenoj u ipstini i on se smatra drzavnim.Nije valjda moj?Neki ovde mnogo komplikuju jednostavne stvari.Valjda nam je u naravi da od komarca pravimo slona.
 
Prijatelji, samo da prenesem informaciju. Ove godine svaki otkupljivač je morao da pošalje spisak svih otkupa koje je imao u toku 2015. godine. Od sada će biti malo teže izbeći PDV sistem jer se do sad slao otkup preko milion dinara(koji će se i dalje slati ) ali godišnjim pregledom svakog otkupa će brzo i lako uočiti one koji pređu. Prenesite prijateljima ukoliko su blizu granice, nek se bolje sami prijave. Pozz.
 
Mogu da kontrolisu koliko hoce. Meni su 2014. kontrolisali sve, od ulaska u pdv 2010, pa do dana kontrole.

Послато са U8815 користећи Тапаток 2
 
Nazad
Vrh