SIP berači

Da ne bude samo na teorijama i suvom pisanju,pogledajte kako radi ventilator na EKO3500. Vreme snimanja je 14,45h kada sam zavrsavao parcelu. Inace pored toga sto je berac ubrzan, smanjena je i remenica tarupa sa 130mm na 110mm i pokazalo se kao odlicna stvar. Brzina branja je od 3.5 do 5km/h tj. treca spora i prva brza na 1200 o/min. sa IMT539.


www.youtube.com/watch?v=vqwL3AEDRGg


Gornji link ne radi od 2014, isti snimak na drugom:

https://www.youtube.com/watch?v=KSUbwYSL470
 
Ima jos razlike
Pogon komusaljke itd

Послато са Lenovo A2020a40 уз помоћ Тапатока
 
Sa srecom I bez kvarova da gi teras! Mi u nedelju idemo u Temerin na vasar, sledi pretres komusackog stola...
 
Ima li neko kontakt od nekog ko pravi limariju za sempeterove berace? Konkretno, treba mi srednji kljun za tornado 80, dvoredni. Zvao sam servis, oni mogu da poruce iz slovenije i ceka se mesecak dana, to mi je previse dugo.
 
Pozdrav moze li mi neko reci koje komisace da kupim za sip kk30 posto sam video da ih ima iz delova od po 30 cm i iz malih parčića.I da li neko ima kontakt prodavca koji prodaje nove komisače
 
Bolji su ti komusaci iz 3 dela pogotovu oni uvijeni.Oni parcici il hoce da se otkinu il se brzo potrose ostane samo platno pa losije ciste.Firma Tip-Top je po meni ok,ima i drugih,bojeve telefona izguglaj na net-u.
 
Posto mi je ovo prvo menjanje komisaca od kad sam kupio berac ako bi neko moga da mi objasni postupak zamene valjaka od skidanja sa beraca do vraćanja?
 
Kako se najlakse moze promeniti lager na komusacki valjak.lager se nalazi do transportnog elevatora .unapred hvala
 
Ako nekom znači, nova spoljnja guma,
10.0-80 r12 11500din... Sitna al dinamitna, puče kao opasan palestinac! a u bunkeru nije bilo kukuruza ni do pola...
 
Ako nekom znači, nova spoljnja guma,
10.0-80 r12 11500din... Sitna al dinamitna, puče kao opasan palestinac! a u bunkeru nije bilo kukuruza ni do pola...
Imas derane tih guma za 8500din na kupujem prodajem
Kod mene na EKO 3500 su jos orginalne obe a sam bog zna koliko je obrao obicno pukne od zvakanja tera se izduvana
Ja sam menjao lezaje na tockovima nekad usla voda pa zardjali i pojeli se a ove god moram krpiti elevator pojeo se lim

Послато са Lenovo A2020a40 уз помоћ Тапатока
 
Kontam da ima jeftinije ali nisam smeo da ga teram na felni sa njive, ima oko 3-4km asvalta a dugo bi mi bilo da ostane na ulici 3 dana, kad je hića ne pitaš se... Na koliko duvaš te balonke? Pred sezonu sam ih naduvao na 2 bara.. I kod mene su bile fabričke...
 
Najlakše, sedi u lad i pusti nekog drugog da ga skine...
A za nijansu teže: Odvrni 4 šrafa na kojima se drže kućišta ležaja sa oba kraja valjka i izvuci valjak u stranu, pa dole...
 
Kucista valjaka sa donje strane su pricvrscena sa po 2 vijka m10(kljuc 17) odvijes sva 4 i poguras ceo valjak napred sa sve zupcanikom da bi ga izubcio iz ostalih valjaka,zatim povuces na gore i skidas komplet valjak sa oba kucista na sebi.Pre toga skines onaj nazubljeni lim iznad zubcanika koji pogone valjke da bi mogao lase da skines valjak.Ako skidas prvi valjak na ulazu u komusacki sto ume da bude jako nezgodno za odvijanje kucista sa one strane do elevatora jer je tesno i smeta zubcanik pogona elevatora,ako imas safencug skines elevator koji se drzi samo na 4 vijka ocas posla i radis ko covek,mada mozes i ovako bez njegovog skidanja al je dosta nezgodno.
 
Konacno sam probao SIP kk 30 i zadovoljan sa njegovom radom. Prvi put radim sa beracem i obrao 1,5 hektara bez nikakvi problema vreme branja za ta povrsina je bilo oko 7 sati.
 
Nazad
Vrh