Servisiranje traktora

Postavim danas rezervar i hladnjak na fergu pa reko da probamo upalit a nisam dopunio akumulator koji je stojo dva mjeseca i nije imo dovoljno snage da dovoljno brzo potjera alnaser.....

Par puta mi pri verglanju zadimi na usisu zraka....dal to neka masnoca sagorijeva il bi moglo bit problema....podsjecam da je kupljena nova puna glava
 
pozdrav kolege, Imamo problem kod agrotrona naseg.
pojavilo se odjednom, a radi se o tome da nam unutra osvjetljenje Instrument table i poziciona rasvjeta pocne odjednom da treperi.
zatim se ugasi skroz. a Traktor normalno radi, i radna svjetla funkcionisu normalno.
Radio isto ne radi i sat. a sve je funcionisalo.
osiguraci su svi dobri, relej od pozicionih svjetala sam kupio novi i promijenio.
 
Postavim danas rezervar i hladnjak na fergu pa reko da probamo upalit a nisam dopunio akumulator koji je stojo dva mjeseca i nije imo dovoljno snage da dovoljno brzo potjera alnaser.....

Par puta mi pri verglanju zadimi na usisu zraka....dal to neka masnoca sagorijeva il bi moglo bit problema....podsjecam da je kupljena nova puna glava

Vozikam fergu poslije generalne vec par dana i nekako mi malen pritisak....vruc mi na leru ima jedan bar,cak i malo manje a najvise ide do 4 bara dok hladan ima na leru 2 bara a ide do 5 bara.Prima gas gotovo ko 539 a takav i zvuk ima...Dima gotovo da nema,dobro je prediktovan....Samo me taj pritisak nervira
 
To je mali pritisak sto se ler gasa tice da je nasuo vodu mesto ulja mora biti veci ima nede problem mozda pumpa stara ili vuce fals vazduh ili ventil nesto mora biti
 
Promijenucu prvo ventil...Hladan,cim upalim ima pritisak 6 bara..malo previse i onda lagano opada i vruc neide preko 2 bara....Ovo je sa zadnjeg vozikanja (vozio dubre)...
Malo je bilo tolerancije na bregastoj,neznam dal tu moze gubit toliko pritisak il da nije lose ulje...novo modricko 15w40....Mada..komsija ima 539 u ekstra stanju al mu je isto pritisak kad je traktor vruc ispod jednog bara

- - - - - - - - - -

Ovo za fals vazduh...kud moze vuc da provjerim
 
Fals moze vuc iz kartera na usisnu cev na pumpi ili pumpa je stara i dotrajala na bregastoj moze malo da gubi ali neznacajno i pritisak se meri na pocetku magistrale ulja a bregasta je predzadnja proveri cev na klackalice dali je dobro povezana
 
Mozel bit da pumpa tako brzo izgubi pritisak....nju stvarno nismo stavlal novu zato sto smo je isprobali i vidjeli da baca ulje...e sad koliko
 
Tačno sam znao da niste menjali pumpu ako ti se pritisak ponasa kao pre generalne napravili ste veliku gresku jer ako je vec radjen motor samo je pumpa ta koja ce mu omoguciti duzi rad
 
Od kad je traktor kod nas nije imao sat za pritisak ulja a na glavi je jos bio orginalan saraf gdje ide onaj prikljucak za temperaturu....kod nas je sigurno 30 godina.Radilica je obradivata na prvu specijalu a lezajevi su bili kao novi kad smo ih skinuli.....Kupit cu i tu pumpu ...ona se moze postavit odozdo na onaj poklopac na karteru
 
Probaj proveriti i sat treba kad je hladan da kazaljka malo treperi kao da okida kad je hladan motor i kad predje 5 bari to ti moze posluziti kao simptom da je ventil dobar pumpu ste trebali rastaviti da vidite koliko ika zazora i kako je izgrebana
 
Vozikam fergu poslije generalne vec par dana i nekako mi malen pritisak....vruc mi na leru ima jedan bar,cak i malo manje a najvise ide do 4 bara dok hladan ima na leru 2 bara a ide do 5 bara.Prima gas gotovo ko 539 a takav i zvuk ima...Dima gotovo da nema,dobro je prediktovan....Samo me taj pritisak nervira

Sta je sve radjeno?Generalna je sirok pojam.
 
Od kad je traktor kod nas nije imao sat za pritisak ulja a na glavi je jos bio orginalan saraf gdje ide onaj prikljucak za temperaturu....kod nas je sigurno 30 godina.Radilica je obradivata na prvu specijalu a lezajevi su bili kao novi kad smo ih skinuli.....Kupit cu i tu pumpu ...ona se moze postavit odozdo na onaj poklopac na karteru

Smiljane ne sikiraj se samo vozi nediraj nia Ima traktora rade na manjem pritisku godinama.Ja isto nisam mjenjao pumpu2012 je radjen motor pritisak je kao kod tebe to je dovoljno.Ispod 0,8 na leru je nizak tako je oznaceno na fabrickom manometru.A radni 3,5bara
 
@ nadji ti problem i resi ga a mirosti ti neće moći pomoći kad budes u većem problemu ili kad motor propadne pre vremena ja nisam vidovnjak ali znam da ste napravili propust ali svesno, razumem da se nema ni novaca i da svi krpimo kraj s krajem budi uvern da moji motori od 20 god i 8000 sati imaju bolji pritisak mani se knjige i normi pritiska to ulje pod pritiskom koji bilo ima svojstvo i da hladi te delove uzdaj se use i u svoje kljuse i čuvaj ga
 
Zavrati se par stranic imas komplet sta sam sve uradio i koliko placao...

Tipovao sam na letece,ali ako ste zakljucili da su kao novi :osmeh:

Mada i ne vidim neki problem kod tog pritiskaa za motor na radnoj temperaturi sve do 0.8 bara je sasvim ok.Lampica se po davacu javlja tek na 0.45.

A i nemoj mnogo da verujes saticu,ako te bas buni ubodi manometar pa proveri na licu mesta.
 
Ma obradivata je radilica na prvu specijalu,novi klipovi,busene hilzne,nova glava puna,nov lanac.......od starih dijelova je samo uljna pumpa i lancanici
 
Naći ćes problem samo polako niko nije sveznalica vidi sat vidi ventil moji motori su bacali i preko 6 sa novom pumpom menjo sam ventile mislio sam nesto nevalja jednostavno ventil nije mogo gutati visak ja nezam jel ko od ovih sto kazu da je dobro vidio i radio mecku ili fiata gde zakucava na 8 bari kad je novo pa idu dok ti ne naraste čir na dupetu ko lavor
 
Ljudi koji su doktorate stekli na SUS motorima kazu da je 1bar na radnoj temperaturi :bravo: ali ako hoces meckinih 8 bara na leru onda8samo udri :osmeh:
 
Nazad
Vrh