Servisiranje traktora

slavonac je napisao(la):
neće-korpa razbaca ulje okolo kad se vrti-znam iz iskustva
ja sam imao problema sa rakovicom i zadnjim dihtungom kod radilice stalno curelo ulje iz motora i kapalo po korpi pa je znalo da proklizava ,joj jednom prilikom sam bio popizdeo , isao ja da orem i sad ja u brazdu a ono nece ni da mrdne ,motor radi redovno al nece da vuce pa da si bog, i ja se tu uplasio nesto ne valja tamo vamo i skontam da je cale sipao po kile masti u druk lezaj da ga "podmaze" i naravo preslo sa lezaja na korpu i lamelu ....2 sata sam ja prao sa aparatom pod visokim pritiskom korpu kvacila i zvono od masti i ulja... ma cudo jedno sta je te prljavstine iscurelo
 
eeee muka
2w3xjcl.jpg


2qtaddv.jpg


2kh2mw.jpg


euii2w.jpg


23h7kib.jpg


2zyfwn6.jpg


2liehsk.jpg


2wdzs3q.jpg

otpao sic ventila i upao u klip pa ga je ovaj zavario za sebe
2uo0zr8.jpg
 
Dobro si jos i prosao... Glavu kod majstora da ti stavi novo sediste ventila i izvadis klip, oni delovi celika sto su se nabili u klip ispasti nece samo poravnas celo klipa kod nekog na brusilici da ti ne kucka u glavu i sklapaj!
 
Dragan18 je napisao(la):
samo pazi da nisu upali delici metala u otvore koroz koje treba da protice voda za hladjenje
Kako u kanal za vodu kad se kvar dogodio u zatvorenom prostoru izmedju klipa i glave?
 
glava odnesena na ravnanje menja se sve u njoj svi ventili svi sicevi i sve novo hidro test prvo
a klip sam na licu mesta
polako odeljao majlo po malo i doveo
u neku ravan kazu majstori da ta udubljenj nisu
nista strasno.
narucio komplet dihtunga iako mi netrebaju svi 3000 din stize postom
komplet sredjivanje glave iznosi 18 000 din a nova u goloboku 134 000din

najradije bi uradio komplet sredjivanje tj sve nove klipove i hilzne ali avaj.....

primetio sam da imam mnogo kamenca u bloku koja su vasa iskustva sa ciscenjem istog
ja sam radio svasta pre ali nije to to pa se nisam vise ni bakcao stime
 
slavonac otvorio si mi oci

Post je spojen: [time]1258411126[/time]
_________________________________________________
gubio sam vodu pa nije bilo smisla stavljati antifriz
a kada sam ga uzeo bio je 25 god star.
 
Nazad
Vrh