Sistem pdv-a?

I kolika je tu kazna? Ima li neki fiksan iznos ili procentualno od probijenog limita ili ?
 
:cool:...za poresku utaju je predviđena i zatvorska kazna, uz oduzimanje protivpravno stečene imovine...držte se "mali miškovići".....:cool:
 
Ako su meni prošle godine isplatili soju u novembru a sada ranije u oktobru, onda ladno mogu probiti limit , ali to je glupost . Jel treba svaki dan da proveravam koji mi je bio promet u zadnjih 365 dana?
 
Ako su meni prošle godine isplatili soju u novembru a sada ranije u oktobru, onda ladno mogu probiti limit , ali to je glupost . Jel treba svaki dan da proveravam koji mi je bio promet u zadnjih 365 dana?
neracuna se datum isplate nego datum fakturisnja robe,njih neinteresuje dali si robu naplatio
 
Na resenju za povracaj pdv-a pise da se nalaze upravi za trezor da izvrsi povracaj poreza najkasnije do 06.03.2014. Da li se na taj datum bese dodaje jos 15 dana ?
 
Pozdrav ljudi,

trebala bi mi informacija iz prve ruke, ukoliko predajemo mleko imleku, somboledu, nebitno, da li ako smo u sistemu pdv-a se to tretira kao izlazni pdv i imamo obavezu da ga plcacamo, s'obzirom da ne izdajemo racune za to mleko?
 
Hvala na odgovoru,
nego, i oni koji nisu u sistemu pdv-a bi trebali da ispostave racun, ako se ne varam, a gazdinstva koja nisu u pdv ne izdaju racune za mleko.

Malo sam neupucen, trebalo bi da registrujem gazdinstvo, pa bih svakako bio u pdv jer mislim da ima dosta prednosti, a knjigovodju kojeg sam piao, ne raspolaze bas sa konkretnim primerima.
 
Zašto? Žižak jedna informacija za tebe prvi čovek u selu koju je ušao u PDV i to čim je počelo je upravo čovek koji ima najveću farmu u selu.
Ti ćeš plaćati državi taj pdv ali svu svoju robu nećeš prodavati (kao mi koji nemamo stoku) tako da će ti doći na isto a imaš mnogo više prostora za troškove od običnih ratara (veterinar,premiksi,koncetrati,usluge,više nafte ......) .Ja bih ti toplo proporučio da uđeš u PDV.
 
Upravo takonesto i meni pada napamet, mislim da pdv ima dosta prednosti ukoliko se "racionalno" koristi, alavost je najgora ljudska osobina. Mada je to samo moje licno misljenje.
Radi se o tome da trenutno imam nekih 30ak grla, a od toga 20 junica koje planiram da stavim u ekploataciju, ostalo su muska telad za tov, nemam ni gazdinstvo, a istice rok polako. Mislio sam da ima dosta prednosti iz razloga osemenjavanja, maticne sluzbe, koncentrati, + nafta, ako kupujem naprimer kukuruz od nekoga ko je u sistemu pdva, i ako se ne varam to je meni sve na kontu ulaznog pdv-a koji mogu traziti nazad??
 
Naravno ti plaćaš državi pdv od mleka ili ako prodaš nekom drugom svoj kukuruz ,sav kukuruz koji kupiš recimo od mene ja moram da ti izdam fakturu i platim državi PDV a ti ga prikazuješ kao trošak i imaš pravo na PDV.
 
Upravo takonesto i meni pada napamet, mislim da pdv ima dosta prednosti ukoliko se "racionalno" koristi, alavost je najgora ljudska osobina. Mada je to samo moje licno misljenje.
Radi se o tome da trenutno imam nekih 30ak grla, a od toga 20 junica koje planiram da stavim u ekploataciju, ostalo su muska telad za tov, nemam ni gazdinstvo, a istice rok polako. Mislio sam da ima dosta prednosti iz razloga osemenjavanja, maticne sluzbe, koncentrati, + nafta, ako kupujem naprimer kukuruz od nekoga ko je u sistemu pdva, i ako se ne varam to je meni sve na kontu ulaznog pdv-a koji mogu traziti nazad??
Ne funkcionise to tako.Ukoliko trzis pdv nazad doci ces u situaciju da platis pdv za svoje proizvode.
 
PDV je dobar ako investiras, ali ako pravis vise novca nego sto si potrosio, onda moras da ga uplatis, tj, to ce te kostati. Kod mene je sareno, jedan kvartal ja uplacujem, a drugi trazim povracaj PDV-a i tako ukrug Evo upravo danas sam podigao nesto novca od povracaja. Ali kad sam kupovo traktor, plug, drljacu itd, bilo je bas dobro. PDV je osmisljen da motivise subjekte da trose novac, a da se pritom dobro osecaju, jer im vracaju deo, i tako se pokrece ceo system.
 
Da, samo sto u ovoj drzavi dosta stvari ne mozes da prikazes u troskove,a za neke stvari ne mozes ni da dobijes racun.
 
Nazad
Vrh