Sejalice za pšenicu.Opšta tema.

Odg: Sejalica za žito

zzivica je napisao(la):
pa dobro,moja mora da se osloni jer nema napred drljacu,inace padne na lule i opruge uzas.nekom je bio mali samduk za seme na imt-ovoj pa je prosirivao a taj je jos manji pa je bolje jer nenadize 539.
Pod hitno da ostavis alkoholna pica i poseti psihologa , treba mi pola sata da nagadjam sta bi otprilike ti hteo da nam kazes ovim tehtom , treba ko djoda da budem desifrant
 
Odg: Sejalica za žito

zivice kazi nam da li je tebi srpski maternji jezik ili imas problema sa pisanjem? Ja nisam nikada bio mnogo jak iz srpskog , ali nadam se da sam malo bolji od tebe u pisanju. :ppozdrav:
 
Odg: Sejalica za žito

evo poteznuce zlata vredi
552jk6.jpg

10dciag.jpg
 
Odg: Sejalica za žito

vis sam reko nema bolje sejalice za mene
Post je spojen: [time]петак, 25. март 2011. 09:17:39 CDT[/time]
_________________________________________________
2e1cc29.jpg

prva liga
Post je spojen: [time]петак, 25. март 2011. 15:25:59 CDT[/time]
_________________________________________________
2ltspir.jpg

vidis samo pomerim lule napred i pola masine odjednom ocistis i za deset min si gotov dok imt to nema pa oce oci da ispadnu dok je ocistim.
 
Hitno u ovoj temi uvesti osnovni kurs Srpskog jezika, jer je skoro pa nerazumljiva.
 
Sejalicu koju bi ti ja preporucio je sejalica NODET. A te nase ostavi tamo gde su.
 
Kolega u pravu ste.Koliko znam u osnovnoj školi kod učenja gramatike u početnoj fazi stoji da se rečenica uvek počinje Velikim slovom a završava Tačkom.
 
Pomislio sam da se odnosi na mene, a zaboravio sam na prethodne poruke članova. Mislim da svako svoju poruku treba pre slanja pažljivo da pročita i uočene greške da ispravi, da ne bi bilo posle: "Sta je ono pisac hteo da kaže...?".
Dragan82;
Već godinama sejem sa IMT-ovim sejalicama. Ranije sam plaćao usluge, sejao mi je čovek sa onom malom od 15 redova, a od pre par godina uzimam od drugara onu veću od 23 reda. Izuzetno sam zadovoljan njihovim radom, seju precizno, da ne kažem u kilogram... U mom kraju je zemlja takva da u obzir dolaze samo sejalice sa diskosnim ulagačima, nikako sa lulama. Ove godine sam rešio da odmah posle žetve kupim sejalicu. Ono što me plaši kod nove IMT-ove je kvalitet izrade i materijala, jer sam prošle godine kupio nov plug IMT 756.20 VK, i pokajao sam se. Kvalitet materijala je ravan nuli. Majevica i Agria sejalice su nešto skuplje, pa me zanima kakvog su kvaliteta i kako seju. Sejalice strane proizvodnje su mi jako skupe, svestan sam da su mnogo kvalitetnije, ali s obzirom na višegodišnji prosek cene žita, mislim da su neisplative, bar za moju proizvodnju (15 ha maksimalno).
 
Nazad
Vrh