Silaža od useva sa postrne setve

@sarbanac
U postrnoj setvi se folijarni herbicidi u principu ne koriste. Taj kukuruz će pojesti ono malo azota što mu je ostavio grašak. Neće biti ni špartanja tako da Vaše preporuke mogu dobro doći nekom drugom.
 
@sarbanac
U postrnoj setvi se folijarni herbicidi u principu ne koriste. Taj kukuruz će pojesti ono malo azota što mu je ostavio grašak. Neće biti ni špartanja tako da Vaše preporuke mogu dobro doći nekom drugom.
. Nema potrebe za odgovor sa primesama cinizma. Sledeće nedelje vršem grašak i zob. Posejaću kukuruz i sirak u združenoj setvi.
 
Napisao sam odgovor u najboljoj nameri a ako ste Vi u njemu pronašli primese cinizma, to je Vaš problem. Vaš predlog je dobar, ali meni ne odgovara. Nemam prašač sa depozitorom. SIP ov kombajn bi vrlo teško pokupio sirak ili sudansku travu itd...
 
Sve je tako i nema potrebe za izvinjenjima. Pišemo da bi jedni drugima pomogli. Moramo se držati zajedno jer se plašim da ove godine i od vlasti a i od Boga nešto mnogo nećemo vajditi.
 
Ja sam već oguglo. Prepustio sam se kao list vetru. Šta bude biće. Kad sam se rodio rođen sam go. Dotle me nemože doterati.
 
Za Zoran Kostović kako ste prošli jesenas sa postrnim kukuruzom zbog suše,ja nešto planiram ove godine računam ako može da uspe u Kraljevu trebalo bi da može i kod mene u Raškoj?
 
Na jednom drugom forumu, imaju foru da za postrni usev poseju kukuruz sa čardaka, tako da maksimalno smanje ulaganja, obično bude nešto da se skine...
 
Na Hrvatskom forumu sam video to, realno možda taj kukuruz jer nije hibrid i nije najbolji ali nema veze za silažu ili za davanje u zeleno.
 
Ja ovo godine probavam fau 200 grupu posle jecma nesto cu i posle zita pa sta bude . I cardaka nemojte ni probavati nije bilo klpa probo moj komsija.
 
Pre 2 godine stricu nedostalo oko 2kg semena u redovnoj setvi, otisao do kuce, nakrunio obican kukuruz i posejao.Nikakve razlike nije bilo ni u nicanju ni u porastu a ni u berbi, licno sam se uverio!Mada, iskreno ja ne bih smeo da rizikujem!Kermess je bio!
 
Šta će ti klip za zeleno da kosiš ili da ubaciš sa drugom silažom, samo bih ja tu pazio da bude kasniji fao od silaže kako bi bio zeleniji od nje prilikom siliranja.
 
Ja sivarno neznam koja je bila komsijina sorta iz cardaka ,al znam ca nije bilo klipa.

- - - - - - - - - -

Necu sad da ulazim uraspravu al silaza bez klipa je kao ,gulas bez mesa.
 
ove godine smo promasile da posejemo jedan red.kad nicao kukuruz videli smo da je red prazan.posle 15-20 dana smo posejali taj red sa kukuruz iz cardaka ns640. nikao je nemalo razlika nikakva ali klipovi 90% su bili jalovi.imalo po 10-20 zrna na klip
 
Ja sam posijao zob i mislio sam praviti od nje sjenazu, i poslije sam mislio na to mjesto gdje je bila zob posijati silazni kukuruz. Sijao sam ja iz kocaka(cardaka) isto mi tako zafalilio bas gdje je sad zob i bili su dobri kukuruzi u ovoj susi.
 
Nazad
Vrh