SIP berači

Super kad si zadovoljan za 7h 2,5 kj
Pazi ucinak ti je odlican za taj berac ja nikako nisam zadovoljan ucinkom vozio sam mocnije masine pa mi ovo sada kod kuce sa mojim masinama kameno doba!!!
Inace brao sam u utora k privatno 45ari za 2 sata i 40 minuta idem ujutru u 7 h da berem 2,5 kj ako ne laze za povrsinu pa cu javiti rezultate.
Kombinacija EKO I 539 vozim 3spora 1450obrtaja nekad kad moze 1brza inace berac naj lepse radi na 1300--1500obrtaja inace je na ferguli brzi kardan 620obrtaja e sad je NJESRA sto su trenutno na traktoru gume 11.2 28 bolje i brze bude ka stavim 12.4 28 al sta je tu je jedna mi crkla a druga se kurva po selu pa idemo sa malim tockovima
Mislim da bi onaj TAFE 42 bio idealan za branje ima dobar izbor brzina
Kupicu ga pa sta mi BOG da

Послато са Lenovo A2020a40 уз помоћ Тапатока
 
Ja sam ga terao sa masej ferguson 148 u treta spora na oko 1500-1600 obrtaja. traktor ga nije ni osetio. Nije mu tesko ni u prva brza ali berac ne stigne sve da proguta pa se zagusi kod odkidacki ploca. E sad imao sam neki klipovi koi su bile dosta nisko i nije uspeo berac da i pokupi. E sad za sledeci put planiram da ga spustim koliko je moguce samo bi ga dizao kad ga okrecem. Inace imam mogucnost da ga spustim koliko god ocem, skroz do zemji i da ga teram. Ja sam amater sa beracem prvi put radim pa videcemo sutra kako bi islo.
 
Ja ne znam ali kod mene može trećom sporom samo kad je loš kukuruz... Inače kad je kukuruz dobar samo druga spora na 1500 obrtaja i jedva sažvaće masu... Fergula i tornado 40 bez ubrzanja.. A na tornadu kljunovi mogu na hidrauliku da se spuste i dignu prema potrebi...
 
Upravo kao sto je rekao Bobo na porecnoj poluzi i ja kacim berac i mozes ga spustiti da brije kljunovima zemlju a kos kipujes preko kocke,najvise mi znaci na uvratinama jer kad nacnem njivu prva 2 reda traktor povalja i kasnije kad pokupim te povaljane redove spustim berac do zemlje i pokupi 90% kukuruza bez problema.Desi se ponekad da se beru usluzno svakakve njive pa bude kukuruz na 20cm od zemlje i to se mora nekako pokupiti.Za sve se nadje resenje.
 
I kod mene je ista kombinacija kao kod prnjavor3, tako se i vrijeme berbe krece. Prosjecna brzina negdje oko 6-6.5km.. U nekom kukuruzu nabija mi listove kukuruza na ulazuz ima li neko slicnih problema, ili gdje stabljika tanka pa je rakete ne svuki dole nego pukne i nagomilava se na ulazu?
 
Super kad si zadovoljan za 7h 2,5 kj
Pazi ucinak ti je odlican za taj berac ja nikako nisam zadovoljan ucinkom vozio sam mocnije masine pa mi ovo sada kod kuce sa mojim masinama kameno doba!!!
Inace brao sam u utora k privatno 45ari za 2 sata i 40 minuta idem ujutru u 7 h da berem 2,5 kj ako ne laze za povrsinu pa cu javiti rezultate.
Kombinacija EKO I 539 vozim 3spora 1450obrtaja nekad kad moze 1brza inace berac naj lepse radi na 1300--1500obrtaja inace je na ferguli brzi kardan 620obrtaja e sad je NJESRA sto su trenutno na traktoru gume 11.2 28 bolje i brze bude ka stavim 12.4 28 al sta je tu je jedna mi crkla a druga se kurva po selu pa idemo sa malim tockovima
Mislim da bi onaj TAFE 42 bio idealan za branje ima dobar izbor brzina
Kupicu ga pa sta mi BOG da

Послато са Lenovo A2020a40 уз помоћ Тапатока
Obrano za 4h 1,5 kj tero sam ga kao DUSMANA bilo krugova sa 1brza a sirak kao DZUNGLA!!!

Послато са Lenovo A2020a40 уз помоћ Тапатока
 
Dve moje dubrave kiper i gazdine dve jednoosovinke tehnostroj 3 ili 4 tone

Послато са Lenovo A2020a40 уз помоћ Тапатока
 
Same dali stelujes otkidacke ploce?Ako ima dosta lisne mase a ploce su skupljene ne mogu rakete da odvuku svu tu masu dole pa onda se desava da zaglavljuje na ulazu pogotovu ako se malo brze tera.Takodje moze biti i do toga ako su ti rakete potrosene da nece lepo da svuce tuluzinu na dole pa samim tim vise mase ide na ulaz.Sto se brzine branja tice sip 40 sa 8 valjaka ima vecu propusnu moc i fabricki je ubrzan u odnosu na starije modele,medjutim u doobrom kukuruzu nema sanse da se ide 6-7km/h.Nije da nemoze al tu kvaliteta branja nema.Pod dobar kukuruz racunam setvu od 20-24cm u redu ako je redji 27-30cm to je vec druga prica.
 
Prosle godine u strasno strasno dobrom kukuruzu jedva sam isao 2 spora bilo je kvacilanja stajanja ali je prinos bio oko 11-12t klipa po kj a evo ove god treca stalno negde i 1 brza

Послато са Lenovo A2020a40 уз помоћ Тапатока
 
Truya 86 kod mene se u selima smatra dobar kukuruz kad rodi 10 beraca na 1ha, ove godine je 5 i manje beraca na 1h, , prosle godine je bilo i 15 beraca na 1ha. Na prinosu od 10 beraca na 1ha lagano ide 6.5km/h. Imao sam Sip 3500, 40 sa 6 i 8 valjaka. 40 je dosta brzi od 35, a kao sto neko tvrde da je 40 sa 8 valjaka brza nego sa 6 ne bih se slozio, cak mogu da kazem da 6 valjaka bolje perusa kukuruz nego 8. E da se vratim oko zagusavanja, nije to samo kod mene problem, s kim sam god pricao ima iste probleme, ploce smo rasirivali i suzili, rakete rasirili pa suzili ista stvar. Kako mi se cini problem je sto stabiljak previse suva, i samo je pipnes lista sa nje opada, rakete povuku dole stabljiku a lista ostaje gore i nabija ga na ulazu..
 
Ima PRESUSENOG kukuruza cim ga uhvati berac on se saspe pukne stablo i sve ulazi u berac pola metra ispod klipa klip i ceo do vrha

Послато са Lenovo A2020a40 уз помоћ Тапатока
 
Prosle godine u strasno strasno dobrom kukuruzu jedva sam isao 2 spora bilo je kvacilanja stajanja ali je prinos bio oko 11-12t klipa po kj a evo ove god treca stalno negde i 1 brza

E ovo mi je bitno bilo da čujem - pročitam. Mislio sam da je samo meni tako sporo išlo prošle godine! U odnosu na ovogodišnju berbu, nebo i zemlja što se brzine branja tiče! Mada kod nas je prinos od pola trotonke po kj do 2, retko ko je imao 2 trotonke...
 
Evo podmazimanje u toku idemo PUN GAS VATRA!!!
DVA IMT-A 539 I 549 I dva SIP EKO 3500

Послато са Lenovo A2020a40 уз помоћ Тапатока
 
I kod mene je ista kombinacija kao kod prnjavor3, tako se i vrijeme berbe krece. Prosjecna brzina negdje oko 6-6.5km.. U nekom kukuruzu nabija mi listove kukuruza na ulazuz ima li neko slicnih problema, ili gdje stabljika tanka pa je rakete ne svuki dole nego pukne i nagomilava se na ulazu?
Ako cvika onda su rakete preuske.Ove godine je stablo krto.izgorelo.
 
Nazad
Vrh