Setvospremači

Ne znaju ljudi ni da zakace, pa se cude kad masine pucaju.
Za ove male spremace tipa mala privreda 2.9m ili IMT 2.9m retko ko prebaci poluge u slicovane rupe, pa svima pucaju na bolcnovima za kacenje, koji usled pucanja nisu zakrivljeni ka napred usled vucne sile.
 
Kod nas ima par germinatora i setvospremaca od domacih proizvodjaca koji su se blago receno raspali,recimo satex od nekih pet metara kojeg vuce kejs 280ks na tanjiranom oranju(vec dosta ravno).Ima ih i u dobrom stanju ali su to masine koje vuku slabiji traktori.

- - - - - - - - - -

Ah da lemken,overum,amazone...su retko gde varene
 
Mislim da ljudi kod nas preteruju i idu u krajnost. Neki vuku consum 3.6sa 820 a eto neki 5m sa 280ks. Nema umerenosti, razmisljanje o tipu zemljista, kvalitetu oranja. Nego je samo bitno da li ce i koliko brzo vuci. A da li je traktoru tesko, i da li je optimalna brzina za rad, podesenost masine,malo ko to se trudi da ispostuje. Juce pricam sa nekim englezom vuce ovu masinu od 8m sa 380ks ,qvad traktor. I kaza fali mozda 40ks za optimalnu brzinu. http://www.cousinsofemneth.mobi/precision_seed_bed_harrows.html Optimizacija,to je sto treba da ljudi rade.
e86b12224cb31988200ee2685e0772e4.jpg


Sent from my B15Q using Tapatalk
 
Jel netko ugrađivao žice na valjke??
Danas ugradio 11 komada sto su falili, da nisam imao alat za skidanje opruge s amortizera na autu, nebi ni ove mogao staviti.....

Kako to ubacujete na valjke?
 
Papagajke da drzim zicu I cekic 2kg I rokam uleti iz prve

Послато са Lenovo A2020a40 уз помоћ Тапатока
 
Probao sam tako, al nema šanse, žica je prejaka, neznam ni kako su prijasnjem vlasniku mogle ispasti.....
 
Manilom tri kruga, oko krajeva. Onda kratki sarafciger, u sredinu manile i spanujem. Onda on lepo stoji u sredini i neda zici da se popusti. Dok cekicem jednom udarim,zica je unutra. Vrlo lako na njivi sam covel to moze da stavlja.

Sent from my B15Q using Tapatalk
 
Pozdrav ljudi , jel ima neko da radi sa belarusom 82?
Interesuje me koji zahvat spremaca bi bio idealan za njega I u kojoj brzini je najbolje spremati??
 
3,20 ili 3,30m ja sa mojim vucem od ove sezone RAU 3,30m i ide odlicno 6 brza bez imalo muke,a vukao sam i RAU Mamut drljacu 4,40m ali ona je bila malo poteska u transportu.
 
@draleDT ja sam planirao da uzmem rau 2.9 nebi sire zbog transporta .ali me zanimaju misljenja I iskustva drugih ljudi ,pa zato pitam.ove godine radim sa rau 2.2 jer nema bas sredstava da se uzme nesto drugo (susa uradila svoje).6-om ga ne oseca a sedma mislim da mu je malo brza, rekao bih da je 7 vec transportna brzina a ne radna.
 
@draleDT ja sam planirao da uzmem rau 2.9 nebi sire zbog transporta .ali me zanimaju misljenja I iskustva drugih ljudi ,pa zato pitam.ove godine radim sa rau 2.2 jer nema bas sredstava da se uzme nesto drugo (susa uradila svoje).6-om ga ne oseca a sedma mislim da mu je malo brza, rekao bih da je 7 vec transportna brzina a ne radna.
Ti kao ja prve godine sa mf 6160 vucem spremac 2.90

Послато са GT-I9506 уз помоћ Тапатока
 
Ja sam sa 820 El vukao 3.20m Satex i sad kad sam kupio veci traktor ovaj mi je mali pa ce biti na oglasima za koji dan samo da se poradi jos ovo malo sto je ostlao.
 
Nazad
Vrh