SIP berači

Ciro ja sam do pre par godina skracivao lance ali kad se moze uvek je bolje novo :ppozdrav:

Razmatrao sam i tu soluciju ali izgleda da nece moci... Ako skratim za jedno polje bice kratak a za polovinu nemogu... Kako posle da sastavim lanac...

Izgleda da ce ipak morati novi jel znam sta posle sledi kidaju se...
 
Ma to je zivi haos kad se skrati jedan... Ja sam skidao po jednu alku i onda ako nisu jednaki oce da naskacu jadan na drugi, mada ja sam terao i tako par godina.. Samo stavi nove i gas!
 
Decki, postoje i poluspojnice za privodne lance... ja sam terao dvije godine sa poluspojnicama i onda kad su se lanci istegli do kraja izvadio sam poluspojnice i terao jos godinu dana s tako unistenim i razlokanim lancima. Covjek koji je kupio berac od mene je odmah stavio nove privodne lance jer ono vise stvarno nije bilo za ikakav rad. Cak sam i spanere pravio drugacije da mogu nabaciti krace lance ;)

Panticu reci dali je tvoj sirokougaoni kardan sa lamelom ili bez nje

Ne treba za berac ici lamela nego sigurnosna spojka s kuglicama i federima koji te kuglice drze. koliko znam postoje tri jacine tih sklopki s 3 6 ili 9 kuglica. ja imam sa 6 i radi savrseno kad se nakupi trave na tarup beraca ili ako slucajno padne lanac od elevatora a ja ne primjetim pa se berac napuni i zastopa.

S istim kardanom teram i prikolicu za razbacivanje stajnjaka s 4 vitla i radi i na njoj savrseno
 
Evo i moje masine,za sad me dobro sluzi...
2lwuglz.jpg
[/IMG]
e66p9d.jpg
[/IMG]
iyq88m.jpg
[/IMG]
 
Sve zavisi kako se tera,ja jos nisam uspeo da ga zagusim,a sto se tice kvaliteta ciscenja ni je dan drugi berac ne moze da mu pridje.
 
Zetor prva brza... kad zapadne tuluzina i popreci se preko tih 8 valjaka a ne 16 kao sto kazete,
jer svaka vrsta ide posebno, ruke sve budu izubijane dok se povadi sve to napolje.
 
Gde da nadjem one nastavke za Privodne lance za SIp Eko 3500???

Hteo bi da skratim lanac ali nemogu da skratim za 2 dva polja treba mi nastavak koji sa jedne strane ide spolja a sa jedne iznutra!!!
 
Ciro tebi treba klsicna spojnica za lanac,imaju je svi sto prodaju lance bar kod nas.
 
Nemogu toliko da skratim lanac da stavim klasicnu spojku!!!! Neznam da li postoji neka koja ide sa jedne strane iznutra a sa druge sa spoljne strane ...

Neznam kako da objasnim nemogu da skratim lanac za 2 polja nego za jedan ali tad nemogu da ga sastavim...

Bobo sugurno zna na sta mislim,na polu spojke...
 
Nazad
Vrh