Setvospremači

Jos ako su opruge 12 na njemu....
Svaka cast na kupljenoj masini.
 
Ma plaćeno BITCOINOM, 5200 izadje, nije mala stavka.
Jebeš ti to koliko košta ako ne bude radilo kako valja...
Oko 1650 kg komplet.

Послато са SM-J510FN уз помоћ Тапатока
 
Baš kao Lemken, nema mane... 5 metara je radni zahvat, 52 opruge.

Послато са SM-J510FN уз помоћ Тапатока


Zadnji valjci su pokusaj kopije ali jako los. Geometrija kopcanja lemkenovih valjaka je da je tocka kopcanja po horizontali 1/3 od zadnjeg valjka a oko 2/3 iza prednjeg i u vertikali u visini osovina valjaka. Njihova ideja je da se dobije u radu ravnomerno opterecenje po tezini na oba valjka i da jako dobro kopiraju teren i uvijek bude isto opterecenje na oba, a ne da zbog otpora i tezine postoji sila koja hoce zaokrenuti valjke i tezina pada na prvi i nema nikakvog "kopiranja" terena jer se mogu zaokretati oko tocke kopcanja jako malo ili nista.
 
Zadnji valjci su pokusaj kopije ali jako los. Geometrija kopcanja lemkenovih valjaka je da je tocka kopcanja po horizontali 1/3 od zadnjeg valjka a oko 2/3 iza prednjeg i u vertikali u visini osovina valjaka. Njihova ideja je da se dobije u radu ravnomerno opterecenje po tezini na oba valjka i da jako dobro kopiraju teren i uvijek bude isto opterecenje na oba, a ne da zbog otpora i tezine postoji sila koja hoce zaokrenuti valjke i tezina pada na prvi i nema nikakvog "kopiranja" terena jer se mogu zaokretati oko tocke kopcanja jako malo ili nista.
Druze, napravljeno da kopira...

Послато са SM-J510FN уз помоћ Тапатока
 
U normalnim uslovima i na oranim njivama koje su lepo izmrzle radi i taj 2.9 IMT super. Ako malo ''skosti'' zemlja usled jakog vetra posle kise ili ako ne izmrzne dobro, onda tu ovi teski setvospremaci rade posao a lagani samo mogu da idu kuci. Imam i ja taj 2.9, dobar je i eto sluzi nas 45 godina i nema ko ga nije vukao ali nije za sve uslove rada.
 
Можда јесте прегломазан, ал сад гледах ове лемкене....па они су јад у беда кад је материјал у питању....Корунд од 3м, па ово ни да је мајстор живота здјелао из мајсторске радионице...
gebraucht-Lemken-Korund-300_3345634-14824156.jpg


- - - - - - - - - -

Ови скидачи трагова су екестра, таке морам набавити за своју макину, да скида трагове коју шклопоција направи:osmeh:
 
Kod tog huđikovog setvospremača je malo uža osnova što godi za transport ali treba izbegavati izlazak ukoso ili okretanje spuštenog i piramida mi se nesviđa, uzana zbog osnove, jeste ojačana ali no, dotezanje šrafova obavezno posle 1-2 dana rada, stvar je nova i nek služi lepo i korisno:ppozdrav:.
 
Rođak iso u firmu kod nas sto je prodala 2 huđikova neka germinatora, kaze po slikama mu izgledaju odlicno i oso da naruci, prodavac mu rekao da i nisu nesto, oba su popucala na dosta mjesta, jeste da su odradili i dobru povrsinu za godinu ali da nisu nista, i ovaj odustao ..
 
Можда јесте прегломазан, ал сад гледах ове лемкене....па они су јад у беда кад је материјал у питању....Корунд од 3м, па ово ни да је мајстор живота здјелао из мајсторске радионице...
gebraucht-Lemken-Korund-300_3345634-14824156.jpg


- - - - - - - - - -

Ови скидачи трагова су екестра, таке морам набавити за своју макину, да скида трагове коју шклопоција направи:osmeh:
Samo sto kod Lemkena i ostalih stranih proizvodjaca postoji citav tim konstruktora,inzinjera i ostalih strucnjaka,radi se od kvalitetnog materijala a ne od toplovaljanog flaha nule.Takodje iza Lemkena stoji sedam generacija,firma radi od 1844god
 
Da nebudem shvacen pogresno,ja sam prvi za domace ali za masine iz male privrede pored rukovanja njima je potrebno i znanje iz varenja,brusenja,rada na strugu...
 
Nazad
Vrh