Setvospremači

Imajte u vidu da Dragan ima teski i sklopivi, da bi obican sirine 2-3m ladno drzale te 4 opruge.
 
Nisu jeftine u pravu si, mislim da je par oko 5000 din....na te sam i mislio, ali se bojim sto kaze Dragan, kad se spusti u dvoriste da ne pukne odma...ode 20e :sjasi:
Koliko ste 'spustali' te iza tocka kad ste navarivali koplja, par cm u odnosu na ostale ili vise....5cm mozda? Ovo mi deluje prihvatljivija varijanta pa i u slucaju pucanja....dobra ideja, nije mi pala na pamet :bravo:
 
Prije par strana sam spomenuo zvijezdin sjetvospremac od 5,6m.....slike od preuzimanja

 
Ja ovde vidim samo sliku a ne slike...

Послато са GT-I9195 уз помоћ Тапатока
 
Na ovim rotorima se ne podešava dubina rada. KONGSKILDE sistem se mora nositi na točkovima a na rotirima se samo podešava pritisak rotora na zemlju, ništa više. Kod mene u kraju su poskidali točkove i nosili sjetvospremače na valjcima. najrpije su federi na valjcima popucali a onda su i žice iz valjaka počele frcati, Znam za puno ovakvih slučajeva... Onda su u valjke varili namjesto žica flahove naštimali jednu dubinu rada i tako za sve kulture pripremaju ljudi...

Kolega ima dan danas zvijezdim sjetvospremač kao na slici, vukao ga ursusom 1634 i osnovni ram dva točka i na svakom krilu je bio po jedan. kako su gume pucale, ispočetka ih je mjenjao, kasnije nije mario više za to. Bez guma se valjci kompletni iskidali.
 
Ja sam prodao takav setvospremac, jer pored svog truda da radi dobro nisam uspeo. Taj sistem valjaka ima nedostataka jako puno. Neki od njih: promena dubine tesko moze jedan covek da prekaci na tim nosacima, 2) kod mene je bila kruta veza za nagib i valjci ne kopiraju dobro teren, vec mi je prednji valjak imao mnogo veci udeo u masi nego zadnji koji je samo grebao od gore.

Meni se najvise svidja Rau mehanizam sa lancima gde kompletna masa naleze na centar mase izmedju dva reda valjaka i pritiska oba reda jednako.
 
Prvi valjak je nazubljen, drugi nije, sve moze po dogovoru, da oba nazube ili ne.....
 
Bobo jos gore je kad se stave tockovi, ako tocak naidje na dzombu ili uzvisenje pa motike izadju plitko, a kad naidje tocak na rupu one zakrkaju duboko. Zato ih je narod i skidao i dovijao se.
 
Bobo jos gore je kad se stave tockovi, ako tocak naidje na dzombu ili uzvisenje pa motike izadju plitko, a kad naidje tocak na rupu one zakrkaju duboko. Zato ih je narod i skidao i dovijao se.

pa kad misliš iz jednog prolaza pripremiti pooranu njivu za sjetvu... Iz zemlje odakle KONGSKILDE dolazi tad se ili tanjurali kod njih ili su se oranja prije ičega drljala da se zatvori vlaga. tu nema nikakvih džombi ni nizina i kongskilde sistem s nivelirajućom oprugom jako dobro obavlja posao kad ga se pravilno zna podesiti i kad narod nije lijen (ili škrt) zamjenuti gumu na sjetvospremaču kad se podere.
 
@Matic
U tome i jeste fazon. Tezak je i ne skakuce kao skakavac. Jedina mana je sto na 558 zna da pukne ploca hidraulike od tog sistema:osmeh:
 
@Matic
U tome i jeste fazon. Tezak je i ne skakuce kao skakavac. Jedina mana je sto na 558 zna da pukne ploca hidraulike od tog sistema:osmeh:

S 549 godinama nosim RAU 2.4 s duplim valjcima "na lancima" i nikakvih proiblema s hidraulikom samo i njega s prednjom vučom fino ljulja a 539 ga podigne i može ga po dvorištu samo uz pomoć kočnica premještati.
 
Nazad
Vrh