Setvospremači

ja sam danas pronasao setvospremac Maribor sto je proizvodio. Od 2,2m i jedan red valjaka iza i za 230eur. fali jedna S opruga i mislim da su ove sve originalne .kako su se pokazali ako je ko imao jer ima 18 S opruga.Mada cu morati skinuti jos bar 2 i onu puklu da bih mogao vuci sa 30ks
Sa vladimircom od 31 ks sam vukao 2.2 i islo je to dobro ( sa 22 opruge).
 
ja sam danas pronasao setvospremac Maribor sto je proizvodio. Od 2,2m i jedan red valjaka iza i za 230eur. fali jedna S opruga i mislim da su ove sve originalne .kako su se pokazali ako je ko imao jer ima 18 S opruga.Mada cu morati skinuti jos bar 2 i onu puklu da bih mogao vuci sa 30ks

Sto se hidraulika tice moze nositi. Kod mene je vladimirac u transportu nosio setvospremac Rau 2.5m bez problema. Kako se ponasa u njivi to ne znam jer pripremu zemlje radim sa drugim traktorom. Ukoliko mu bude tezak setvospremac u radu skini neku oprugu. Inace cena je jako povoljna.
 
ja sam danas pronasao setvospremac Maribor sto je proizvodio. Od 2,2m i jedan red valjaka iza i za 230eur. fali jedna S opruga i mislim da su ove sve originalne .kako su se pokazali ako je ko imao jer ima 18 S opruga.Mada cu morati skinuti jos bar 2 i onu puklu da bih mogao vuci sa 30ks

Kupi i ne brini, nosi ce on to i u transportu, i vuci ce na njivi!:ppozdrav:
 
Potrebna snaga je vrlo relativna,zavisi mnogo od zemljista,da li ima dasku,jedan ili dva reda rotora.
Pre sam radio sa T 40 i Rau 2.9 m,ali bez daske i sa jednim redom rotora.Kada idem po oranom nije mogao brze od trece,mogu misliti sta bi bilo da je bila daska i jos jedan red rotora.Skoro sam uzeo Rau od 2.4 m sa duplim rotorima od naseg clana zarkovmali,treba jos samo da mu napravim dasku napred i mislim da ce biti dobra kombinacija:ppozdrav:
 
Ovaj nema dasku nego 18 S opruga podeljenih na 4 nosaca i dva kraca valjka sto formiraju jedan red. nije tezak koliko mogu primetiti jer ga sam odignem jednu stranu tako da po tom pitanju za vlatka je nista. ali cu sigurno skinuti 2S opruge da lakse vuce i brze jer brzina tu dobrim delom utice na dobru pripremu. tako da cu ga najverovatnije uzeti i raspakovati i pasatom odvuci. nase zemlje su malo zeznute za pripremu pa sam prvenstveno trazio od 1,8-2m zahvata ali ovaj mi slucajno naleteo tako da ce biti moj
 
Evo male prepravke imt 2,90
img20141226180236.jpg
[
img20141226180250.jpg
img20141226180514.jpg
 
Poslednja izmena od urednika:
Po meni cisto bacanje para i gubljenje bespotrebno vremena. Neces nista dobiti time, pogotovo onaj rotor napred armatura je jako tanka.....a i nazad fali jos jedan red rotora. :)
 
ok, a kolika je cjena jedne opruge.....ovo sa snimka imam posuđeni sjetvospremač, a imam priliku da ga kupim, pa da vidim koliko se ta investicija isplati, ili da drljam i dalje......jer su opruge dosta oslabile, al su original njegove......
 
Nazad
Vrh