Setvospremači

Ако ти комшија нема пуно земље можда би му најбоље одговарао 2.6.
 
Za 10ha bih mu ja preporučio 2.10m. Vremenski će tu površinu uraditi za zanemarljivo više vremena u odnosu na 2.60m, a biće bolje urađeno, odnosno biće bliži tragovi točkova traktora i bolje će biti sabijena zemlja. A o tome da će traktoru biti lakše u drugom prolazu drugom brzohodnom brzinom - da i ne pričam.
 
Za 10ha bih mu ja preporučio 2.10m. Vremenski će tu površinu uraditi za zanemarljivo više vremena u odnosu na 2.60m, a biće bolje urađeno, odnosno biće bliži tragovi točkova traktora i bolje će biti sabijena zemlja. A o tome da će traktoru biti lakše u drugom prolazu drugom brzohodnom brzinom - da i ne pričam.

Nije mi jasno ovo u vezi sabijanje zemlje:sta:
Pa zar nije cilj da se zemlja čim manje sabije??
 
Tvrda postelja a mek prekrivač. S tim da bih ja dodao ujednačena tvrda postelja a mek prekrivač. Kužiš sad zašto bliži tragovi,doduše u ovom slučaju 560-ke...
 
Koji setvospremac uzeti za traktor od 60 -tak ks, ako su njive sa nagibom (brdom).
Dali bih mogao radni zahvat od 2,40 m sa duplim rotorima? :sta:
 
Ja sam godinama vukao sa Rakovicom 65 setvospremac 2.90 sa jednim rotorom... I vise nikad ne bi preporucio nikom da uzme 2.90 za Rakovicu 65... Previse je to i ako je kod mene ravnica... Muci se traktor sa njim vukao sam ga sa 1 a ponekad i 3 sporom.. Tako da bolje uzmi manji 2.40.. :ppozdrav:
 
Imam njiva sa ilovacom, tako da je tu sve osim tanjirace cist promasaj. Ali zato u nekim
njivama mogao bih i taj kao tvoj Ciro od 2,90 m.
Tako da ako se bude pazarivalo, verovatno ce biti neka sredina. :ppozdrav:
 
Gde da zastenje,560 je azdaja:osmeh:2,4 mu je prava mera.Ima kod mene komsija 2,9 vuce sa Rajkom 65,stenje uzbrdo i to zestoko,bolje ja parcelu uradim samo drljacom.:haha:
 
Salim se
Imao sam u ponudi imt -ov 2,40 sa rotorima u solidnom stanju za 600 e.
 
Nov setvospremac u firmi Agro art u Pazovi kosta 650 eura,dupli rotori,daska,tockovi,4 reda motika,dimenzija 2,4m,garancija.Ja sam tamo bio u septembru i ta je cena bila.Koliko se uopste isplati uzeti polovan?:sta:
 
Nazad
Vrh