Setvospremači

Ja ću ovih dana da moj 2,2m proširujem na 3,2m.Stoji u dvorištu već dve godine ,a mali mi da ga kačim za 82.1.
 
Nema šta da komplikujem.Postojeći ram je 2,2metra.Na njega sa svake strane proširujem po 0,5metara.Idem flah 50x10mm kao što je i na njemu u originalu.Nema preklapanja i ostalih čuda.Nazad pošto imam dva reda rotora skidam zadnji red i prebacujem jedan rotor u oprednji i to je to.Prednuju dasku pravim od cevi 80 x 40 x 2,7mm kao što je gore na onoj grabulji sa zadnje slike.Znači idem na varijantu što jeftinije ,a funkcionalno.Radim iz prostog razloga što neću da mi traktor stoji.Biće lepo videti kako pada površina kad u jednom prolazu skinemo 4+3,2=7,2metra.
Da dodam samo da sam juče odneo glavčine od točkova da se izbiju mesingane čaure i stave ležajevi 6005.Na obe glavčine po dva ležaja.
 
Ovaj vikend je u planu da se završi sa prihranom pšenice pa od nedelje je to na redu.Slikaću nije nikakav problem.
 
@ nikola ilic Koja je sirina te drljace? ajde slikaj ju malo. odavde kad ju gledam jako lici na moju koja je kupljena u klenku.
 
Mislim da je 5,20m,ista marka kao tvoja,nemam bolju sliku,krajnje su sire od srednjih pola.
2zzkns3.jpg
 
Da li neko vari s opruge i nakoi fazon? Da li je to ekonomicnije od novih? Nove su 600din plamen srboban.
 
Mislim da je 5,20m,ista marka kao tvoja,nemam bolju sliku,krajnje su sire od srednjih pola.

Cini mi se da nije preko 5 metara, kad budes pri vremenu izmeri ju. I ako moze slika ovih malih spanera sto steluju visinu rotora, jer sam ja srednja dva savio, nesme se rasklapati kad je spustena, onda bolcnovi od klipa naprave karambol. Moja ima isto 4 polja na rotorima na srednjim valjcima a 5 na spoljasnjima, s tim da imam i prednje daske original, koje nisam koristio.
 
Nazad
Vrh